Ambro
zobacz opinie o produkcie »
- Cena
- -
- Forma
- tabletki musujące
- Dawka
- 0,03 g
- Ilość
- 20 tabl. (tuba)
- Typ
- Bez recepty
- Refundacja
- Nie
Producent: 1A PHARMA GMBH
Ambro - Interakcje
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Pytania do farmaceuty
Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:
Ambro - ulotka preparatu
Ambro - opis
Wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, przebiegających z utrudnionym odkrztuszaniem lepkiej wydzieliny oskrzelowej.
Ambro - skład
1 tabletka musująca zawiera 30 mg ambroksoluchlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum).
Substancje pomocnicze: 120 mg laktozy bezwodnej i 29 mg sorbitolu.
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Ambro - dawkowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Przez pierwsze 2 lub 3 dni leczenia 90 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę w 3 dawkach podzielonych (1 tabletka Ambro trzy razy na dobę), a następnie 60 mg ambroksolu w 2 dawkach podzielonych (1 tabletka Ambro dwa razy na dobę).
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Zalecana dawka dobowa wynosi 30 do 45 mg chlorowodorku ambroksolu w 2 lub 3 dawkach podzielonych (½ tabletki Ambro dwa lub trzy razy na dobę).
Sposób podawania i okres trwania leczenia
Tabletki musujące Ambro należy rozpuścić w szklance wody i wypić. Produkt leczniczy należy przyjmować po posiłkach. Nie stosować na noc. Podczas leczenia zaleca się picie dużej ilości płynów. Czas trwania leczenia zależy od wskazania i przebiegu choroby.
Ambro - środki ostrożności
Ze względu na możliwość zalegania wydzieliny, ambroksolu chlorowodorek należy stosować szczególnie ostrożnie u pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego oskrzeli.
Produkt należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy.
U pacjentów z astmą oskrzelową ambroksolu chlorowodorek może początkowo nasilać kaszel.
Istnieją nieliczne doniesienia o rozwoju ciężkich reakcji skórnych (takich jak zespół StevensaJohnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), pozostających w czasowym związku ze stosowaniem leków o działaniu wykrztuśnym, np. ambroksolu chlorowodorku. W większości przypadków zmiany te można wyjaśnić ciężkością zasadniczej choroby pacjenta i (lub) jednocześnie stosowanymi lekami. Ponadto we wczesnym okresie zespołu Stevensa-Johnsona lub zespołu Lyella mogą wystąpić u pacjenta najpierw niespecyficzne objawy grypopodobne, np. gorączka, dolegliwości bólowe, zapalenie błony śluzowej nosa, kaszel i ból gardła. Fałszywie rozpoznane jako objawy zwiastunowe grypy mogą być początkowo leczone preparatami stosowanymi w przeziębieniu. Dlatego w razie wystąpienia nowych zmian w obrębie skóry lub błon śluzowych pacjent powinien niezwłocznie zwrócić się do lekarza i dla ostrożności przerwać stosowanie ambroksolu chlorowodorku.
Ambroksolu chlorowodorek można stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub ciężkimi chorobami wątroby wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Podobnie jak w przypadku innych leków metabolizowanych w wątrobie, a następnie wydalanych przez nerki, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek można oczekiwać kumulacji powstałych w wątrobie metabolitów ambroksolu.
Produkt leczniczy Ambro zawiera laktozę, dlatego nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Produkt leczniczy Ambro zawiera sorbitol, dlatego nie należy go stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.
Produkt leczniczy Ambro zawiera sód (126 mg na tabletkę). Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
Uwaga dla pacjentów chorych na cukrzycę 1 tabletka musująca Ambro zawiera 0,03 WW.
Ambro - przedawkowanie
Nie opisano dotychczas szczególnych objawów przedawkowania ambroksolu u ludzi.
Objawy zgłaszane po przypadkowym przedawkowaniu i (lub) omyłkowym zastosowaniu ambroksolu odpowiadały działaniom niepożądanym występującym po podaniu zalecanych dawek. Może być konieczne zastosowanie leczenia objawowego.
