Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset)

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
maść
Dawka
(0,01g+0,4g)/g
Ilość
1 zest. (10 g + 15 szt.plast.)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: BAYER SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Grzybica paznokci

Witam, od 10miesiecy probuje uporac sie z grzybica 2 paznokci duzych u stop po wybraniu juz 3 opak. Myconafiny i 4 opam. Trioxalu a w miedzyczasie masci plyny i lakiery pirolam nie widac zadnych zmian poprawy prosze o pomoc(grzybice mam od polowy paznokci)

Odpowiada Lek. Elżbieta Kiełczyńska Lek. Elżbieta Kiełczyńska i 1 inny specjalista

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - opis

Leczenie zakażeń grzybiczych paznokci rąk i nóg.

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - skład

1 g maści zawiera 10 mg bifonazolu (Bifonazolum) i 400 g mocznika (Urea).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - dawkowanie

Produkt leczniczy Mycospor Onychoset jest przeznaczony do stosowania miejscowego na paznokcie.

Zwykle Mycospor Onychoset stosuje się raz na dobę, nanosząc cienką warstwę maści na całą powierzchnię zmienionego chorobowo paznokcia.

Leczenie produktem Mycospor Onychoset powinno trwać tak długo, aż wszystkie zakażone warstwy paznokcia zostaną usunięte, a podłoże po usuniętym paznokciu wygładzi się. Zazwyczaj trwa to około 7-14 dni. Po usunięciu zakażonych warstw paznokcia należy kontynuować leczenie produktem Mycospor w postaci kremu, stosując go raz na dobę przez następne 4 tygodnie.

Na zakażony paznokieć należy nanieść maść, następnie okleić go plastrem i pozostawić na około 24 godziny. Opatrunek należy zmieniać codziennie, a rękę lub nogę moczyć po zdjęciu plastra przez około 10 minut w ciepłej wodzie. Za pomocą skrobaka ostrożnie usunąć rozmiękczoną warstwę zakażonego paznokcia. Następnie paznokieć należy dokładnie osuszyć, ponownie nanieść warstwę maści i założyć opatrunek.

Zazwyczaj nie trzeba zabezpieczać okolic zdrowej skóry przylegających do zakażonego paznokcia. Jednak w przypadku wystąpienia objawów podrażnienia, przed przyklejeniem plastra należy ochronić skórę otaczającą paznokieć, np. smarując ją pastą cynkową.

Po usunięciu paznokcia i przed rozpoczęciem dalszego leczenia przeciwgrzybiczego, lekarz prowadzący powinien sprawdzić czy onycholiza zaszła do końca i - jeśli to konieczne - oczyścić łożysko paznokcia z pozostałości płytki.

Produkt leczniczy działa wyłącznie na zakażone powierzchnie paznokcia, pozostawiając zdrowe części nie zmienione.

Stosowanie u dzieci

Doświadczenie dotyczące stosowania u dzieci jest ograniczone. Na podstawie przeglądu danych klinicznych nie wykazano możliwości wystąpienia szkodliwego działania po zastosowaniu produktu u dzieci. Mimo to, u małych dzieci, bifonazol powinien być stosowany wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - środki ostrożności

Pacjenci, u których w przeszłości wystąpiły reakcje nadwrażliwości na inne przeciwgrzybicze pochodne imidazolu (np. ekonazol, klotrymazol, mikonazol) powinni ostrożnie stosować produkty zawierające bifonazol.

Ze względu na zawartość lanoliny, produkt może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na bifonazol lub na którykolwiek z pozostałych składników produktu leczniczego.

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - działania niepożądane

· Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Kontaktowe zapalenie skóry, maceracja skóry, łuszczenie skóry, zaburzenia w obrębie paznokcia, odbarwienie paznokcia, rumień, podrażnienie, świąd, wysypka.

Wszystkie działania niepożądane ustępowały po zakończeniu terapii produktem.

Bardzo rzadko obserwuje się uczulenie na plaster. Dlatego też w przypadku wystąpienia reakcji alergicznych pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Można zmienić rodzaj używanego plastra na inny lub zastosować gumową osłonkę na palec.

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - ciąża i karmienie piersią

Na podstawie badań przedklinicznych i farmakokinetycznych nie wykazano szkodliwego działania produktu na matkę ani na płód. Brak jest jednak jakichkolwiek danych klinicznych.

Bifonazol można stosować w pierwszym trymestrze ciąży tylko po ocenie przez lekarza stosunku korzyści do ryzyka.

