Coldrex Junior C

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej
Dawka
0,3g+0,02g+5mg
Ilość
5 sasz.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO

Coldrex Junior C - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Coldrex Junior C - ulotka preparatu

Coldrex Junior C - skład

Jedna saszetka zawiera: paracetamol (Paracetamolum) 300 mg, chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum) 5 mg, kwas askorbowy (Acidum ascorbicum) 20 mg. Substancje pomocnicze, patrz pkt. 6.1.

Coldrex Junior C - środki ostrożności

Nie stosować jednocześnie innych leków przeciw grypie, przeziębieniu, leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa lub innych preparatów zawierających paracetamol. Należy stosować ostrożnie u pacjentów:

- z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, - z niewydolnością nerek,

- astmą oskrzelową,

- nadciśnieniem tętniczym,

- rozrostem gruczołu krokowego,

- nadczynnością tarczycy, - zespołem Raynaud’a.

Spożycie 5 g paracetamolu może prowadzić do uszkodzenia wątroby u pacjentów

z następującymi czynnikami ryzyka:

- pacjenci przyjmujący długotrwale karbamazepinę, fenobarbital, fenytoinę, prymidon, ryfampicynę, ziele dziurawca lub inne leki indukujące enzymy wątrobowe;

- pacjenci regularnie nadużywający alkoholu; pacjenci, u których zachodzi możliwość niedoboru glutationu np. z zaburzeniami łaknienia, mukowiscydozą, zakażeniem wirusem HIV, głodzonych lub wyniszczonych.

Ze względu na zawartość sacharozy ostrożnie stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozygalaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

U osób ze schorzeniami wątroby istnieje zwiększone ryzyko przedawkowania.

Coldrex Junior C - przedawkowanie

Paracetamol

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie preparatu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej trzeba sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem. Warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą.

Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie poziomu paracetamolu we krwi. Wysokość tego poziomu w stosunku do czasu, jaki upłynął od spożycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami trzeba prowadzić. Jeśli takie badanie jest niewykonalne, a prawdopodobna dawka paracetamolu była duża, to trzeba wdrożyć bardzo intensywne leczenie odtrutkami: należy podać co najmniej 2,5 g metioniny i kontynuować (już w szpitalu) leczenie acetylocysteiną lub (i) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także pożyteczne i po 24 godzinach. Leczenie zatrucia powinno być prowadzone w szpitalu, w warunkach oddziału intensywnej terapii.

Fenylefryna

Przedawkowanie fenylefryny objawia się rozdrażnieniem, bólem głowy, nudnościami i wymiotami a w ciężkich przypadkach zaburzeniami hemodynamicznymi (tachykardia, podwyższone ciśnienie tętnicze), zapaścią naczyniową z towarzyszącą depresją oddechową. Leczenie polega na płukaniu żołądka, podawaniu leków beta-adrenolitycznych. W przypadku ciężkiego zatrucia konieczne jest monitorowanie czynności życiowych, wspomaganie oddechu i krążenia w warunkach intensywnej terapii.

Coldrex Junior C - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku.

Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzyca, choroba serca.

Przyjmowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków blokujących receptory beta-adrenergiczne, zydowudyny, przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i 2 tygodnie po ich zastosowaniu.

Stosowanie u dzieci poniżej 6 lat.

Coldrex Junior C - działania niepożądane

Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie. W niektórych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne, np. wysypka skórna. Zgłaszano rzadkie przypadki zmian w morfologii krwi włącznie z trombocytopenią oraz agranulocytozą, lecz niekoniecznie były one przyczynowo związane z paracetamolem.

Częstość występowania działań niepożądanych mających związek z paracetamolem, jest podana niżej w formie tabelarycznej:

Zestawienie częstości:

Częstość

Układ

Objawy

Częste

(> 1/100 - < 1/10)

-

-

Niezbyt częste

(> 1/1,000 - < 1/100)

-

-

Rzadkie

(> 1/10,000 - < 1/1,000

   
 

Zaburzenia serca i naczyń

Obrzęk.

 

Zaburzenia oka

Nieprawidłowe widzenie.

 

Zaburzenia układu immunologicznego

Alergie (z wyjątkiem obrzęku naczynioruchowego).

 

Zaburzenia

żołądka i jelit

Niespecyficzne krwawienia, niespecyficzny ból jamy brzusznej, niespecyficzna biegunka, nudności, wymioty.

 

Zaburzenia ogólne

Zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, senność, niespecyficzne interakcje lekowe.

 

Układ krwiotwórczy

Zaburzenia dotyczące płytek, zaburzenia komórek macierzystych .

 

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka.

