Claritine Active

Claritine Active
Claritine Active
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Dawka
5mg+0,12g
Ilość
10 tabl. (blister)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: BAYER SP. Z O.O.

Claritine Active - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Czy biorąc te leki, można zrobić spirometrię?

Dobry wieczór, bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytanie: chciałabym zrobić spirometrię, do wczoraj zażyłam 2 tabletki Claritine Active i zaaplikowałam dwie dawki aerozolu do nosa o nazwie Buderhin, który mam do dłuższego stosowania i dawkę Bactrimu. - Czy biorąc te leki można zrobić spirometrię? - Jeżeli nie, to jak długo należy odczekać , nie biorąc powyższych leków, aby wykonać spirometrię?

Niedosłuch i zablokowanie trąbki słuchowej

Witam, mam 19 lat. Od dwóch miesięcy borykam się z niedosłuchem. Laryngolog stwierdził zablokowanie trąbek słuchowych, przepisał mi Erdomed, Ibuprom Zatoki, Fanipos, Zamur i Claritine Active. Po dwóch tygodniach brania tych środków dolegliwości pozostały, a co więcej niedosłuch przeszedł też na ucho prawe i pojawił się kłujący ból. Co więcej od kilku dni mam silne bóle głowy, umiejscowione po lewej stronie z tyłu. Jest to tępy ból, niekiedy pulsujący, przechodzący często aż do ucha i szyi.

Nieżyt trąbki słuchowej u 20-letniego mężczyzny

Witam, mam stwiedzony "niezyt trąbki sluchowej".Towarzyszy temu uczucie zatkania ucha.Laryngolog przepisał mi następujące leki:Azitrolek, Claritine Active oraz Nasometin.Wziąłem już 2 dawki antybiotyku i nie czuje poprawy.Podczas wizyty zapomniałem powiedzieć,że od kilku dni czułem dokuczliwe swędzenie w uchu oraz,ze miałem na nie skierowany wiatrak.Czy pominięcie tych faktów mogło mieć wpływ na diagnozę?Pomocy,bo to uczucie zatkania nie daje mi żyć.Boje się,ze nie minie.

Odpowiada Dr n. med. Krzysztof Jach Dr n. med. Krzysztof Jach i 1 inny specjalista

Pulsujący ból ucha u alergika

Witam. Od ok 2ch tygodni mam pulsujący ból ucha (cos jak by mnie ćmi). Dodam ze jestem alergikiem i przyjmuję leki tj. Loratadyna, Avamys. Dzis byłem u laryngologa. Zdiagnozował obrzęk w uchu i przekrwienie sluzówki nosa i stąd ten ból w uchu. Przepisał maść Rinopanteina i zamiast Loratadyny przyjmować mam przez 5 dni Claritine Active. Oraz nakazał zatykanie nosa palcami i wydmuchiwanie powietrza az strzela w uszach. Czy moj problem został dobrze zdiagnozowany? Nie sądze zeby to pomogło.

Odpowiada Dr n. med. Krzysztof Jach Dr n. med. Krzysztof Jach i 1 inny specjalista
POKAŻ WIĘCEJ

Claritine Active - ulotka preparatu

Claritine Active - opis

Wskazania do stosowania:

Produkt Claritine Active, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, jest wskazany w objawowym leczeniu
okresowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, związanego z przekrwieniem błony śluzowej
nosa.

Claritine Active - skład

Loratadinum (5 mg) + psedoephedrini sulfas (120 mg) 

Claritine Active - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Jedna tabletka dwa razy na dobę (co 12 godzin). Tabletkę należy połknąć w całości popijając szklanką wody. Nie dzielić, rozgryzać ani żuć. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Leczenie powinno być jak najkrótsze. Nie kontynuować stosowania produktu po ustąpieniu objawów. Nie stosować dłużej niż 10 dni, gdyż podczas długotrwałego stosowania działanie pseudoefydryny zmniejsza się. Nie stosować u pacjentów w wieku powyżej 60 lat oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby

Claritine Active - przeciwskazania

Nadwrażliwość lub idiosynkrazja na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na leki adrenomimetyczne. Ze względu na zawartość pseudoefedryny w Claritine Active, jest on przeciwwskazany u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy, oraz do 14 dni po leczeniu tymi lekami oraz u pacjentów z: jaskrą z wąskim kątem przesączania, zatrzymaniem moczu, chorobami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak: choroba niedokrwienna serca, tachyarytmia, ciężkie nadciśnienie tętnicze, nadczynnością tarczycy, udarem krwotocznym w wywiadzie lub z innymi czynnikami ryzyka udaru krwotocznego, które może być zwiększone po zastosowaniu leku zwężającego naczynia krwionośne mającego aktywność alfa-mimetyczną w skojarzeniu z innymi lekami zwężającymi naczynia krwionośne, takimi jak bromokryptyna, pergolid, lizuryd, kabergolina, ergotamina, dihydroergotamina lub lekami zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej, podawanymi doustnie lub do nosa (fenylopropanolamina, fenylefryna, efedryna, itd.). Lek jest przeciwwskazany u pacjentów mających trudności w połykaniu tabletek, u pacjentów ze stwierdzonym zwężeniem górnego odcinka przewodu pokarmowego lub nieprawidłową perystaltyką przełyku. Nie stosować leku u kobiet w ciąży.

Claritine Active - działania niepożądane

Występujące bardzo często: bezsenność, suchość w jamie ustnej; często: pragnienie, nerwowość, senność, depresja, pobudzenie, brak łaknienia, zawroty głowy, tachykardia, zapalenie gardła, nieżyt nosa, zaparcia, nudności, ból głowy, uczucie zmęczenia; niezbyt często: splątanie, drżenie, zwiększona potliwość, nagłe zaczerwienienie twarzy, zaburzenia smaku, wzmożone łzawienie, szumy w uszach, kołatanie serca, krwawienie z nosa, częste oddawanie moczu i zaburzenia w oddawaniu moczu, świąd. Inne działania niepożądane obserwowane bardzo rzadko: w okresie po wprowadzeniu produktu do obrotu: anafilaksja, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, nadciśnienie tętnicze, kaszel, skurcz oskrzeli, nieprawidłowa czynność wątroby, zatrzymanie moczu, łysienie. Inne możliwe działania niepożądane to: zwiększenie apetytu, wysypka i zapalenie żołądka.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Claritine Active - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Loratadinum, Pseudoephedrini hydrochl.

  Dostępne opakowania
  Claritine Active

  Claritine Active

  tabletki o przedłużonym uwalnianiu - 10 tabl. (blister) - 5mg+0,12g
  BAYER SP. Z O.O.
  Claritine Active

  Claritine Active

  tabletki o przedłużonym uwalnianiu - 6 tabl. (1 blist.po 6 szt.) - 5mg+0,12g
  BAYER SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Pokrzywka - rodzaje, objawy, diagnostyka, leczenie

  Pokrzywka - zdjęcia

  Pokrzywka - zdjęcia

  Zdjęcie pokrzywki Pokrzywka powstaje szybko i zanika bez śladów po kilku lub kilkunastu godzinach.

  Tabletki uspokajające - ziołowe tabletki uspokajające, tabletki uspokajające na receptę

  Hydroksyzyna - charakterystyka, działanie, skutki uboczne, stosowanie

  Hydroksyzyna - charakterystyka, działanie, skutki uboczne, stosowanie

  Hydroksyzyna to lek uspokajający, który stosuje się również w leczeniu alergii, ponieważ wykazuje działanie przeciwhistaminowe. Hydroksyzyna to popularny środek, który jest uznawany za bezpieczny, jednak jak każdy lek ma działania niepożądane. Jakie skutki...

  Choroby i dolegliwości

  GIF wycofuje z obrotu trzy serie maści Ivoxel

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju trzy serie emulsji na skórę Ivoxel. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Z obrotu zostaną wycofane dwie serie emulsji o wadze 60 g, jedna o numerze 634231 i...

  Leczenie grzybicy

  Leki przeciwgrzybicze

  Zakażenia grzybicze zazwyczaj pojawiają się wtedy, kiedy zostaje zaburzona równowaga organizmu. Zdarza się to w przypadku: terapii antybiotykowej, przemęczenia, długotrwałego stresu. Zakażenie grzybicą może odbyć się poprzez stosunek płciowy, samozakażenie,...

  Grzybica - charakterystyka, rodzaje, typy grzybów

  Grzybica pachwin

  Grzybica pachwin (łac. Tinea inguinalis) jest dolegliwością pojawiającą się przede wszystkim u mężczyzn. Za rozwój choroby odpowiadają wilgotność i wysoka temperatura w fałdach pachwinowych. Grzybica pachwin najczęściej atakuje latem. Narażeni są na nią...