Nie wiadomo czy bifonazol przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Przenikanie bifonazolu do mleka było badane u zwierząt. Bifonazol może być tylko stosowany u kobiet karmiących piersią, tylko po ocenie przez lekarza stosunku korzyści do ryzyka. W okresie laktacji nie należy stosować bifonazolu w obrębie klatki piersiowej.

Badania niekliniczne nie wykazały, aby bifonazol wpływał negatywnie na płodność u samców lub samic.

Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset) - prowadzenie pojazdów

Produkt leczniczy Mycospor Onychoset nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Bifonazolum, Urea

  Dostępne opakowania
  Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset)

  Canespor Onychoset (Mycospor Onychoset)

  maść - 1 zest. (10 g + 15 szt.plast.) - (0,01g+0,4g)/g
  BAYER SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Choroby i dolegliwości

  Skazy zakrzepowo-zatorowe - charakterystyka, przyczyny, leczenie

  Skazy zakrzepowo-zatorowe - charakterystyka, przyczyny, leczenie

  Skazy zakrzepowo-zatorowe to dolegliwości, które objawiają się zaburzeniami krzepnięcia krwi. Charakteryzuje je nadkrzepliwość, czyli skłonność do powstawania zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Przyczyny powstawania skaz zakrzepowo-zatorowych są bardzo...

  Grzybica paznokci - przyczyny, charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Leczenie grzybicy paznokci

  Grzybica może dotknąć zarówno paznokci u stóp, jak i u rąk. Paznokieć zarażony grzybicą zmienia kolor, staje się żółty, brązowy lub pojawia się na nim biała plama. Czasami zmianom towarzyszy również ból. Na szczęście infekcje grzybicze można dzisiaj skutecznie...

  Leczenie grzybicy

  Przeciwgrzybicze właściwości olejku lawendowego

  Journal of Medical Microbiology opublikował wyniki badań wskazujących, iż lawendowy olejek eteryczny może okazać się pomocny w leczeniu infekcji opornych na leki przeciwgrzybicze. Wykazuje on właściwości przeciwgrzybicze w walce z odmianami grzybów odpowiedzialnych...

  Grzybica paznokci - przyczyny, charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Leczenie grzybicy paznokci - przyczyny i objawy grzybicy, metody leczenia

  Leczenie grzybicy paznokci - przyczyny i objawy grzybicy, metody leczenia

  Grzybica paznokci jest powszechną dolegliwością stóp. Leczenie grzybicy paznokci powinno zacząć się już w pierwszym stadium tej choroby, nawet na wczesnym etapie zaawansowania grzybica nie może być bowiem zwalczana domowymi sposobami. Nieleczenie grzybicy...

  Grzybica pochwy - przyczyny, objawy, profilaktyka i leczenie

  Leki na grzybicę pochwy

  Leki na grzybicę pochwy

  Grzybica pochwy to choroba intymna, którą wywołuje drożdżak bielnik biały. Objawem tego schorzenia narządów płciowych kobiety jest świąd pochwy, pieczenie i zaczerwienienie sromu oraz ból w trakcie mikcji. W terapii zakażenia grzybiczego pochwy stosuje...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica stóp - przyczyny, rodzaje, profilaktyka, leczenie

  Grzybica stóp - przyczyny, rodzaje, profilaktyka, leczenie

  Grzybica stóp to coraz powszechniej występujące schorzenie, na które cierpi obecnie około 20% Polaków. Grzybica stóp jest też znana jako choroba sportowców. Wywołuje uciążliwe, często nawracające dolegliwości, których bagatelizowanie może doprowadzić...

  Choroby i dolegliwości

  Choroby paznokci - objawy, przyczyny, leczenie

  Choroby paznokci - objawy, przyczyny, leczenie

  Choroby paznokci najczęściej są wywołane przez drobnoustroje. Mogą być również objawem schorzeń ogólnoustrojowych i skutkiem urazu czy niewłaściwej higieny. Bez względu na przyczynę pojawienia się zaburzenia, typowym i niepokojącym objawem jest zmiana...

  Grzybica paznokci - przyczyny, charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica paznokci - przyczyny, charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica paznokci - przyczyny, charakterystyka, objawy, diagnostyka, leczenie

  Grzybica paznokci (łac. onychomycosis) to inaczej grzybicze zakażenie paznokci. Może dotyczyć zarówno paznokci rąk, jak i stóp. Jest wywoływane głównie przez tzw. dermatofity, rzadziej grzyby z rodzaju Candida (drożdżaki) bądź pleśniowce. Przebarwienia,...