Czy Argosulfan będzie skuteczny przy grzybicy penisa?
czy Argosulfan maść terz jest na grzybice pnisa
czy Argosulfan maść terz jest na grzybice pnisa
Witam, 3 dni temu miałam nie szczęśliwy incydent na rowerze, mały wypadek w wyniku, którego mam bardzo obdartą wewnętrzną część dłoni. Rana nie była do końca wyczyszczona, więc udałam się wczoraj do chirurga, aby ją oczyścił. Lekarz opatrzył mi ranę i przepisał maść argosulfan. Wieczorem podczas zmienienia opatrunku zauważyłam, że stała się troszkę jakby glutowata. Zaskoczyło mnie to bardzo i troszkę zaniepokoiło. Czy aby na pewno rana powinna się w ten sposób goić?
Witam! Chciałam zapytać czy maści na oparzenia - dermazin, argosulfan zawierające sulfatiazol srebrowy, mające działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybicze, obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? bardzo proszę o odpowiedź.
Witam syn 23 lata oparzył sobie twarz ogniem,najbardziej na nosie , ustach ,policzkach i na lini lewej strony żuchwy I i II stopień .Opatrzony na SOR,zalecono smarowanie argosulfan . Czy poprzednią warstwę zmywać( zalecono solą fiz.) czy octeniseptem można jak to zrobić by nie zrywać gojenia?,co z ustami ? bo ból...
Witam, Mam nastepujący problem, Dotknalem przedramieniem silnika gokarta i doznałem oparzenia II stopnia, po godzinie trafiłem na SOR, gdzie zostalem opatrzony oraz dostałem zastrzyk przeciwtezcowy. Dostałem również receptę na antybiotyk augmentin i maść argosulfan....
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
Argosulfan stosuje się miejscowo w leczeniu zakażeń w przypadku:
- oparzeń skóry wszystkich stopni (także popromiennych); - odleżyn;
- przewlekłych owrzodzeń podudzi.
l g kremu zawiera 20 mg sulfatiazolu srebrowego (Sulfathiazolum argentum)
Substancje pomocnicze o znanym działaniu: alkohol cetostearylowy, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Argosulfan jest przeznaczony do stosowania na skórę.
Argosulfan można stosować bez opatrunku lub w opatrunkach zamkniętych.
Stosowanie w oparzeniach:
Oczyszczoną ranę oparzeniową należy pokryć, w warunkach aseptycznych, warstwą kremu Argosulfan o grubości 2-3 mm. Rana powinna być pokryta kremem przez cały czas leczenia. Jeżeli z jakieś przyczyny część rany zostanie odsłonięta, miejsca odsłonięte należy pokryć świeżą warstwą kremu. Opatrunek na ranę nie jest konieczny, lecz można go założyć w uzasadnionych przypadkach. Argosulfan należy stosować do czasu wygojenia rany lub wykonania przeszczepu skóry.
Stosowanie w leczeniu odleżyn oraz przewlekłych owrzodzeń podudzi:
Na miejsca zmienione chorobowo nakłada się cienką warstwę kremu Argosulfan 2-3 razy na dobę. Podczas stosowania na zakażone rany może pojawić się wysięk. Przed ponownym nałożeniem kremu Argosulfan należy wówczas przemyć ranę, np. wodnym roztworem kwasu borowego 3% lub wodnym roztworem chloroheksydyny 0,1%.
Dzieci i młodzież:
Nie należy stosować produktu leczniczego u wcześniaków, noworodków i niemowląt do ukończenia drugiego miesiąca życia, ze względu na możliwość wystąpienia żółtaczki jąder podkorowych mózgu (kernicterus). U starszych dzieci zmiana dawkowania nie jest konieczna.
Pacjenci z niewydolnością nerek:
Z powodu braku badań klinicznych należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu u pacjentów z niewydolnością nerek. U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek należy kontrolować stężenie sulfonamidu w surowicy.
