Biotum

Biotum
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
proszek do iniekcji dożylnych/domięśniowych
Dawka
0,25 g
Ilość
1 fiol.
Typ
Lecznictwo zamknięte
Refundacja
Nie
Producent: ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Biotum - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Niesłabnący ból po operacji cyklofotokoagulacji oraz irydotomii YAG oka prawego

Dzień dobry! Mój tata dnia 09.10.2011r. uległ ostremu atakowi jaskry, z tymże od razu stracił wzrok, praktycznie bez ostrzeżenia, widział jedynie plamy światła. W związku z tym trafił do WSZ Kielce dnia 11.10.2011r., gdzie rozpoznano zapalenie wnętrza gałki ocznej prawej. W szpitalu przebywał do dnia 19.10.2011r. Przez ten czas przeprowadzono na nim wiele badań oraz konsultacji, podawano...

Biotum - ulotka preparatu

Biotum - opis

Biotum stosuje się w leczeniu ciężkich zakażeń bakteryjnych:

dolnych dróg oddechowych, w tym płucpłuc i oskrzeli u pacjentów z mukowiscydoząmózgu (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych)uchadróg moczowychskóry i tkanek miękkichbrzucha i powłok brzusznych (zapalenie otrzewnej)kości i stawów.

Biotum można również stosować:

w zapobieganiu zakażeniom podczas przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego u mężczyzn w leczeniu pacjentów z małą liczbą białych krwinek (neutropenia), mających gorączkę z powodu zakażenia bakteryjnego.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ceftazidimum

  Ceftazydym to antybiotyk bakteriobójczy, cefalosporyna III generacji. Stosowany w zakażeniach dolnych dróg oddechowych, zapaleniu płuc, zapaleniu opłucnej, ropniakach opłucnej, ropniach płuc, zakażonym rozstrzeniu oskrzeli, zakażeniach układu oddechowego u chorych na mukowiscydozę, zakażeniach skóry i tkanek miękkich, powikłanych i niepowikłanych zakażeniach układu moczowego, zakażeniach kości i stawów, zakażeniach ginekologicznych i innych zakażeniach bakteryjnych.

  Dostępne opakowania
  Biotum

  Biotum

  proszek do iniekcji dożylnych/domięśniowych - 1 fiol. - 0,25 g
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Biotum

  Biotum

  proszek do przygotowania roztworu do wstrzyknięć lub infuzji - 1 fiol. - 1 g
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Biotum

  Biotum

  proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 1 fiol. - 2 g
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Biotum

  Biotum

  proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań - 1 fiol. - 0,5 g
  ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
  Powiązane artykuły
  Choroba Parkinsona - przyczyny, objawy, leczenie

  Ibuprofen na chorobę Parkinsona

  Ibuprofen na chorobę Parkinsona

  „Neurology Journal" donosi, iż regularne przyjmowanie leków stosowanych zazwyczaj w leczeniu bólu może zmniejszać ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona. Badanie właściwości ibuprofenu Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie, w którym uczestniczyło...

  Newsy

  Wzrosła sprzedaż leków na erekcję

  Wzrosła sprzedaż leków na erekcję

  W Polsce problemy z potencją ma ok. 1,5 mln mężczyzn po 35 roku życia. W ciągu tylko jednego roku znacznie wzrosło ich zainteresowanie lekami na erekcję. Panowie unikają wizyty u specjalisty i najczęściej sięgają po preparaty bez recepty. Erekcja...

  Zaburzenia erekcji

  Tabletki na potencję sprzedają się jak świeże bułeczki

  Tabletki na potencję sprzedają się jak świeże bułeczki

  Ok. 4 mln opakowań preparatów na potencję kupili w 2017 roku mężczyźni nad Wisłą. Leki, które w Polsce dostępne są od ponad 2 lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Czy jednak są faktycznie potrzebne? Substancją czynną leków na potencję jest sildenafil....