Bodymax Senior 50+

Bodymax Senior 50+
Bodymax Senior 50+
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki
Dawka
-
Ilość
60 tabl.
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: DANSK DROGE A/S

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Bodymax Senior 50+ - ulotka preparatu

Bodymax Senior 50+ - opis

Suplement diety Bodymax Senior 50+ zaleca się:

w celu wzmocnienia organizmu, w przypadku obniżonej sprawności fizycznej i psychicznej, w okresach długotrwałych, nadmiernych wysiłków fizycznych i psychicznych, w stresie, w okresie rekonwalescencji, w celu uzupełnienia codziennej diety w witaminy i składniki mineralne.

Bodymax Senior 50+ - skład

Suplement diety Bodymax Senior 50+ zawiera:

wysokiej jakości, standaryzowany wyciąg z korzenia białego żeń-szenia koreańskiego GGE® Bodymax. Żeń-szeń, zwany także „korzeniem życia i długowieczności", zmniejsza zmęczenie i dodaje energii. Od wieków polecany jest jako środek wzmacniający ciało i umysł, specjalnie skomponowany zestaw ważnych witamin i minerałów dla osób po 50. roku życia. Zawiera m.in. witaminę D i wapń, by wzmacniać kości, antyoksydanty - witaminy A, C, E oraz selen, a także ważny dla układu sercowo-naczyniowego kwas foliowy.

Bodymax Senior 50+ - dawkowanie

Zalecane spożycie: dorośli 1-2 tabletki dziennie w zależności od potrzeb, najlepiej rano, w czasie posiłku. Przyjmowanie tabletek wieczorem może powodować bezsenność. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat może być stosowany przez długi czas, należy jednak po około trzech miesiącach przyjmowania zrobić 4-tygodniową przerwę. Pierwsze pozytywne efekty są zauważalne po około dwutygodniowym przyjmowaniu preparatu. Nie stosować jednocześnie z innymi preparatami witaminowo-mineralnymi.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowe­go stanu zdrowia należy stosować zrównoważoną, zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.

Bodymax Senior 50+ - przeciwwskazania

Uwagi:
Nie należy stosować w przypadku hiperwitaminozy A i żelazicy. Wyciąg z żeń-szenia może wchodzić w interakcje z lekami przeciwdepresyjnymi i stosowanymi w chorobie Parkinsona, zawierającymi inhibitory monoaminooksydazy. Dlatego też osoby przyjmujące tego typu leki powinny zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem wyciągów z żeń-szenia. Preparat nie powinien być stosowany przez osoby uczulo­ne na którykolwiek ze składników produktu. Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i w czasie karmie­nia piersią. Należy zachować ostrożność u osób z nadciśnieniem, cukrzycą i chorobami układu krążenia. Rzadko obserwowane zaburzenia gastryczne można ograniczyć przyjmując preparat podczas posiłku. Obecność żelaza czasami powoduje ciemne zabarwienie stolca.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  Bodymax Senior 50+

  Bodymax Senior 50+

  tabletki - 60 tabl.
  DANSK DROGE A/S
  Bodymax Senior 50+

  Bodymax Senior 50+

  tabletki - 120 tabl. (z etui)
  DANSK DROGE A/S
  Bodymax Senior 50+

  Bodymax Senior 50+

  tabletki - 40 tabl.
  DANSK DROGE A/S
  Bodymax Senior 50+

  Bodymax Senior 50+

  tabletki - 120 tabl.
  DANSK DROGE A/S
  Powiązane artykuły
  Diety od A do Z

  Dieta dla seniora

  Dieta dla seniora

  Dieta dla seniora powinna być dostosowana do zmian, jakie zachodzą u człowieka po 65 roku życia. Planując jadłospis dla osób starszych, trzeba wziąć pod uwagę strawność pokarmów, zapotrzebowanie kaloryczne na składniki odżywcze, a także na wodę. Osoby...

  Choroby wieku podeszłego

  Co najlepiej wpływa na zdrowie seniora?

  Zainspirowana wykładem dra Dariusza Bednarczyka ''Niedobory jakościowe i ilościowe w diecie seniorów'', który został wygłoszony podczas XVI Ogólnopolskiej Konferencji POLKA W EUROPIE, postanowiłam sprawdzić, jak wygląda jadłospis seniorki najbliższej...

  Choroba Parkinsona - przyczyny, objawy, leczenie

  Żywienie w chorobie Parkinsona

  Choroba Parkinsona jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym. Na wstępie należy podkreślić, że mimo wielu prowadzonych dotąd badań nie udało się potwierdzić neuroprotekcyjnego działania diety w tym schorzeniu. Niektóre badania wskazują wprawdzie...

  Neurologia

  Wczesne objawy demencji naczyniowej. Sprawdź, co to za choroba

  Wczesne objawy demencji naczyniowej. Sprawdź, co to za choroba

  Jedna z najczęściej występujących demencji Demencja naczyniowa, to druga po chorobie Alzheimera, najczęściej diagnozowana choroba otępienna. Ma charakter postępujący, a ryzyko zachorowania na nią rośnie wraz z wiekiem. Przyczyną demencji naczyniowej...

  Zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające kręgosłupa

  Bruzda Harrisona - przyczyny, objawy i leczenie

  Bruzda Harrisona - przyczyny, objawy i leczenie

  Bruzda Harrisona to defekt w obrębie klatki piersiowej, który związany jest z zaburzeniami gospodarki wapniowo-fosforanowej lub przebiegiem wady klatki piersiowej, tak zwanej kurzej klatki. To charakterystyczny objaw krzywicy. Deformacja przybiera kształt...