Amorolak

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
lakier do paznokci leczniczy
Dawka
0,05 g/ml
Ilość
3 ml (butelka)
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: SUN-FARM SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Amorolak - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Amorolak - opis

Grzybice paznokci (szczególnie w części dystalnej, obejmujące poniżej 80% powierzchni paznokcia) wywołane przez dermatofity i drożdżaki.

Amorolak - skład

1 ml lakieru do paznokci leczniczego zawiera 50 mg amorolfiny w postaci amorolfiny chlorowodorku.

Amorolak - dawkowanie

Sposób podawania Podanie na skórę.

Lakier do paznokci należy nakładać raz lub dwa razy w tygodniu na zmienione chorobowo paznokcie rąk lub stóp.

Czas leczenia: 6 miesięcy (w przypadku paznokci rąk) i 9 do 12 miesięcy (w przypadku paznokci stóp). Zaleca się ocenę leczenia w odstępach około 3-miesięcznych.

Pacjenci w podeszłym wieku:

Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku.

Pacjent powinien stosować produkt Amorolak w sposób opisany poniżej.

Ostrzeżenie:

Pilników do paznokci stosowanych podczas leczenia nie wolno używać do pielęgnacji paznokci zdrowych.

Instrukcja stosowania

1. Przed pierwszym nałożeniem lakieru należy spiłować możliwie jak największą część zmienionej chorobowo powierzchni paznokcia. Przed ponownym użyciem produktu, w miarę potrzeby należy ponownie spiłować paznokcie (np. jeśli ulegną zgrubieniu). Opakowanie zawiera zestaw pilników do jednorazowego użycia.

2. W celu oczyszczenia powierzchni paznokcia, należy zawsze używać jednego z gazików nasączonych

alkoholem, dołączonych do opakowania. W ten sposób zostaną usunięte również pozostałości lakieru.

3. Lakier do paznokci leczniczy należy nakładać za pomocą jednej z dołączonych szpatułek wielokrotnego użytku. Opakowanie zawiera uchwyt do szpatułki ułatwiający nakładanie lakieru do paznokci leczniczego. Szpatułkę wielokrotnego użytku należy umieścić w uchwycie do szpatułki.

4. Należy nabrać lakier za pomocą jednej z dołączonych szpatułek wielokrotnego użytku. W celu nałożenia lakieru na każdy kolejny zakażony paznokieć, należy za każdym razem zanurzać szpatułkę (niejednolitą powierzchnią), nie wycierając jej o szyjkę butelki (ze względu na ryzyko, że nakrętka przyklei się do butelki).

5. Lakier Amorolak należy nałożyć równomiernie na całą powierzchnię zmienionego chorobowo paznokcia przy użyciu szpatułki.

6. Specjalny kształt uchwytu do szpatułki zapobiega kontaktowi szpatułki z jakąkolwiek powierzchnią (zarodniki grzybów pozostają na szpatułce). Można chwilowo odłożyć szpatułkę bez obawy, że zarodniki grzybów zostaną przeniesione.

7. Bezpośrednio po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć butelkę, aby zapobiec wysychaniu roztworu. Leczone paznokcie pozostawić do wyschnięcia przez 5 minut.

8. Aby szpatułka mogła zostać użyta ponownie, należy po użyciu wyczyścić ją za pomocą gazika nasączonego alkoholem.

Ponieważ warstwa lakieru Amorolak może zostać uszkodzona lub starta podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi (rozcieńczalniki celulozowe, pochodne terpentyny, itp.), zaleca się zakładanie nieprzepuszczalnych rękawiczek podczas pracy z tego rodzaju substancjami, aby chronić warstwę lakieru. Leczenie należy kontynuować bez przerwy, do czasu gdy paznokieć się zregeneruje, a zmienione chorobowo miejsca zostaną całkowicie wyleczone. Trwa to zazwyczaj od sześciu do dwunastu miesięcy, w zależności od nasilenia i umiejscowienia zakażenia.

Brak doświadczenia dotyczącego stosowania produktu u dzieci.

Ostrzeżenie: należy szczelnie zamykać butelkę natychmiast po użyciu.

Amorolak - środki ostrożności

Brak doświadczenia klinicznego dotyczącego stosowania leku u pacjentów ze zmianami zapalnymi wokół paznokcia, cukrzycą, zaburzeniami krążenia, niedożywionych, nadużywających alkoholu, jak również u dzieci i niemowląt.

Produkt jest łatwopalny! Należy przechowywać go z dala od ognia i płomieni.

Należy unikać kontaktu lakieru z oczami, uszami i błonami śluzowymi.

Należy unikać malowania paznokci i stosowania sztucznych paznokci podczas leczenia.

Amorolak - przedawkowanie

Nie zanotowano dotąd przypadku przedawkowania.

Amorolak - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Amorolak - działania niepożądane

Działania niepożądane zdefiniowano według następujących częstości:

Bardzo często 

(≥1/10)

Często 

(≥1/100 do < 1/10)

Niezbyt często 

(≥1/1000 do < 1/100)

Rzadko 

(≥1/10 000 do < 1/1000)

Bardzo rzadko 

(< 1/10 000)

Częstość nieznana 

(częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Po zastosowaniu amorolfiny bardzo rzadko obserwowano łagodne, przemijające pieczenie wokół paznokcia, jak również świąd, rumień i pęcherze.

Odnotowano rzadkie przypadki zmian w paznokciach (np. zmiana zabarwienia, łamliwość lub kruchość paznokci) związane ze stosowaniem amorolfiny. Reakcje tego rodzaju mogą być również związane z samą grzybicą paznokci.

