Bactroban

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
maść do nosa
Dawka
0,02 g/g
Ilość
3 g (tuba)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: GLAXOSMITHKLINE EXPORT.LTD

Pytania do farmaceuty

Opuchlizna przegrody nosowej

Witam Mam problem z czymś w przegrodzie nosowej. Dostawałem juz leki antywirusowe, bactroban, oxycort A, zovirax w tabletkach. Miałem robiony wymaz z nosa i zatok i nic nie wyszło. Mam ciągle spuchniętą przegrodę nosową z jakimiś gulkami, które wyglądają jak ropnie, jak się nie...

Odpowiada Lek. Konstanty Dąbski Lek. Konstanty Dąbski i 1 inny specjalista

Krostki z pęcherzykami na ciele 4-miesięcznego dziecka a wymaz ze skóry

Witam robiłam wymaz z skóry synkowi 4 miesięcznemu proszę o interpretacje czy te bakterie które wyszły są jakimś zagrożeniem coś się może dziać?? wynik: 1. STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS -POJEDYNCZE 2. ENTEROCOCCUS SPP.- POJEDYNCZE Były robione wyniki ponieważ małemu wyszły takie krostki 9 na ciele z pęcherzykami wody teraz zamieniły się z strupki ale robimy maść bactroban. Z GÓRY...

Zmiana skórna w obrębie policzka u 31-letniej osoby

Witam,od kwietnia próbuję uporać się ze zmianą skórną na lewym policzku.Na początku leczenia był zastosowany augumentin- 2opakowania,następnie erythromycinum-3opakowania oraz maść bactroban,później bactrim-1opakowani,następnie tarivid 200- 2opak, Po tych lekach zrobiłam wymaz na którym wyszło-stapylococcus haemolyticus-zastosowano leczenie w postaci antybiotyku w tabletkach Syntarpen500-biorę go od tygodnia i nadal nie ma poprawy,W jaki sposób...

POKAŻ WIĘCEJ

Bactroban - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Bactroban - opis

Produkt Bactroban maść wskazany jest do miejscowego leczenia pierwotnych i wtórnych bakteryjnych zakażeń skóry wywołanych wrażliwymi na mupirocynę szczepami Staphylococcus aureus, w tym szczepami metycylinoopornymi oraz Streptococcus pyogenes.

Bactroban maść jest stosowany w pierwotnych zakażeniach skóry, takich jak liszajec, zakażenia mieszków włosowych, czyraczność, we wtórnych zakażeniach w przebiegu różnych dermatoz oraz może być stosowany w profilaktyce zakażeń zmian urazowych skóry, takich jak niewielkie rany szarpane, rany szyte lub otarcia naskórka.

Bactroban - skład

Każdy gram maści zawiera jako substancję czynną 20 mg mupirocyny (Mupirocinum) .

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: glikol polietylenowy (makrogol).

Bactroban - dawkowanie

Dawkowanie

Dzieci, dorośli, osoby w podeszłym wieku, pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Od 2 do 3 razy na dobę do 10 dni, zależnie od wyniku leczenia.

Sposób stosowania

Zaleca się nałożyć niewielką ilość maści na zmienione chorobowo miejsce.

Leczoną powierzchnię można przykryć opatrunkiem.

Niezużyty produkt leczniczy lub jego pozostałości należy usunąć zgodnie z lokalnymi przepisami.

Nie należy mieszać maści z innymi produktami, ponieważ może to spowodować rozcieńczenie leku, prowadzące do zmniejszenia jego aktywności przeciwbakteryjnej oraz możliwą utratę stabilności mupirocyny w maści.

Bactroban - środki ostrożności

W rzadkich przypadkach wystąpienia reakcji uczuleniowej lub ciężkiego miejscowego podrażnienia po zastosowaniu produktu Bactroban maść, należy przerwać leczenie, zmyć produkt z powierzchni skóry oraz prowadzić dalsze leczenie za pomocą innych produktów.

Tak jak w przypadku innych produktów przeciwbakteryjnych, przedłużanie terapii powyżej zalecanego okresu może spowodować powstawanie szczepów opornych na lek.

