Ambro

Ambro
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
tabletki musujące
Dawka
0,03 g
Ilość
20 tabl. (tuba)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: 1A PHARMA GMBH

Ambro - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Ambro - ulotka preparatu

Ambro - opis

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, przebiegających z utrudnionym odkrztuszaniem lepkiej wydzieliny oskrzelowej.

Ambro - skład

1 tabletka musująca zawiera 30 mg ambroksoluchlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: 120 mg laktozy bezwodnej i 29 mg sorbitolu.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Ambro - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat

Przez pierwsze 2 lub 3 dni leczenia 90 mg ambroksolu chlorowodorku na dobę w 3 dawkach podzielonych (1 tabletka Ambro trzy razy na dobę), a następnie 60 mg ambroksolu w 2 dawkach podzielonych (1 tabletka Ambro dwa razy na dobę).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat

Zalecana dawka dobowa wynosi 30 do 45 mg chlorowodorku ambroksolu w 2 lub 3 dawkach podzielonych (½ tabletki Ambro dwa lub trzy razy na dobę).

Sposób podawania i okres trwania leczenia

Tabletki musujące Ambro należy rozpuścić w szklance wody i wypić. Produkt leczniczy należy przyjmować po posiłkach. Nie stosować na noc. Podczas leczenia zaleca się picie dużej ilości płynów. Czas trwania leczenia zależy od wskazania i przebiegu choroby.

Ambro - środki ostrożności

Ze względu na możliwość zalegania wydzieliny, ambroksolu chlorowodorek należy stosować szczególnie ostrożnie u pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego oskrzeli.

Produkt należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy.

U pacjentów z astmą oskrzelową ambroksolu chlorowodorek może początkowo nasilać kaszel.

Istnieją nieliczne doniesienia o rozwoju ciężkich reakcji skórnych (takich jak zespół StevensaJohnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), pozostających w czasowym związku ze stosowaniem leków o działaniu wykrztuśnym, np. ambroksolu chlorowodorku. W większości przypadków zmiany te można wyjaśnić ciężkością zasadniczej choroby pacjenta i (lub) jednocześnie stosowanymi lekami. Ponadto we wczesnym okresie zespołu Stevensa-Johnsona lub zespołu Lyella mogą wystąpić u pacjenta najpierw niespecyficzne objawy grypopodobne, np. gorączka, dolegliwości bólowe, zapalenie błony śluzowej nosa, kaszel i ból gardła. Fałszywie rozpoznane jako objawy zwiastunowe grypy mogą być początkowo leczone preparatami stosowanymi w przeziębieniu. Dlatego w razie wystąpienia nowych zmian w obrębie skóry lub błon śluzowych pacjent powinien niezwłocznie zwrócić się do lekarza i dla ostrożności przerwać stosowanie ambroksolu chlorowodorku.

Ambroksolu chlorowodorek można stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub ciężkimi chorobami wątroby wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Podobnie jak w przypadku innych leków metabolizowanych w wątrobie, a następnie wydalanych przez nerki, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek można oczekiwać kumulacji powstałych w wątrobie metabolitów ambroksolu.

Produkt leczniczy Ambro zawiera laktozę, dlatego nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Produkt leczniczy Ambro zawiera sorbitol, dlatego nie należy go stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Produkt leczniczy Ambro zawiera sód (126 mg na tabletkę). Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Uwaga dla pacjentów chorych na cukrzycę 1 tabletka musująca Ambro zawiera 0,03 WW.

Ambro - przedawkowanie

Nie opisano dotychczas szczególnych objawów przedawkowania ambroksolu u ludzi.

Objawy zgłaszane po przypadkowym przedawkowaniu i (lub) omyłkowym zastosowaniu ambroksolu odpowiadały działaniom niepożądanym występującym po podaniu zalecanych dawek. Może być konieczne zastosowanie leczenia objawowego.

Ambro - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ambro - działania niepożądane

Zaburzenia układu immunologicznego, zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Niezbyt często (≥1/1000 do < 1/100): reakcje alergiczne (m.in. obrzęk twarzy, duszność, podwyższenie temperatury ciała z dreszczami)

Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1000): wysypka, pokrzywka

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reakcje anafilaktyczne

(w tym wstrząs anafilaktyczny), obrzęk naczynioruchowy, świąd i inne reakcje nadwrażliwości

Zaburzenia żołądka i jelit, zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Często (≥1/100 do < 1/10): nudności, niedoczulica jamy ustnej i gardła

Niezbyt często (≥1/1000 do < 1/100): wymioty, biegunka, niestrawność i bóle brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej

Częstość nieznana: suchość w gardle

Zaburzenia układu nerwowego

Często (≥1/100 do < 1/10): zaburzenia smaku

Ambro - ciąża i karmienie piersią

Ambroksolu chlorowodorek przenika przez barierę łożyskową. Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka i (lub) płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy.

Obszerne doświadczenie kliniczne uzyskane po 28. tygodniu ciąży nie dowiodło szkodliwego wpływu ambroksolu na płód. Mimo to, podczas stosowania w okresie ciąży należy zachować zwykłe środki ostrożności. Stosowanie produktu Ambro zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży nie jest zalecane.

Ambroksolu chlorowodorek przenika do mleka kobiecego. Wprawdzie nie należy spodziewać się niepożądanego wpływu produktu na karmione piersią niemowlę, ale stosowanie produktu Ambro w okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

Ambro - prowadzenie pojazdów

Nie przeprowadzono badań i nie dowiedziono wpływu produktu Ambro na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Ambro - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ambroxoli hydrochloridum

  Substancja mukolityczna i sekretolityczna, której funkcja polega na zmniejszaniu lepkości wydzieliny oskrzelowej i zwiększaniu jej ilości. Dzięki niej zwiększa się ruchliwość rzęsek i przyspiesza transport śluzowo-rzęskowy. Zwiększa wydzielanie surfaktantu, ułatwia usuwanie wydzieliny z górnych dróg oddechowych, usprawnia drożność oskrzeli oraz łagodzi kaszel. Stosowana jest w schorzeniach z utrudnionym usuwaniem lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych (ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie nosa i gardła, mukowiscydoza).

  Dostępne opakowania
  Ambro

  Ambro

  tabletki musujące - 20 tabl. (tuba) - 0,03 g
  1A PHARMA GMBH
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  GIF wycofuje serię leku na ból gardła Inovox Express

  GIF wycofuje serię leku na ból gardła Inovox Express

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju serię leku na ból gardła Inovox Express o smaku miodowo-cytrynowy. Tym razem nie chodzi jednak o problemy ze składem. