Choligrip Effect
zobacz opinie o produkcie »
- Cena
- -
- Forma
- tabletki musujące
- Dawka
- 0,5g+0,065g
- Ilość
- 12 tabl.
- Typ
- Bez recepty
- Refundacja
- Nie
Producent: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
Choligrip Effect - Interakcje
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Pytania do farmaceuty
Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:
Choligrip Effect - ulotka preparatu
Choligrip Effect - opis
Objawy występujące podczas przeziębienia i grypy, np.: ból głowy, gardła, gorączka, złe samopoczucie (zmęczenie, osłabienie uwagi), bóle mięśniowe. Bóle zębów, bóle kostne, stawowe, migrena, bóle menstruacyjne.
Choligrip Effect - skład
1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 65 mg kofeiny (Coffeinum) oraz substancje pomocnicze, w tym: 26,38 mg aspartamu i 58,6 mg sorbitolu. 1 tabletka zawiera 427 mg sodu.
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Choligrip Effect - dawkowanie
Dawkowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Doustnie, 1- 2 tabletki do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.
Maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek (co odpowiada 4000 mg paracetamolu i 520 mg kofeiny). Nie stosować dawki większej niż zalecana.
Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.
Jeżeli objawy utrzymują się należy zasięgnąć porady lekarza.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.
Sposób podawania
Przed podaniem tabletkę należy rozpuścić w co najmniej połowie szklanki wody.
Choligrip Effect - środki ostrożności
Produkt zawiera paracetamol.
Ze względu na ryzyko przedawkowania pacjentów należy poinformować, aby nie przyjmowali produktu jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Należy stosować ostrożnie u pacjentów:
- z niewydolnością wątroby i nerek,
- z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. W czasie przyjmowania produktu nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol.
Podczas stosowania produktu Panadol Extra Active należy unikać nadmiernego spożycia kofeiny (np. zawartej w kawie, herbacie i niektórych napojach).
Produkt Panadol Extra Active zawiera aspartam - źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
Produkt Panadol Extra Active zawiera 427 mg sodu na tabletkę, należy wziąć to pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie. Ze względu na zawartość sorbitolu (58,6 mg w tabletce) produktu nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.
Choligrip Effect - przedawkowanie
Paracetamol
Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie produktu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej trzeba sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem, nawet jeśli nie zaobserwowano żadnych objawów zatrucia. Warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą.
Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie poziomu paracetamolu we krwi. Wysokość tego poziomu w stosunku do czasu, jaki upłynął od spożycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami trzeba prowadzić. Jeśli takie badanie jest niewykonalne, a prawdopodobna dawka paracetamolu była duża, to trzeba wdrożyć bardzo intensywne leczenie odtrutkami: należy podać co najmniej 2,5 g metioniny i kontynuować (już w szpitalu) leczenie acetylocysteiną lub (i) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także pożyteczne i po 24 godzinach. Leczenie zatrucia powinno być prowadzone w szpitalu, w warunkach oddziału intensywnej terapii.
Kofeina
Po przedawkowaniu mogą wystąpić ból w nadbrzuszu, wymioty, zwiększone wydzielanie moczu, tachykardia lub arytmia, pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego (bezsenność, niepokój ruchowy, pobudzenie, wzburzenie, zdenerwowanie, drżenie, drgawki). Należy zauważyć, że ilość leku, po której zażyciu wystąpiłyby klinicznie znaczące objawy przedawkowania kofeiny, spowodowałaby ciężkie uszkodzenie wątroby przez paracetamol.
Nie ma specyficznej odtrutki. Zaleca się zmniejszenie dawki lub zaprzestanie podawania leku oraz unikanie picia zbyt dużej ilości kawy lub herbaty.
Choligrip Effect - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w
punkcie 6.1.
Choroba alkoholowa.
Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
Zaburzenia rytmu serca.
Bezsenność.
