Artelac

Artelac
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krople do oczu, roztwór
Dawka
3,2 mg/ml
Ilość
10 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: DR. GERHARD MANN CHEM-PHARM FABRIK GMBH

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Artelac - ulotka preparatu

Artelac - opis

Leczenie objawowe zespołu suchego oka.

Produkt leczniczy może być używany do nawilżania twardych soczewek kontaktowych.

Artelac - skład

1 ml roztworu zawiera 3,2 mg hypromelozy (Hypromellosum) .

Artelac - dawkowanie

Podanie do oka.

Zwykle wkrapla się 1 kroplę do worka spojówkowego od 3 do 5 razy na dobę lub częściej, w zależności od potrzeb.

Leczenie zespołu suchego oka wymaga indywidualnego dawkowania.

W trakcie długotrwałego lub ciągłego leczenia zespołu suchego oka produktem leczniczym Artelac, należy skonsultować się z lekarzem okulistą.

Produkt można stosować do zwilżania twardych soczewek kontaktowych - w większości przypadków - przez czas nieograniczony.

Artelac - środki ostrożności

Podawanie

Wyłącznie do stosowania do oczu.

Jeśli wystąpią lub nasilą się objawy podrażnienia oczu, ból oczu, zaczerwienienie oczu, problemy z widzeniem, należy przerwać stosowanie produktu leczniczego, a pacjent powinien zostać poddany ponownej ocenie.

Jeśli objawy suchego oka utrzymują się lub nasilają, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem okulistą.

Osoby noszące soczewki kontaktowe

Przed podaniem produktu leczniczego Artelac należy usunąć soczewki kontaktowe i nie zakładać ich wcześniej, niż po upływie około 15 minut.

Roztwory do oczu z hypromelozą, zawierające cetrymid

Artelac zawiera cetrymid jako substancję konserwującą, która może powodować podrażnienie oka (pieczenie, zaczerwienienie, uczucie obecności ciała obcego w oku) oraz uszkodzenie nabłonka rogówki, zwłaszcza, gdy produkt stosowany jest długotrwale. Z tego względu, do długotrwałego lub ciągłego leczenia zespołu suchego oka zaleca się produkty nie zawierające środków konserwujących. 

Artelac - przedawkowanie

Nie jest znane i nie wymaga leczenia.

Artelac - przeciwskazania

Nadwrażliwość na hypromelozę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Artelac - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych została uszeregowana według klasyfikacji układów i narządów MedDRA, zgodnie z następującą konwencją:

bardzo często ( 1/10),

często (≥ 1/100, < 1/10),

niezbyt często (≥ 1/1000, < 1/100),

rzadko (≥ 1/10 000, < 1/1000),

bardzo rzadko (< 1/10000),

nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych). 

Zaburzenia oka:

Częstość nieznana : Przekrwienie spojówek, podrażnienie oka, ból oka, świąd oka, pieczenie oka, zaczerwienienie oka , uczucie obecności ciała obcego w oku, nadmierne łzawienie, sklejanie powiek, zaburzenia widzenia.

Zaburzenia układu immunologicznego:

Częstość nieznana : nadwrażliwość

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

Częstość nieznana : świąd, wysypka.

Działania niepożądane zgłaszane w związku ze stosowaniem kropli do oczu zawierających fosforany U niektórych pacjentów z poważnym uszkodzeniem rogówki zgłaszano bardzo rzadkie przypadki zwapnienia rogówki związane ze stosowaniem kropli do oczu z zawartością fosforanów.

Artelac - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Brak wystarczających i dobrze kontrolowanych badań u kobiet w ciąży. Produktu leczniczego Artelac nie należy stosować w okresie ciąży, chyba, że potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u płodu i noworodka.

Karmienie piersią

Nie wiadomo, czy hypromeloza przenika do mleka kobiecego w następstwie podania produktu leczniczego do oka. Produktu leczniczego Artelac nie należy stosować w okresie karmienia piersią, chyba, że potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u dziecka.

Płodność

Wpływ stosowania produktu Artelac na płodność ludzi nie był badany. W badaniach na zwierzętach nie wykazano wchłaniania hypromelozy do organizmu.