Ambro - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Ambro - działania niepożądane
Zaburzenia układu immunologicznego, zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Niezbyt często (≥1/1000 do < 1/100): reakcje alergiczne (m.in. obrzęk twarzy, duszność, podwyższenie temperatury ciała z dreszczami)
Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1000): wysypka, pokrzywka
Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reakcje anafilaktyczne
(w tym wstrząs anafilaktyczny), obrzęk naczynioruchowy, świąd i inne reakcje nadwrażliwości
Zaburzenia żołądka i jelit, zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia
Często (≥1/100 do < 1/10): nudności, niedoczulica jamy ustnej i gardła
Niezbyt często (≥1/1000 do < 1/100): wymioty, biegunka, niestrawność i bóle brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej
Częstość nieznana: suchość w gardle
Zaburzenia układu nerwowego
Często (≥1/100 do < 1/10): zaburzenia smaku
Ambro - ciąża i karmienie piersią
Ambroksolu chlorowodorek przenika przez barierę łożyskową. Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka i (lub) płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy.
Obszerne doświadczenie kliniczne uzyskane po 28. tygodniu ciąży nie dowiodło szkodliwego wpływu ambroksolu na płód. Mimo to, podczas stosowania w okresie ciąży należy zachować zwykłe środki ostrożności. Stosowanie produktu Ambro zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży nie jest zalecane.
Ambroksolu chlorowodorek przenika do mleka kobiecego. Wprawdzie nie należy spodziewać się niepożądanego wpływu produktu na karmione piersią niemowlę, ale stosowanie produktu Ambro w okresie karmienia piersią nie jest zalecane.
Ambro - prowadzenie pojazdów
Nie przeprowadzono badań i nie dowiedziono wpływu produktu Ambro na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Kategorie preparatu
Ten preparat należy do kategorii:
Ambro - Zamienniki
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
Podziel się na Facebooku
Zapytaj o lek
za darmo
- Odpowiedź w 24 godziny
- Bez żadnych opłat
- Wykwalifikowani farmaceuci
farmaceutów jest teraz online
0/500
Podobne preparaty
-
Promiss z cynkiem smak pomarańczowy
cukierki do ssania - 100 g
-
Kalium sulfoguajacolicum (Rec.)
substancja - 100 g
-
Sulfoguajacolicum (Rec.)
substancja - 250 g
-
Manukan z malinami pastylki na gardło balsamiczne
pastylki do ssania - 16 szt.
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja czynna
Ambroxoli hydrochloridum
Substancja mukolityczna i sekretolityczna, której funkcja polega na zmniejszaniu lepkości wydzieliny oskrzelowej i zwiększaniu jej ilości. Dzięki niej zwiększa się ruchliwość rzęsek i przyspiesza transport śluzowo-rzęskowy. Zwiększa wydzielanie surfaktantu, ułatwia usuwanie wydzieliny z górnych dróg oddechowych, usprawnia drożność oskrzeli oraz łagodzi kaszel. Stosowana jest w schorzeniach z utrudnionym usuwaniem lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych (ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie nosa i gardła, mukowiscydoza).
Dostępne opakowania
Ambro
tabletki musujące - 20 tabl. (tuba) - 0,03 g
1A PHARMA GMBH
1A PHARMA GMBH
Polecane artykuły
Dane zamieszczone w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i poglądowy, powstały przy dołożeniu należytej staranności, w zakresie ich opracowania, niemniej z uwagi na dużą zawartość danych w serwisie, może się zdarzyć wystąpienie błędu. W przypadku zażywania produktów leczniczych wskazane, a w pewnych przypadkach konieczne, jest skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Baza KS-BLOZ nie zastępuje przepisów prawa i decyzji odpowiednich organów, ani specjalistycznej wiedzy lekarzy i farmaceutów. W granicach dopuszczonych prawem, wyłączona zostaje odpowiedzialność (w tym odszkodowawcza) producenta bazy KS-BLOZ za dane zawarte w jej treści. Treść licencji dla osób fizycznych, na korzystanie z Bazy Leków i Środków Ochrony Zdrowia KS-BLOZ, znajdziesz tutaj.
Komentarze