Ciclolack

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
lakier do paznokci leczniczy
Dawka
0,08 g/g
Ilość
3 g
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: SUN-FARM SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Ciclolack - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Ciclolack - opis

Grzybicze zakażenia paznokci.

Ciclolack - skład

1 g lakieru do paznokci leczniczego zawiera 80 mg cyklopiroksu.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Ciclolack - dawkowanie

Dawkowanie

Do stosowania na skórę (do nakładania na paznokcie).

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy nakładać cienką warstwę produktu Ciclolack na zmieniony chorobowo paznokieć co drugi dzień przez pierwszy miesiąc. Zapewnia to nasycenie paznokcia substancją czynną.

W drugim miesiącu leczenia częstość stosowania leku może zostać zmniejszona do co najmniej 2 razy w tygodniu. Od trzeciego miesiąca leczenia stosować raz w tygodniu.

Sposób podawania

Przed rozpoczęciem leczenia produktem Ciclolack, możliwie jak największą część zmienionej chorobowo powierzchni paznokcia należy usunąć za pomocą nożyczek lub załączonego pilnika do paznokci jednorazowego użytku.

Lakier do paznokci leczniczy należy nakładać przy pomocy jednej ze szpatułek wielokrotnego użytku, które są dołączone do opakowania.

W opakowaniu znajduje się dziesięć pojedynczych szpatułek wielokrotnego użytku połączonych razem. Pojedynczą szpatułkę wielokrotnego użytku należy odłamać przed użyciem. Dodatkowo dołączony jest uchwyt do szpatułki. Pojedynczą szpatułkę i uchwyt do szpatułki należy połączyć, w celu zapewnienia bardziej dogodnej aplikacji lakieru do paznokci.

Część szpatułki o niejednorodnej powierzchni należy zanurzyć w szklanej butelce za każdym razem przed nałożeniem lakieru na każdy paznokieć. Nie należy wycierać szpatułki o szyjkę butelki (ze względu na ryzyko, że zakrętka przyklei się do butelki).

Ciclolack nałożyć równomiernie na całą powierzchnię zakażonego paznokcia, używając szpatułki. Natychmiast po użyciu należy zamknąć szczelnie butelkę, aby zapobiec wysychaniu roztworu. W celu ponownego użycia szpatułki, należy wyczyścić ją przy pomocy nasączonego alkoholem gazika, bezpośrednio po jej użyciu.

Przez cały okres leczenia, raz w tygodniu należy usuwać całą warstwę lakieru przy użyciu gazików nasączonych alkoholem. Powinno temu towarzyszyć usunięcie możliwie jak największej części zmienionej chorobowo powierzchni paznokcia.

Jeżeli warstwa lakieru ulegnie zniszczeniu, uszkodzoną część paznokcia wystarczy polakierować produktem Ciclolack.

Po użyciu produkt Ciclolack powinien zostać szczelnie zamknięty, aby zapobiec wysychaniu roztworu.

Należy unikać kontaktu roztworu z gwintem butelki, aby zapobiec przyklejeniu się zakrętki do butelki.

Czas trwania leczenia

Czas trwania leczenia zależy od stopnia ciężkości zakażenia, ale nie powinien być dłuższy niż 6 miesięcy. Patogeny powodujące grzybicze zakażenia paznokci zazwyczaj zostają w tym okresie zniszczone. O tym, czy konieczne jest dalsze leczenie, decyduje lekarz.

Ciclolack - środki ostrożności

Należy unikać kontaktu produktu z oczami i błonami śluzowymi. Produkt Ciclolack jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie należy stosować zwykłego lakieru do paznokci lub innych produktów kosmetycznych do paznokci na leczone paznokcie.

Po użyciu produkt Ciclolack powinien zostać szczelnie zamknięty, aby zapobiec wysychaniu roztworu.

Ciclolack - przeciwwskazania

Ciclolack nie może być stosowany w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną, cyklopiroks, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Ze względu na brak klinicznych doświadczeń dotyczących stosowania produktu Ciclolack, nie należy stosować leku u dzieci poniżej 6 lat oraz w czasie ciąży i karmienia piersią.

Ciclolack - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych zdefiniowano następująco:

Bardzo często

(1/10)

Często

(1/100 do < 1/10)

Niezbyt często

(1/1 000 do < 1/100)

Rzadko

(1/10 000 do < 1/1 000)

Bardzo rzadko

(< 1/10 000)

Częstość nieznana

(częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

W bardzo rzadko występujących przypadkach obserwuje się zaczerwienienie i łuszczenie w miejscu kontaktu produktu leczniczego Ciclolack ze skórą otaczającą paznokieć. Rzadko występuje alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.

