Choligrip Effect

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki musujące
Dawka
0,5g+0,065g
Ilość
12 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.

Choligrip Effect - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Choligrip Effect - ulotka preparatu

Choligrip Effect - opis

Objawy występujące podczas przeziębienia i grypy, np.: ból głowy, gardła, gorączka, złe samopoczucie (zmęczenie, osłabienie uwagi), bóle mięśniowe. Bóle zębów, bóle kostne, stawowe, migrena, bóle menstruacyjne.

Choligrip Effect - skład

1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 65 mg kofeiny (Coffeinum) oraz substancje pomocnicze, w tym: 26,38 mg aspartamu i 58,6 mg sorbitolu. 1 tabletka zawiera 427 mg sodu.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Choligrip Effect - dawkowanie

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat

Doustnie, 1- 2 tabletki do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

Maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek (co odpowiada 4000 mg paracetamolu i 520 mg kofeiny). Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Jeżeli objawy utrzymują się należy zasięgnąć porady lekarza.

Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Sposób podawania

Przed podaniem tabletkę należy rozpuścić w co najmniej połowie szklanki wody.

Choligrip Effect - środki ostrożności

Produkt zawiera paracetamol.

Ze względu na ryzyko przedawkowania pacjentów należy poinformować, aby nie przyjmowali produktu jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Należy stosować ostrożnie u pacjentów:

- z niewydolnością wątroby i nerek,

- z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. W czasie przyjmowania produktu nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Podczas stosowania produktu Panadol Extra Active należy unikać nadmiernego spożycia kofeiny (np. zawartej w kawie, herbacie i niektórych napojach).

Produkt Panadol Extra Active zawiera aspartam - źródło fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Produkt Panadol Extra Active zawiera 427 mg sodu na tabletkę, należy wziąć to pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie. Ze względu na zawartość sorbitolu (58,6 mg w tabletce) produktu nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Choligrip Effect - przedawkowanie

Paracetamol

Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie produktu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej trzeba sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem, nawet jeśli nie zaobserwowano żadnych objawów zatrucia. Warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą.

Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie poziomu paracetamolu we krwi. Wysokość tego poziomu w stosunku do czasu, jaki upłynął od spożycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami trzeba prowadzić. Jeśli takie badanie jest niewykonalne, a prawdopodobna dawka paracetamolu była duża, to trzeba wdrożyć bardzo intensywne leczenie odtrutkami: należy podać co najmniej 2,5 g metioniny i kontynuować (już w szpitalu) leczenie acetylocysteiną lub (i) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także pożyteczne i po 24 godzinach. Leczenie zatrucia powinno być prowadzone w szpitalu, w warunkach oddziału intensywnej terapii.

Kofeina

Po przedawkowaniu mogą wystąpić ból w nadbrzuszu, wymioty, zwiększone wydzielanie moczu, tachykardia lub arytmia, pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego (bezsenność, niepokój ruchowy, pobudzenie, wzburzenie, zdenerwowanie, drżenie, drgawki). Należy zauważyć, że ilość leku, po której zażyciu wystąpiłyby klinicznie znaczące objawy przedawkowania kofeiny, spowodowałaby ciężkie uszkodzenie wątroby przez paracetamol.

Nie ma specyficznej odtrutki. Zaleca się zmniejszenie dawki lub zaprzestanie podawania leku oraz unikanie picia zbyt dużej ilości kawy lub herbaty.

Choligrip Effect - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w

punkcie 6.1.

Choroba alkoholowa.

Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Zaburzenia rytmu serca.

Bezsenność.

Zaburzenia związane z dziedziczną nietolerancją fruktozy. Produktu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Choligrip Effect - działania niepożądane

Działania niepożądane po podaniu paracetamolu występują bardzo rzadko (< 1/10 000). W przypadku kofeiny, częstość występowania działań niepożądanych jest nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Narząd/układ

Działanie niepożądane

Częstość występowania

Paracetamol

Zaburzenia krwi i układu chłonnego

Trombocytopenia

Bardzo rzadko

Zaburzenia układu immunologicznego

Reakcje anafilaktyczne Reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i zespołem Stevens-Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy)

Bardzo rzadko

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne

Bardzo rzadko

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

Zaburzenia czynności wątroby

Bardzo rzadko

Kofeina

Zaburzenia

Nerwowość

Nieznana

ośrodkowego układu

Zawroty głowy

Nieznana

nerwowego

   

W przypadku, gdy produkt zawierający paracetamol i kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu, możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny, takich jak: bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, kołatanie serca.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,

Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych {aktualny adres, nr telefonu i faksu ww. Departamentu} e-mail:adr@urpl.gov.pl

Choligrip Effect - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Badania epidemiologiczne przeprowadzone wśród kobiet w ciąży nie wykazały szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach.