Podczas stosowania antybiotyków zgłaszano przypadki wystąpienia rzekomobłoniastego zapalenia jelit, które może występować w postaci od łagodnej do zagrażającej życiu. Dlatego też, ważne jest rozważenie możliwości takiej diagnozy u pacjentów u których w trakcie lub po leczeniu antybiotykami wystąpi biegunka. Taka sytuacja jest mniej prawdopodobna w wypadku mupirocyny stosowanej miejscowo, jednakże jeśli u pacjenta wystąpi silna, przedłużająca się w czasie biegunka lub pacjent ma bóle brzucha, leczenie należy natychmiast przerwać, a pacjenta poddać dalszej diagnozie.

Zaburzenia czynności nerek

Pacjenci w podeszłym wieku: bez ograniczeń o ile leczone schorzenie nie może powodować absorpcji glikolu polietylenowego i są dowody umiarkowanego lub ciężkiego zaburzenia czynności nerek.

Produktu Bactroban maść nie należy stosować:

-do oczu

-do nosa 

-w miejscu kaniuli

-w miejscu centralnego wkłucia.

Do stosowania do nosa dostępna jest specjalna postać: Bactroban, maść do nosa.

Należy unikać kontaktu produktu z oczami.

W przypadku dostania się produktu do oka, należy przemywać je wodą, aż do usunięcia pozostałości maści.

Produkt zawiera glikol polietylenowy (makrogol). Glikol polietylenowy może zostać wchłonięty z otwartych ran oraz uszkodzonej skóry, a następnie ulec wydaleniu przez nerki. Tak jak innych maści na podłożu z glikolu polietylenowego, nie należy stosować produktu Bactroban maść w schorzeniach, gdzie możliwa jest absorpcja dużych ilości glikolu polietylenowego, szczególnie u pacjentów z umiarkowanym lub ciężkim zaburzeniem czynności nerek.

Bactroban - przedawkowanie

Toksyczność mupirocyny jest bardzo mała. W razie przypadkowego spożycia produktu należy zastosować leczenie objawowe.

W przypadku omyłkowego spożycia dużych ilości maści należy ściśle monitorować funkcję nerek u pacjentów z niewydolnością nerek, ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych glikolu polietylenowego.

Bactroban - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na mupirocynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych

Bactroban - działania niepożądane

Działania niepożądane zostały wymienione poniżej zgodnie z klasyfikacją układów i narządów oraz częstości występowania. Następujące zasady zostały przyjęte dla sporządzenia klasyfikacji częstości występowania działań niepożądanych:

bardzo często 1/10, często 1/100 do < 1/10, niezbyt często 1/1000 do < 1/100, rzadko 1/10 000 do < 1/1000, bardzo rzadko < 1/10 000, w tym pojedyncze zgłoszenia.

Działania niepożądane występujące często i niezbyt często określono na podstawie danych pochodzących z 12 badań klinicznych obejmujących populację 1573 leczonych pacjentów. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko określono głównie na podstawie zgłoszeń po wprowadzeniu leku do obrotu i w związku z tym odnoszą się raczej do częstości zgłoszeń niż do rzeczywistej częstości.

Zaburzenia układu immunologicznego

Bardzo rzadko: ogólnoustrojowe reakcje nadwrażliwości, takie jak: uogólniona wysypka, pokrzywka lub obrzęk naczynioruchowy - związane ze stosowaniem mupirocyny w maści.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Często: pieczenie w miejscu nałożenia

Niezbyt często: świąd, rumień, kłucie oraz suchość w miejscu nałożenia. Skórne reakcje uczuleniowe na mupirocynę lub substancje pomocnicze.

Bactroban - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Nie ma odpowiednich danych dotyczących wpływu mupirocyny na przebieg ciąży u kobiet. Badania nad mupirocyną przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały toksyczności rozwojowej. 

Ze względu na brak doświadczeń klinicznych dotyczących stosowania mupirocyny podczas ciąży, produkt Bactroban maść może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy potencjalne korzyści przeważają nad ewentualnym ryzykiem związanym z leczeniem.