Pacjenci z niewydolnością wątroby:
Z powodu braku badań klinicznych należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu u pacjentów z niewydolnością wątroby.
Podczas stosowania produktu Argosulfan mogą wystąpić uczulenia krzyżowe z pochodnymi sulfonylomocznika, benzotiadiazyny, kwasem p-aminosalicylowym. W każdym przypadku należy przeprowadzić dokładny wywiad dotyczący uczuleń na leki, a zwłaszcza na sulfonamidy.
Należy unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu, należy je przemyć dużą ilością wody.
Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu u pacjentów we wstrząsie, z rozległymi ranami oparzeniowymi lub u tych pacjentów z oparzeniami, z którymi jest utrudniony kontakt.
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek może wystąpić kumulacja leku w organizmie i związane z nią ryzyko działań niepożądanych.
Podczas stosowania produktu na duże powierzchnie lub w razie długotrwałego stosowania
należy kontrolować stężenie sulfonamidu w surowicy, szczególnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby.
Podczas leczenia należy kontrolować czynność wątroby, nerek oraz układu krwiotwórczego, a zwłaszcza liczbę krwinek białych, ze względu na możliwość wystąpienia agranulocytozy lub niedokrwistości.
Nie należy stosować z innymi lekami stosowanymi miejscowo.
Należy unikać długotrwałego stosowania.
Argosulfan zawiera substancje pomocnicze, między innymi alkohol cetostearylowy oraz parahydroksybenzoesan propylu i parahydroksybenzoesan metylu.
Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego produkt może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).
Ze względu na zawartość propylu parahydroksybenzoesanu i metylu parahydroksybenzoesanu produkt może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Produkt może się wchłaniać przez uszkodzoną skórę. Nie ma danych dotyczących przedawkowania.
Nadwrażliwość na sulfatiazol, inne sulfonamidy lub którykolwiek ze składników produktu. Nie należy stosować produktu Argosulfan:
- u kobiet karmiących piersią;
- u wcześniaków, noworodków i niemowląt do ukończenia drugiego miesiąca życia, ze względu na ryzyko wystąpienia żółtaczki jąder podkorowych mózgu (kernicterus);
- u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ze względu na ryzyko wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej.
Bardzo słaba rozpuszczalność i słabe wchłanianie sulfatiazolu srebrowego przez uszkodzoną skórę zmniejszają możliwość wystąpienia działań niepożądanych podczas stosowania produktu. W miejscu nałożenia mogą wystąpić objawy podrażnienia i nadwrażliwości, między innymi pieczenie, swędzenie, rumień. Podczas długotrwałego stosowania istnieje ryzyko wystąpienia ogólnych działań niepożądanych sulfonamidów, w tym: uszkodzenia nerek lub wątroby, agranulocytozy, skazy krwotocznej, niedokrwistości aplastycznej i hemolitycznej, leukopenii, reakcji dermatologicznych i nadwrażliwości, np. zespołu StevensaJohnsona, złuszczającego zapalenia skóry.
Ciąża
Bezpieczeństwo stosowania produktu Argosulfan w okresie ciąży nie zostało określone. Nie przeprowadzono badań na zwierzętach dotyczących wpływu sulfatiazolu srebrowego na rozwój płodu. Nie przeprowadzono również kontrolowanych badań klinicznych dotyczących wpływu miejscowego stosowania produktu na rozwój płodu u ludzi.
Nie należy stosować produktu w okresie ciąży, z wyjątkiem sytuacji, gdy korzyści lecznicze przewyższają ryzyko uszkodzenia płodu. Laktacja
Nie wiadomo w jakim stopniu stosowany miejscowo sulfatiazol srebrowy lub jego metabolity może przenikać do mleka kobiet karmiących piersią. Wiadomo natomiast, że sulfonamidy stosowane doustnie przenikają do mleka i mogą powodować wystąpienie żółtaczki u dziecka. Nie należy stosować produktu podczas karmienia piersią.
Argosulfan nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Komentarze