Czy maść Baneocin wpływa na antykoncepcję hormonalną?
Witam, Czy maść baneocin wpływa na antykoncepcję hormonalną? Pozdrawiam
Witam, Czy maść baneocin wpływa na antykoncepcję hormonalną? Pozdrawiam
Mam pytanie dermatolog przepisał mi maść Baneocin na zajady na okres miesiąca. Bardzo dobrze na mnie działa i w końcu praktycznie pozbyłem się bardzo uporczywego od kilku lat dla mnie problemu. W związku z tym pytam. Czy mogę stosować ją długotrwale?
córka miała korekte paznokcia u nogi lekarz kazał smarować maść baneocin czy jest cos leprzego ?
Proszę o pomoc w diagnozie wysypki obecnej na zdjęciach w linkach poniżej. Lekarz zalecił stosowanie Belosalic oraz Baneocin. Doraźnie pomagają, ale wysypka roznosi się dalej. Najpierw była tylko na łokciach, teraz jest także na dłoniach, udach i stopach. Jest mocno swędząca. Lekarz nie stwierdził niczego konkretnego, tylko tyle, że zapewne to "jakaś" infekcja. Gdy początkowo nie smarowałem wysypki zamieniała się ona w strupy z płynem pod spodem Oto album ze zdjęciami: http://imgur.com/a/FEQSg
Witam syn ze względu na stulejkę miał wykonany zabieg plastyki napletka 7 dni temu w zaleceniach miał przepisaną maść baneocin 1x dziennie. Byliśmy u kontroli wszystko jest ok tylko lekarz nie wspomniał czy nadal stosować maść a pamietam jak pielęgniarki po zabiegu mówiły ze stosować 2-3 tygodni czy można stosować tak długo? Syn nieraz po oddaniu moczu mówi że go szczypie lekarz mówil...
Miejscowe leczenie bakteryjnych zakażeń małych powierzchni skóry (jak np. zakażone niewielkie rany, zakażenie skóry w przebiegu odmrożeń i oparzeń).
1 g maści zawiera 250 j.m. bacytracyny ( Bacitracinum) w postaci bacytracyny cynkowej i 5 mg neomycyny ( Neomycinum) w postaci siarczanu neomycyny.
Do stosowania miejscowego.
Baneocin stosuje się zwykle od 2 do 3 razy na dobę. Cienką warstwę maści należy nakładać na chorobowo zmienione miejsce na skórze i w razie konieczności przykryć opatrunkiem. Nie należy stosować dłużej niż 7 dni.
Nie należy stosować neomycyny w dawce większej niż 1 g na dobę (co odpowiada 200 g maści Baneocin).
Dzieci
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Nie należy stosować maści Baneocin u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na zwiększone ryzyko wchłaniania substancji czynnych do krwi i związanego z tym działania nefrotoksycznego lub ototoksycznego.
Ze względu na ryzyko działania nefrotoksycznego lub ototoksycznego spowodowanego przenikaniem substancji czynnych do krwi należy unikać stosowania produktu w dużych dawkach.
Nie należy stosować maści Baneocin na rany oparzeniowe, których powierzchnia przekracza 20% całkowitej powierzchni ciała (zwłaszcza u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek), ze względu na możliwość wchłonięcia substancji czynnych do krwi i związane z tym ryzyko działania nefrotoksycznego lub ototoksycznego.
Ryzyko działań niepożądanych, zwłaszcza działania oto- i nefrotoksycznego, jest większe u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek i dlatego u tych pacjentów przed i podczas intensywnego leczenia produktem Baneocin należy wykonywać badanie ogólne moczu i kontrolować obraz krwi obwodowej. Zaleca się wykonywanie badań audiometrycznych.
Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu Baneocin podczas przewlekłego zapalenia ucha środkowego o długotrwałym przebiegu ze względu na ryzyko działania ototoksycznego.
Nie należy stosować jednocześnie antybiotyków aminoglikozydowych o działaniu ogólnoustrojowym ze względu na ryzyko skumulowanego działania toksycznego.
Nie stosować maści Baneocin, jeśli istnieje ryzyko niekontrolowanego wchłaniania do krwi (np. podczas stosowania na duże powierzchnie skóry lub rany), gdyż istnieje ryzyko blokady nerwowomięśniowej (zwłaszcza w kwasicy oraz u pacjentów z miastenią lub z innymi zaburzeniami nerwowomięśniowymi).