Karmienie piersią

Brak wystarczających danych dotyczących przenikania mupirocyny do mleka ludzkiego.

W przypadku, jeśli leczenie produktem Bactroban maść dotyczy pękniętej brodawki sutkowej, należy ją bardzo dokładnie umyć przed karmieniem piersią.

Płodność

Nie ma odpowiednich danych dotyczących wpływu mupirocyny na płodność u ludzi. Badania przeprowadzone na szczurach nie wykazały wpływu na płodność.

Bactroban - prowadzenie pojazdów

Nie stwierdzono niepożądanego wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Bactroban - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Mupirocinum

  Mupirocyna to antybiotyk naturalny przeznaczony do miejscowego leczenia zakażeń bakteryjnych. Stosowany we wtórnych zakażeniach zmian urazowych skóry, pierwotnych zakażeniach skóry, wtórnych zakażeniach w przebiegu dermatoz oraz w profilaktyce zakażeń zmian urazowych skóry.

  Dostępne opakowania
  Bactroban

  Bactroban

  maść do nosa - 3 g (tuba) - 0,02 g/g
  GLAXOSMITHKLINE EXPORT.LTD
  Bactroban

  Bactroban

  maść - 15 g (tuba) - 0,02 g/g
  GLAXOSMITHKLINE EXPORT.LTD
  Bactroban

  Bactroban

  krem - 15 g (tuba) - 0,02 g/g
  GLAXOSMITHKLINE EXPORT.LTD
  Powiązane artykuły
  Dermatologia

  Rumień wielopostaciowy - odmiany, leczenie

  Rumień wielopostaciowy - odmiany, leczenie

  Rumień wysiękowy wielopostaciowy to stosunkowo powszechna dolegliwość, która powstaje w wyniku nadwrażliwości organizmu na pewne czynniki: wirusowe, bakteryjne, chemiczne, leki (antybiotyki ß-laktamowe, tetracykliny, furosemid - czyli lek odwadniający,...

  Newsy

  Kolejny lek znika z aptek. Co dalej z dostawami?

  Kolejny lek znika z aptek. Co dalej z dostawami?

  Z aptecznych półek znika popularny antybiotyk. To lek między innymi na zakażenie uszu, nosa i gardła. Coraz trudniej go dostać, a nie wiadomo, kiedy będą kolejne dostawy. Popularny lek znika z aptek Chodzi o tabletki Ospen 1500 dostępne na receptę....

  Choroby i dolegliwości

  Domowe sposoby na różę na nodze - czy są skuteczne?

  Domowe sposoby na różę na nodze - czy są skuteczne?

  Domowe sposoby na różę na nodze, zapalną chorobę skóry i tkanki podskórnej o nagłym początku i szybkim przebiegu, stosowane jako wyłączna terapia, mogą szkodzić. Jedyną skuteczną metodą leczenia choroby jest antybiotykoterapia. Dlaczego tak się dzieje?...

  Leczenie trądziku

  Kapsułka na trądzik

  Kapsułka na trądzik

  Trądzik jest chorobą dotykającą setki tysięcy ludzi na całym świecie zarówno mężczyzn, jak i kobiety, młodzież, jak i dorosłych. Przyczyny trądziku Najogólniej mówiąc, główną przyczyną trądziku jest nadmierna produkcja łoju oraz nadmierne rogowacenie...

  Leki i suplementy

  Diprogenta - wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

  Diprogenta - wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

  Diprogenta to lek w postaci maści lub kremu do stosowania miejscowego. Produkt składa się z antybiotyku i kortykosteroidu o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Co warto wiedzieć o leku Diprogenta? Co to jest Diprogenta? Diprogenta...

  Antybiotyk - działanie, rodzaje, działania niepożądane, stosowanie

  Amoksycylina - działanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Amoksycylina - działanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

  Amokscylina to antybiotyk przepisywany na receptę. Działanie Amokscyliny polega głównie na hamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii. Amoksycylina jest rozkładana przez wszystkie bakteryjne β-laktamazy. Jakie są przeciwwskazania do zażywania leku i...