Biodapol Wet

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
płyn dezynfekujący
Dawka
1 g/100ml
Ilość
500 ml (but.plastik.)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: BIOCHEFA F.Z.N-P.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Biodapol Wet - ulotka preparatu

Biodapol Wet - opis

Preparat przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Do dezynfekcji wymienia u krów, kóz i owiec w formie kąpieli strzyków przed i po doju. U krów i jałowic w okresie zasuszania w formie kąpieli strzyków 2 razy dziennie.

Biodapol Wet - skład

1000 ml produktu zawiera 7,5-12,5 g Povidone-Iodine.

Biodapol Wet - dawkowanie

Produkt gotowy do użycia.

Do dezynfekcji strzyków przed i po udoju: produkt należy rozpryskiwać prostopadle do powierzchni skóry z odległości 15-20 cm przez ok. 2 s, tak aby pokryć całą powierzchnię strzyków i pozostawić do wyschnięcia. W warunkach obciążenia mlekiem produkt działa bakteriobójczo już po 1 min. od aplikacji. W warunkach brudnych produkt działa bakteriobójczo i bójczo wobec drożdżaków po 30 min. od aplikacji.

U jałowic i krów w okresie zasuszania: stosować w formie kąpieli strzyków 2 razy dziennie. Strzyki zanurzyć w całości w ok. 20 ml produktu przez do 15 s i pozostawić do wyschnięcia.

Biodapol Wet - środki ostrożności

U osobników uczulonych na jod mogą pojawić się podrażnienia skóry i reakcje alergiczne. Osoby podające preparat zwierzętom, a będące uczulone na jod powinny zachować ostrożność ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Zdarzają się odwracalne skutki zabarwienia niektórych materiałów tekstylnych np. ubrań po zastosowaniu produktu Biodapol Wet. Plamy można łatwo usunąć za pomocą ciepłej wody i mydła.

W kontakcie ze skórą zmyć wodą. W kontakcie z oczami przepłukać dużą ilością wody. W razie połknięcia nie wywoływać wymiotów, popić dużą ilością (1-2 szklanki) wody lub mleka. W razie podrażnień lub długo utrzymujących się objawów alergicznych skontaktować się z lekarzem.

Biodapol Wet - przeciwwskazania

Uczulenie na jod.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  Biodapol Wet

  Biodapol Wet

  płyn dezynfekujący - 500 ml (but.plastik.) - 1 g/100ml
  BIOCHEFA F.Z.N-P.