Antinervinum
- Cena
- -
- Forma
- syrop
- Dawka
- -
- Ilość
- 200 g
- Typ
- Bez recepty
- Refundacja
- Nie
Pytania do farmaceuty
Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:
Antinervinum - ulotka preparatu
Antinervinum - opis
Tradycyjnie w stanach wzmożonego napięcia nerwowego, okresowych trudnościach w zasypianiu.
Antinervinum - skład
Substancje czynne w przeliczeniu na 100g:
Valerianae tinctura 1:4 - 4,5 20,0g ekstrahent: etanol 70% V/V
Crataegi tinctura 1:3,25 - 3,75 17,5g ekstrahent: etanol 60% V/V
Lupuli strobili tinctura 1:5 12,5g
ekstrahent: etanol 70% V/V
Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
sorbitol 70% 1,5g/5ml etanol 28-34% V/V tj. do 1,3g/5ml
Antinervinum - dawkowanie
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3 x dziennie po 5 ml (1 łyżeczka). W przypadku trudności w zasypianiu 5 – 10 ml (1 – 2 łyżeczki) na 1 godzinę przed snem.
Dzieci do 12 lat: nie zaleca się stosowania.
Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat, a u dzieci w wieku 6-12 lat lek może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Antinervinum - środki ostrożności
Ten produkt leczniczy zawiera etanol 28 – 34% obj., to jest do 1,3g na dawkę 5ml, co odpowiada 34 ml piwa, 14 ml wina na dawkę. Może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Należy to uwzględnić u kobiet w ciąży lub karmiących piersią i grupach zwiększonego ryzyka, takich jak osoby z chorobami wątroby, padaczką.
Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą, dziedziczną nietolerancją fruktozy.
Dzieci i młodzież
Ze względu na zawartość etanolu oraz brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania u dzieci do lat 12. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat. O stosowaniu leku u dzieci w wieku 6 – 12 lat może zdecydować lekarz.
Antinervinum - przedawkowanie
Nie zarejestrowano dotychczas objawów przedawkowania leku. Korzeń waleriany w ilości odpowiadającej 250g produktu, wywołał łagodne objawy (zmęczenie, bóle skurczowe w obrębie jamy brzusznej, ucisk w klatce piersiowej, uczucie pustki w głowie, drżenie rąk i rozszerzenie źrenic), które ustępowały w ciągu 24 godzin. Jeżeli objawy nasilają się, należy zastosować leczenie objawowe.
Ze względu na zawartość sorbitolu preparat może powodować rozluźnienie stolca. Sorbitol w dawce powyżej 10 g może działać łagodnie przeczyszczająco.
Antinervinum - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie zaleca się stosowania przez osoby źle tolerujące walerianę.
Antinervinum - działania niepożądane
Bardzo rzadko mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, kurczowe bóle brzucha). Sporadycznie mogą wystąpić przypadki złej tolerancji preparatów z walerianą, charakteryzującej się uczuciem dyskomfortu i odbijaniem.
Antinervinum - ciąża i karmienie piersią
Nie wykonano badań bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i laktacji, dlatego nie zaleca się stosowania leku w tym okresie. Nie ustalono wpływu leku na płodność.
Antinervinum - prowadzenie pojazdów
Ze względu na zawartość alkoholu produkt osłabia zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługiwania maszyn będących w ruchu, a także sprawność psychoruchową (pływanie, praca na wysokości i inne). Jednorazowa dawka leku (5 ml) stanowi odpowiednik około 34 ml piwa lub 14 ml wina. Z tego powodu nie zaleca się wykonywania wyżej wymienionych czynności przez okres do dwóch godzin po przyjęciu leku.
Kategorie preparatu
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
- Odpowiedź w 24 godziny
- Bez żadnych opłat
- Wykwalifikowani farmaceuci
farmaceutów jest teraz online
Podobne preparaty
-
Calcium bromatum (Rec.)
substancja - 50 g
-
Calcium bromatum (Rec.)
substancja - 25 g
-
Nalewka kozłkowa
krople doustne - 50 g (butelka)
-
Natrium bromatum (Rec.)
substancja - 250 g
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Crataegi tinct.Lupuli tinct.Valer.tinc.
Antinervinum
KONWENT ZAKONU BONIFRATRÓW
Antinervinum
KONWENT ZAKONU BONIFRATRÓW
Komentarze