Amorolak - ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Ze względu na to, że ekspozycja ogólnoustrojowa na amorolfinę jest nieznaczna, nie przewiduje się wpływu leku na organizm. Amorolak może być stosowany podczas ciąży.

Karmienie piersią

Ze względu na to, że ekspozycja ogólnoustrojowa kobiet karmiących piersią na amorolfinę jest nieznaczna, nie przewiduje się wpływu leku na noworodka lub niemowlę karmione piersią. Amorolak może być stosowany podczas karmienia piersią.

Płodność

Ze względu na to, że ekspozycja ogólnoustrojowa na amorolfinę jest nieznaczna, nie przewiduje się wpływu leku na płodność.

Amorolak - prowadzenie pojazdów

Nieistotny.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Amorolak - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Amorolfinum

  Amorolfina to substancja lecznicza o działaniu przeciwgrzybiczym, stosowana miejscowo. Należy do pochodnych fenylomorfoliny. Wykazuje działanie zarówno grzybobójcze, jak i grzybostatyczne. Stosuje się ją miejscowo na paznokieć w postaci lakieru. Nie wchłania się do krwiobiegu i nie działa ogólnoustrojowo. Stosuje się ją do leczenia grzybic paznokci wywołanych przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie.

  Dostępne opakowania
  Amorolak

  Amorolak

  lakier do paznokci leczniczy - 3 ml (butelka) - 0,05 g/ml
  SUN-FARM SP. Z O.O.
  Amorolak

  Amorolak

  lakier do paznokci leczniczy - 6 ml (2 but.a 3ml) - 0,05 g/ml
  SUN-FARM SP. Z O.O.
  Powiązane artykuły
  Grzybica - charakterystyka, rodzaje, typy grzybów

  Jak dbać o paznokcie?

  Jak dbać o paznokcie?

  Grzybica paznokci dotyka corocznie miliony osób na całym świecie. Lato jest szczególnie sprzyjającą porą do rozwoju tej niezwykle zaraźliwej choroby. Wysoka temperatura, korzystanie z publicznych natrysków, używanie wilgotnych ręczników, wszystko to sprzyja...

  Rodzaje grzybicy

  Czy leczenie miejscowe grzybicy paznokci jest skuteczne?

  Czy leczenie miejscowe grzybicy paznokci jest skuteczne?

  Grzybica paznokci jest wywoływana przez mikroskopijnej wielkości grzyby. Grzybica paznokci stóp w 90% jest powodowana przez dermatofity, natomiast grzybica paznokci u rąk przez drożdżaki (candida albicans). Istnieją dwie formy leczenia grzybicy: leczenie...

  Leczenie grzybicy

  Przeciwgrzybicze właściwości olejku lawendowego

  Przeciwgrzybicze właściwości olejku lawendowego

  Journal of Medical Microbiology opublikował wyniki badań wskazujących, iż lawendowy olejek eteryczny może okazać się pomocny w leczeniu infekcji opornych na leki przeciwgrzybicze. Wykazuje on właściwości przeciwgrzybicze w walce z odmianami grzybów odpowiedzialnych...

  Rodzaje grzybicy

  Objawy grzybicy paznokci

  Objawy grzybicy paznokci

  Grzybica paznokci jest to jedna z częstszych chorób dotykających paznokcie. Wywołują ją zazwyczaj grzyby z grupy Trichophyton (głównie Trichophyton rubrum) lub Epidermophyton. Do zakażenia predysponuje źle dobrane obuwie, zaniedbania higieniczne, choroby...

  Rodzaje grzybicy

  Chory na grzybicę paznokcia

  Chory na grzybicę paznokcia

  Paznokieć z grzybicą ma ciemne zabarwienie, jest kruchy, a na powierzchni wytwarzają się bruzdy.

  Leki i suplementy

  Grzybica - czym jest i jak ją leczyć

  Grzybica - czym jest i jak ją leczyć

  Grzybica paznokci to dolegliwość, która najczęściej dotyczy stóp, choć może także objąć dłonie. Nie jest łatwa w wyleczeniu. Jeśli się przytrafi, to najlepiej jest od razu udać się do lekarza, a nie próbować samemu sobie z nią poradzić. Są oczywiście...

  Rodzaje grzybicy

  Grzybica paznokcia - objawy, podział, leczenie

  Grzybica paznokcia - objawy, podział, leczenie

  Grzybica paznokcia jest popularną dolegliwością wśród Polaków. Na grzybicę paznokci dłoni czy paznokci stóp cierpi co piąta osoba w naszym kraju. Ciągle nie jesteśmy świadomi, jak chronić się przed różnymi rodzajami grzybicy paznokci. Grzybica paznokcia...

  Newsy - zdrowie

  Dlaczego należy prać ręczniki już po trzech użyciach?

  Dlaczego należy prać ręczniki już po trzech użyciach?

  Ręczniki są zwykle kluczowym elementem naszej rutynowej higieny, ale według jednego eksperta, mogą wyrządzić więcej szkody niż korzyści. Ręczniki mogą służyć jako brudny raj dla bakterii, grzybów, martwego naskórka, kału, moczu i wielu innych źródeł...

  Grzybica stóp - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

  Objawy grzybicy stóp i dłoni

  Objawy grzybicy stóp i dłoni

  Objawy grzybicy mogą z pozoru przypominać zwykłe zaczerwienienia i obtarcia. Grzybica skóry stóp czy dłoni może przez długi czas rozwijać się w ciele, nie budząc większych podejrzeń. Ważne jest jednak, by w odpowiednim momencie rozpoznać u siebie rozwijającą...