Ciclolack - ciąża i karmienie piersią

Badania wpływu na reprodukcję u szczurów nie wykazały szczególnego wpływu na płodność lub inne wskaźniki rozrodczości.

Ze względu na brak doświadczeń klinicznych, produkt Ciclolack nie powinien być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Ciclolack - prowadzenie pojazdów

Nie stwierdzono, aby lek Ciclolack wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Ciclolack - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ciclopiroxum

  Dostępne opakowania
  Ciclolack

  Ciclolack

  lakier do paznokci leczniczy - 3 g - 0,08 g/g
  SUN-FARM SP. Z O.O.
  Ciclolack

  Ciclolack

  lakier do paznokci leczniczy - 2 but.a 3g - 0,08 g/g
  SUN-FARM SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Grzybica - charakterystyka, rodzaje, typy grzybów

  Jak dbać o paznokcie?

  Jak dbać o paznokcie?

  Grzybica paznokci dotyka corocznie miliony osób na całym świecie. Lato jest szczególnie sprzyjającą porą do rozwoju tej niezwykle zaraźliwej choroby. Wysoka temperatura, korzystanie z publicznych natrysków, używanie wilgotnych ręczników, wszystko to sprzyja...

  Rodzaje grzybicy

  Czy leczenie miejscowe grzybicy paznokci jest skuteczne?

  Czy leczenie miejscowe grzybicy paznokci jest skuteczne?

  Grzybica paznokci jest wywoływana przez mikroskopijnej wielkości grzyby. Grzybica paznokci stóp w 90% jest powodowana przez dermatofity, natomiast grzybica paznokci u rąk przez drożdżaki (candida albicans). Istnieją dwie formy leczenia grzybicy: leczenie...

  Leczenie grzybicy

  Przeciwgrzybicze właściwości olejku lawendowego

  Przeciwgrzybicze właściwości olejku lawendowego

  Journal of Medical Microbiology opublikował wyniki badań wskazujących, iż lawendowy olejek eteryczny może okazać się pomocny w leczeniu infekcji opornych na leki przeciwgrzybicze. Wykazuje on właściwości przeciwgrzybicze w walce z odmianami grzybów odpowiedzialnych...

  Rodzaje grzybicy

  Objawy grzybicy paznokci

  Objawy grzybicy paznokci

  Grzybica paznokci jest to jedna z częstszych chorób dotykających paznokcie. Wywołują ją zazwyczaj grzyby z grupy Trichophyton (głównie Trichophyton rubrum) lub Epidermophyton. Do zakażenia predysponuje źle dobrane obuwie, zaniedbania higieniczne, choroby...

  Rodzaje grzybicy

  Chory na grzybicę paznokcia

  Chory na grzybicę paznokcia

  Paznokieć z grzybicą ma ciemne zabarwienie, jest kruchy, a na powierzchni wytwarzają się bruzdy.

  Leki i suplementy

  Grzybica - czym jest i jak ją leczyć

  Grzybica - czym jest i jak ją leczyć

  Grzybica paznokci to dolegliwość, która najczęściej dotyczy stóp, choć może także objąć dłonie. Nie jest łatwa w wyleczeniu. Jeśli się przytrafi, to najlepiej jest od razu udać się do lekarza, a nie próbować samemu sobie z nią poradzić. Są oczywiście...

  Rodzaje grzybicy

  Grzybica paznokcia - objawy, podział, leczenie

  Grzybica paznokcia - objawy, podział, leczenie

  Grzybica paznokcia jest popularną dolegliwością wśród Polaków. Na grzybicę paznokci dłoni czy paznokci stóp cierpi co piąta osoba w naszym kraju. Ciągle nie jesteśmy świadomi, jak chronić się przed różnymi rodzajami grzybicy paznokci. Grzybica paznokcia...

  Newsy - zdrowie

  Dlaczego należy prać ręczniki już po trzech użyciach?

  Dlaczego należy prać ręczniki już po trzech użyciach?

  Ręczniki są zwykle kluczowym elementem naszej rutynowej higieny, ale według jednego eksperta, mogą wyrządzić więcej szkody niż korzyści. Ręczniki mogą służyć jako brudny raj dla bakterii, grzybów, martwego naskórka, kału, moczu i wielu innych źródeł...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Objawy grzybicy stóp i dłoni

  Objawy grzybicy stóp i dłoni

  Objawy grzybicy mogą z pozoru przypominać zwykłe zaczerwienienia i obtarcia. Grzybica skóry stóp czy dłoni może przez długi czas rozwijać się w ciele, nie budząc większych podejrzeń. Ważne jest jednak, by w odpowiednim momencie rozpoznać u siebie rozwijającą...