 

Urazy i zatrucia

Przedawkowanie i zatrucie

 

Zaburzenia neurologczne

Niespecyficzne drżenia, niespecyficzny ból głowy.

 

Zaburzenia psychiczne

Niespecyficzna depresja, dezorientacja, omamy.

 

Zaburzenia skóry

Świąd, wysypka, potliwość, zaczerwienienie, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka.

Bardzo rzadkie (< 100,000)

-

-

Aminy sympatykomimetyczne, takie jak fenylefryna mogą podnosić ciśnienie krwi powodując ból głowy, zawroty głowy, wymioty, biegunkę, bezsenność i rzadko palpitacje serca. Jednakże takie objawy zgłaszano rzadko przy stosowaniu zalecanego dawkowania.

Coldrex Junior C - ciąża i karmienie piersią

Badania epidemiologiczne przeprowadzone wśród kobiet w ciąży nie wykazały szkodliwego działania paracetamolu przyjmowanego w zalecanych dawkach.

Bezpieczeństwo stosowania fenylefryny w okresie ciąży nie zostało ustalone. Z powodu zwężającego naczynia działania fenylefryny produkt należy stosować ostrożnie u pacjentek z wcześniej występującym stanem przedrzucawkowym. Fenylefryna może zmniejszać krążenie łożyskowe, dlatego też preparat może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku gdy korzyść dla matki przewyższa ryzyko dla płodu.

Paracetamol przenika do mleka matki w dawkach nie mających znaczenia klinicznego. Brak danych dotyczących stosowania fenylefryny w okresie laktacji.

Coldrex Junior C - prowadzenie pojazdów

Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podziel się na Facebooku
    Zapytaj o lek

    za darmo

    • Odpowiedź w 24 godziny
    • Bez żadnych opłat
    • Wykwalifikowani farmaceuci

    farmaceutów jest teraz online

    0/500
    Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

    Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

    Substancja czynna

    Paracetamolum, Ac.ascorb., Phenylephrini h

    Paracetamol, kwas askorbinowy, fenylefryna to mieszanina substancji leczniczych stosowana w objawowym leczeniu grypy, przy przeziębieniach i innych chorobach o podobnym przebiegu. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kwas askorbinowy (witamina C) działa pomocniczo w chorobach przeziębieniowych, głównie poprzez uszczelnianie naczyń krwionośnych. Fenylefryna zmniejsza obrzęk śluzówki nosa.

    Dostępne opakowania
    Coldrex Junior C

    Coldrex Junior C

    proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej - 5 sasz. - 0,3g+0,02g+5mg
    OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
    Coldrex Junior C

    Coldrex Junior C

    proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej - 10 sasz. - 0,3g+0,02g+5mg
    OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
    Powiązane artykuły
    Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

    Prawdy i mity na temat grypy

    Grypa to choroba, która nie zawsze jest odpowiednio rozpoznana, a co za tym idzie, leczona w odpowiedni sposób. Diagnoza powinna być postawiona na podstawie badań wykrywających wirusa grypy. Leczenie grypy powinno odbywać się za pomocą leków dostępnych...

    Przyczyny grypy

    Zakażenie wirusem grypy

    Wysoka gorączka, dreszcze, ogólne osłabienie, suchy kaszel - jeżeli zauważasz u siebie takie objawy, to najprawdopodobniej dopadł cię wirus grypy. W grupie najbardziej narażonych na zachorowanie są dzieci i dorośli z przewlekłymi chorobami. Jak rozprzestrzenia...

    Krew i naczynia krwionośne

    Układ chłonny

    Układ chłonny chroni organizm przed drobnoustrojami, ale sam też bywa przez nie atakowany. Choroby układu limfatycznego to schorzenia m.in. migdałków i węzłów chłonnych. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy anginy, zapalenia migdałków, zapalenia węzłów...

    Leki i suplementy

    Objawy przedawkowania ibuprofenu

    Objawy przedawkowania ibuprofenu

    Mieszkańcy Polski coraz częściej sięgają po żele przeciwbólowe i leki doustne z ibuprofenem w składzie. W samym tylko lipcu br. sprzedano ponad 1,5 mln tubek i ponad 3,5 mln opakowań leków. Jakie preparaty są najpopularniejsze? To m.in. Nurofen Express,...

    Leki i suplementy

    Kwasy omega-3 i aspiryna. Zachowaj ostrożność (WIDEO)

    Kwasy omega-3 i aspiryna. Zachowaj ostrożność (WIDEO)

    Aspiryna to nie tylko lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Kwas acetylosalicylowy rozrzedza krew, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zawału. Jednak jego regularne przyjmowanie wyklucza spożywanie dużych dawek kwasów nienasyconych omega-3....