Leki zawierające paracetamol i kofeinę nie powinny być stosowane podczas ciąży ze względu na możliwe zwiększenie ryzyka wystąpienia samoistnego poronienia związanego ze spożyciem kofeiny.

Karmienie piersią

Paracetamol i kofeina przenikają do mleka matki. Badania przeprowadzone wśród kobiet karmiących nie wykazały szkodliwego działania paracetamolu przyjmowanego w zalecanych dawkach, na karmione niemowlę.

Kofeina znajdująca się w mleku matki może potencjalnie wywierać pobudzający wpływ na dziecko

karmione piersią, nie obserwowano jednak znaczącego toksycznego oddziaływania.

Tak jak inne leki, produkt powinien być stosowany w okresie karmienia piersią w razie zdecydowanej

konieczności.

Choligrip Effect - prowadzenie pojazdów

Panadol Extra Active nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podziel się na Facebooku
    Zapytaj o lek

    za darmo

    • Odpowiedź w 24 godziny
    • Bez żadnych opłat
    • Wykwalifikowani farmaceuci

    farmaceutów jest teraz online

    0/500
    Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

    Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

    Substancja czynna

    Paracetamolum, Coffeinum

    Mieszanina substancji leczniczych stosowana w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych, zwłaszcza bólów głowy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu i pozwala na zmniejszenie użytej dawki.

    Dostępne opakowania
    Choligrip Effect

    Choligrip Effect

    tabletki musujące - 12 tabl. - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Choligrip Effect

    Choligrip Effect

    tabletki musujące - 16 tabl. - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Choligrip Effect

    Choligrip Effect

    tabletki musujące - 16 tabl. (pojedyncze) - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Choligrip Effect

    Choligrip Effect

    tabletki musujące - 24 tabl. - 0,5g+0,065g
    GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.
    Powiązane artykuły
    Choroby zakaźne i pasożytnicze

    Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

    Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych,...

    Kaszel

    Sposoby na kaszel

    Kaszel, niezależnie od tego czy suchy czy mokry, jest męczący. Najczęściej zwiastuje jakąś chorobę, mniej lub bardziej poważną. Choć nie zawsze tak jest. Ludzie kaszlą, gdy się zakrztuszą. Wówczas kaszel stanowi naturalny odruch organizmu... Funkcje...

    Leki i suplementy

    Przedawkowanie tabletek przeciwbólowych

    Przedawkowanie tabletek przeciwbólowych

    Niektóre tabletki przeciwbólowe dobre są na jeden rodzaj bólu dla jednej osoby, a dla drugiej są zupełnie nieskuteczne. Dlatego lepiej uważać, biorąc tabletki przeciwbólowe - jeśli jedna nie działa, nie bierzmy następnej. Przyjmowanie tabletek jedna po...

    Alkohole - wpływ alkoholu na zdrowie, działanie, prawdy i mity, skutki uboczne

    Jak pozbyć się kaca? (WIDEO)

    Jak pozbyć się kaca? (WIDEO)

    Sposoby na kaca Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi do złego samopoczucia, który jest określany mianem kaca. Taki stan najczęściej objawia się bólem głowy, nudnościami i ogólnym odwodnieniem organizmu. To najczęstsze dolegliwości. Za stan upojenia...

    Krew i naczynia krwionośne

    Układ chłonny

    Układ chłonny chroni organizm przed drobnoustrojami, ale sam też bywa przez nie atakowany. Choroby układu limfatycznego to schorzenia m.in. migdałków i węzłów chłonnych. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy anginy, zapalenia migdałków, zapalenia węzłów...

    Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

    Jakie objawy mogą świadczyć o zapaleniu opon mózgowych?

    Jakie objawy mogą świadczyć o zapaleniu opon mózgowych?

    Niepozorne zagrożenie Niebezpieczna choroba, która może zabić w kilka godzin. Pierwsze objawy łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem lub grypą - gorączka, osłabienie i ból głowy zwykle nie wzbudzają niepokoju, a mogą oznaczać początek zapalenia opon...

    Leczenie grypy

    Domowe sposoby na przeziębienie - metody, leczenie kataru i kaszlu

    Gdy na dworze zimno i pada śnieg, nietrudno o infekcje i wirusy. Nieraz zdarza ci się przemarznąć i wrócić do domu całkowicie zziębniętym, a wówczas łatwo o przeziębienie lub grypę. Kiedy należy udać się do lekarza, a kiedy można załagodzić infekcję domowymi...

    Leki i suplementy

    Leki przeciwbólowe - leki narkotyczne, morfina, paracetamol

    Leki przeciwbólowe to bardzo duża grupa środków. Wszystkie mają jednak na celu to samo - zmniejszanie lub zahamowanie odczuwania bólu. Podzielić je możemy na działające ośrodkowo (opioidy) oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ze względu na fakt, że...