Artelac - prowadzenie pojazdów

Artelac krótko po podaniu może zaburzać ostrość widzenia. Pacjent nie powinien prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn tak długo, jak długo zaburzona jest ostrość widzenia.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Artelac - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Hypromellosum

  Dostępne opakowania
  Artelac

  Artelac

  krople do oczu, roztwór - 10 ml (butelka) - 3,2 mg/ml
  DR. GERHARD MANN CHEM-PHARM FABRIK GMBH
  Powiązane artykuły
  Zespół suchego oka - film łzowy, przyczyny, objawy, leczenie

  Suche oko (WIDEO)

  Suche oko (WIDEO)

  Z czego wynika suchość oczu? Przed zakażeniem oka chroni nas film łzowy. Jest on warstwą ochronną powierzchni oka zabezpieczającą przed drażniącym działaniem brudu, kurzu i innych cząsteczek unoszących się w powietrzu. Do tego wykazuje właściwości bakteriostatyczne....

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  Jak dbać o oczy latem?

  Jak dbać o oczy latem?

  Nadeszły upragnione przez wielu ciepłe dni. Ogrzewa nas słońce, wokół jest zielono i kolorowo. By jednak nic nie zakłóciło tego miłego czasu, trzeba szczególnie o siebie dbać. Wsparcia potrzebują też oczy. Dlaczego? Po pierwsze, latem częściej korzystamy...

  Zespół suchego oka bez tajemnic

  Zespół suchego oka - wszystko, co powinieneś wiedzieć

  Zespół suchego oka - wszystko, co powinieneś wiedzieć

  Zespół suchego oka to dolegliwość, która wynika z nieprawidłowego funkcjonowania filmu łzowego. Najczęściej dotyka osób, które pracują przy komputerze, są kierowcami, przebywają w pomieszczeniach źle oświetlonych, kiedy ich wzrok jest narażony na niekorzystne...

  Okulistyka

  Krople do oczu - skład, działanie, termin ważności, konserwanty

  Krople do oczu - skład, działanie, termin ważności, konserwanty

  Coraz częściej cierpimy na zespół suchego oka. Ta dolegliwość polega na tym, że oko produkuje zbyt mało łez lub słaba jest ich jakość. Łzy są bardzo ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Naturalne można zastąpić sztucznymi. Ważne,...

  Ważne tematy

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  Coraz częściej cierpimy na zespół suchego oka. Ta dolegliwość polega na tym, że oko produkuje zbyt mało łez lub słaba jest ich jakość. Łzy są bardzo ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Naturalne można zastąpić sztucznymi. Ważne,...

  Zespół suchego oka - film łzowy, przyczyny, objawy, leczenie

  Najlepszy preparat sztucznych łez!

  Artykuł sponsorowany Film łzowy nawilża, oczyszcza i odżywia rogówkę, a także wyrównuje drobne nierówności na jej powierzchni, dzięki czemu jest ona przezroczysta i zachowuje swoje właściwości optyczne. Ponadto łzy wypłukują drobne ciała obce oraz mają...

  Zespół suchego oka bez tajemnic

  Sztuczne łzy - kiedy należy je stosować?

  Sztuczne łzy - kiedy należy je stosować?

  Są bezpieczne, można je aplikować długo i bez ograniczeń. Sztuczne łzy to doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z zespołem suchego oka. Jak i kiedy je stosować? Czym są sztuczne łzy? To preparaty, których głównym zadaniem jest nawilżanie...

  Zespół suchego oka - film łzowy, przyczyny, objawy, leczenie

  Czego jeszcze nie wiesz o syndromie oka biurowego?

  Artykuł sponsorowany Zespół suchego oka (ZSO) jest powszechnie występujący zaburzeniem filmu łzowego spowodowanym nieodpowiednią produkcją lub nadmiernym parowaniem łez. Idiopatyczny zespół suchego oka ma zwykle łagodny przebieg i częściej występuje...

  Leki i suplementy

  Tears Again

  Tears Again

  Spray do nawilżania oczu Spray Tears Again nawilża oczy, a także obszar powieki. Pomaga m.in. w przypadku swędzenia lub pieczenia oczu oraz w zespole suchego oka.