Podczas długotrwałego stosowania może wystąpić nadkażenie opornymi drobnoustrojami, zwłaszcza grzybami. W takim przypadku należy zastosować odpowiednie leczenie przeciwbakteryjne lub przeciwgrzybicze.
Nie należy przekraczać zaleconego czasu stosowania.
Należy przerwać stosowanie maści Baneocin, jeśli wystąpi reakcja alergiczna lub wtórne zakażenia.
Nie można wykluczyć ryzyka uczulenia na światło lub reakcji fototoksycznych podczas ekspozycji na światło słoneczne lub promieniowanie UV.
Jeśli produkt jest stosowany w dużych dawkach na duże powierzchnie skóry, rany lub na uszkodzoną skórę, wchłanianie substancji czynnych do krwi (zwłaszcza u pacjentów z owrzodzeniami troficznymi) zwiększa ryzyko działania nefrotoksycznego lub ototoksycznego.
Nadwrażliwość na bacytracynę, neomycynę, inne antybiotyki aminoglikozydowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Nie stosować na duże powierzchnie skóry, w ciężkich uszkodzeniach skóry oraz długotrwale ze względu na ryzyko nefrotoksycznego i ototoksycznego (z utratą słuchu włącznie) działania neomycyny.
Nie stosować u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności serca lub nerek oraz u pacjentów z istniejącym wcześniej uszkodzeniem narządu słuchu (przedsionka lub ślimaka).
Nie stosować maści do przewodu ucha zewnętrznego w przypadku perforacji błony bębenkowej.
Nie stosować do oczu, na błony śluzowe, na rany głębokie lub kłute, sączące zmiany chorobowe, ciężkie oparzenia lub duże powierzchnie uszkodzonej skóry.
W trakcie leczenia, zwłaszcza długotrwałego, mogą wystąpić reakcje alergiczne, takie jak rumień, wysuszenie i łuszczenie się skóry, wysypka skórna i świąd oraz rzadko ciężkie reakcje alergiczne. Reakcje alergiczne mogą być przyczyną rozszerzania się zmian chorobowych lub braku reakcji na stosowanie maści Baneocin.
Podczas stosowania maści Baneocin w przewlekłych chorobach skóry (np. w owrzodzeniu podudzi) lub w przewlekłym zapaleniu ucha środkowego uczulenie na neomycynę występuje częściej niż po zastosowaniu na zdrową skórę. Brak reakcji na stosowanie produktu Baneocin może być spowodowany wystąpieniem alergii.
Reakcje alergiczne występują rzadko, głównie w postaci wyprysku kontaktowego.
U około 50% pacjentów uczulonych na neomycynę występuje alergia krzyżowa na inne antybiotyki aminoglikozydowe.
W razie stosowania maści na zmiany chorobowe o dużej powierzchni, należy uwzględnić ryzyko wchłaniania produktu Baneocin i ogólnoustrojowych działań niepożądanych, takich jak uszkodzenie błędnika, upośledzenie słuchu, uszkodzenie nerek, blokadę nerwowo-mięśniową.
Produkt po zastosowaniu na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może mieć toksyczne działanie na nerki, narząd słuchu i na układ nerwowy wskutek wchłaniania się neomycyny.
W przypadku ekspozycji na światło słoneczne lub promieniowanie UV nie można wykluczyć ryzyka uczulenia na światło lub reakcji fototoksycznych.
U kobiet w ciąży i karmiących piersią należy uwzględnić możliwość wchłaniania produktu Baneocin do krwi.
Tak jak wszystkie antybiotyki aminoglikozydowe, neomycyna przenika przez barierę łożyska.
Opisywano uszkodzenie słuchu u płodu w wyniku ogólnoustrojowego działania antybiotyków aminoglikozydowych stosowanych w dużych dawkach.
Baneocin może być stosowany w okresie ciąży lub karmienia piersią wyłącznie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przewyższa potencjalne ryzyko dla płodu lub dziecka.
Nie jest znany.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
zasypka - 10 g
maść - 15 g (tuba) - 0,02 g/g
maść - 15 g (tuba) - 0,02 g/g
maść oczna - 3,5 g
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Bacytracyna, neomycyna to mieszanina antybiotyków przeznaczona zasadniczo do stosowania zewnętrznego. Neomycyna należy do aminoglikozydów, blokuje syntezę białek bakteryjnych. Bacytracyna to antybiotyk polipeptydowy o działaniu bakteriobójczym. Mieszanina tych antybiotyków, często jeszcze wzbogacona innymi składnikami, jest stosowana w postaci maści do leczenia zakażonych, jątrzących się ran.
Komentarze