Zaburzenia związane z dziedziczną nietolerancją fruktozy. Produktu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Choligrip Effect - działania niepożądane
Działania niepożądane po podaniu paracetamolu występują bardzo rzadko (< 1/10 000). W przypadku kofeiny, częstość występowania działań niepożądanych jest nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
Narząd/układ |
Działanie niepożądane |
Częstość występowania |
Paracetamol |
||
Zaburzenia krwi i układu chłonnego |
Trombocytopenia |
Bardzo rzadko |
Zaburzenia układu immunologicznego |
Reakcje anafilaktyczne Reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i zespołem Stevens-Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy) |
Bardzo rzadko |
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia |
Skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne |
Bardzo rzadko |
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych |
Zaburzenia czynności wątroby |
Bardzo rzadko |
Kofeina |
||
Zaburzenia |
Nerwowość |
Nieznana |
ośrodkowego układu |
Zawroty głowy |
Nieznana |
nerwowego |
W przypadku, gdy produkt zawierający paracetamol i kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu, możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny, takich jak: bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, kołatanie serca.
Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych
Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,
Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych {aktualny adres, nr telefonu i faksu ww. Departamentu} e-mail:adr@urpl.gov.pl
Choligrip Effect - ciąża i karmienie piersią
Ciąża
Badania epidemiologiczne przeprowadzone wśród kobiet w ciąży nie wykazały szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach.
Leki zawierające paracetamol i kofeinę nie powinny być stosowane podczas ciąży ze względu na możliwe zwiększenie ryzyka wystąpienia samoistnego poronienia związanego ze spożyciem kofeiny.
Karmienie piersią
Paracetamol i kofeina przenikają do mleka matki. Badania przeprowadzone wśród kobiet karmiących nie wykazały szkodliwego działania paracetamolu przyjmowanego w zalecanych dawkach, na karmione niemowlę.
Kofeina znajdująca się w mleku matki może potencjalnie wywierać pobudzający wpływ na dziecko
karmione piersią, nie obserwowano jednak znaczącego toksycznego oddziaływania.
Tak jak inne leki, produkt powinien być stosowany w okresie karmienia piersią w razie zdecydowanej
konieczności.
Choligrip Effect - prowadzenie pojazdów
Panadol Extra Active nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Kategorie preparatu
Ten preparat należy do kategorii:
Podziel się na Facebooku
Zapytaj o lek
za darmo
- Odpowiedź w 24 godziny
- Bez żadnych opłat
- Wykwalifikowani farmaceuci
farmaceutów jest teraz online
0/500
Podobne preparaty
-
Acidum acetylsalicum (Rec.)
substancja - 250 g
-
Salicylamidum (Rec.)
substancja - 250 g
-
Polopiryna (Rec.)
substancja - 100 g
-
Metamizolum natricum (Rec.)
substancja - 5 kg
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja czynna
Paracetamolum, Coffeinum
Mieszanina substancji leczniczych stosowana w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych, zwłaszcza bólów głowy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu i pozwala na zmniejszenie użytej dawki.
Dostępne opakowania
Choligrip Effect
tabletki musujące - 12 tabl. - 0,5g+0,065g
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
Choligrip Effect
tabletki musujące - 16 tabl. - 0,5g+0,065g
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
Choligrip Effect
tabletki musujące - 16 tabl. (pojedyncze) - 0,5g+0,065g
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
Choligrip Effect
tabletki musujące - 24 tabl. - 0,5g+0,065g
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
Polecane artykuły
Dane zamieszczone w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i poglądowy, powstały przy dołożeniu należytej staranności, w zakresie ich opracowania, niemniej z uwagi na dużą zawartość danych w serwisie, może się zdarzyć wystąpienie błędu. W przypadku zażywania produktów leczniczych wskazane, a w pewnych przypadkach konieczne, jest skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Baza KS-BLOZ nie zastępuje przepisów prawa i decyzji odpowiednich organów, ani specjalistycznej wiedzy lekarzy i farmaceutów. W granicach dopuszczonych prawem, wyłączona zostaje odpowiedzialność (w tym odszkodowawcza) producenta bazy KS-BLOZ za dane zawarte w jej treści. Treść licencji dla osób fizycznych, na korzystanie z Bazy Leków i Środków Ochrony Zdrowia KS-BLOZ, znajdziesz tutaj.
Komentarze