Apiżel

Apiżel
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
żel
Dawka
0,05 g/g
Ilość
20 ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: APIPOL-FARMA SP. Z O.O. PPF

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Apiżel - ulotka preparatu

Apiżel - opis

 Stany zapalne skóry, oparzenia I stopnia, niewielkie uszkodzenia skóry. Stany zapalne i obrzęki po ukąszeniach owadów.

 Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach. 

Apiżel - skład

Substancja czynna

Propolis extractum

Zawartość %(m/m)

5

Substancje pomocnicze

Glikol propylenowy

 20

Apiżel - dawkowanie
Dzieci powyżej 6 roku życia, młodzież, dorośli: żel stosuje się na ogół 3 do 5 razy dziennie, nakładając cienką warstwę na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. U dzieci poniżej 12 lat stosować ostrożnie i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.
Apiżel - środki ostrożności

Zanim zastosuje się Apiżel wskazane jest wykonanie testu uczuleniowego, polegającego na naniesieniu niewielkiej ilości żelu w zgięciu łokciowym. Jeżeli w ciągu 3-24 godzin wystąpią reakcje skórne, należy przerwać stosowanie leku Apiżel. Ważne informacje o niektórych składnikach leku Apiżel:

Lek Apiżel może powodować podrażnienie skóry ze względu na zawartość glikolu propylenowego

Apiżel - przedawkowanie
Brak danych dotyczących przedawkowania.
Apiżel - przeciwwskazania

 Nie należy stosować Apiżelu u osób uczulonych na produkty pochodzenia pszczelego (miód, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele), u osób podatnych na uczulenia, cierpiących na alergiczne choroby skóry i inne choroby na podłożu alergicznym, a także u osób uczulonych na pochodne kwasu benzoesowego.

Apiżel - działania niepożądane

Dotychczas, w ramach monitorowania spontanicznego, po zastosowaniu produktu Apiżel nie odnotowano żadnych działań niepożądanych.

Możliwe działania niepożądane:

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1000): obrzęki w miejscu podania, w tym obrzęk rąk i stóp. 

Zaburzenia układu immunologicznego

Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1000): objawy nadwrażliwości, obrzęk gardła, warg, jamy ustnej, twarzy powodujący utrudnienie połykania lub oddychania. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych ciężkich działań niepożądanych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, zawiadomić lekarza bądź farmaceutę lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1000): reakcja alergiczna w postaci wysypki alergicznej, rumienia, obrzęków alergicznych lub innych objawów uczulenia. W takich sytuacjach należy przerwać stosowanie leku.

Apiżel - ciąża i karmienie piersią

Nie wykonano dobrze kontrolowanych badań preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia, dlatego nie zaleca się stosowania preparatu bez konsultacji lekarskiej.

Nie stosować u kobiet ze skłonnością do uczuleń.

Apiżel - prowadzenie pojazdów

Dotychczas nie stwierdzono wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Propolis extractum

  Wyciąg z propolisu stymuluje układ odpornościowy, poprawia ochronę organizmu w okresie jesienno-zimowym, ogranicza rozwój bakterii i wirusów, regeneruje i poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, ogólnie wzmacnia organizm.

  Dostępne opakowania
  Apiżel

  Apiżel

  żel - 20 ml - 0,05 g/g
  APIPOL-FARMA SP. Z O.O. PPF
  Powiązane artykuły
  Udar słoneczny - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie

  Pierwsza pomoc w upalne dni

  Pierwsza pomoc w upalne dni

  Apteczka pierwszej pomocy latem Przed sezonem wakacyjnym, warto przejrzeć zawartość swojej apteczki i w razie potrzeby uzupełnić ją preparatmi lub akcesoriami, które uznamy za stosowane. Z pewnością przydatne okażą się preparaty na oparzenia słoneczne.

  Apiterapia

  Roztwór kitu pszczelego w sprayu

  Roztwór kitu pszczelego w sprayu

  Atomizer z roztworem kitu pszczelego Propolis wykazuje silne działanie bakteriobójcze. Ta właściwość znalazła zastosowanie w lecznictwie. Kit pszczeli przyśpiesza procesy gojenia i regeneracji tkanek, jest skuteczny również w przypadku oparzeń

  Newsy

  Operacja plastyczna piersi uszkodziła mózg osiemnastolatce

  Operacja plastyczna piersi uszkodziła mózg osiemnastolatce

  Osiemnastoletnia Amerykanka postanowiła poddać się zabiegowi powiększania piersi. W trakcie operacji doszło jednak do poważnych komplikacji. W ich wyniku doszło do poważnego uszkodzenia mózgu nastolatki. Operacja jakich wiele Amerykańska rodzina Thornton...

  #dzieńdobryWP

  Zespół cieśni nadgarstka - bagatelizowany problem (WIDEO)

  Zespół cieśni nadgarstka - bagatelizowany problem (WIDEO)

  Drętwienie rąk to pierwszy objaw Zaczyna się od drętwienia rąk, z czasem pojawiają się problemy z utrzymaniem przedmiotów w dłoniach. Zespół cieśni nadgarstka dotyczy ok. 4 procent ludzi. Co ciekawe, mężczyźni chorują ośmiokrotnie rzadziej niż kobiety....

  Życie intymne

  Najlepsza pora na seks. Lekarze komentują

  Najlepsza pora na seks. Lekarze komentują

  Czy istnieje najlepsza pora na seks? Tym razem temat został wzięty pod lupę przez ekspertów amerykańskiego programu "The Doctors". Okazuje się jednak, że to wciąż bardzo dyskusyjna kwestia. Najlepszy pora na seks? Eksperci wciąż nie są zgodni co...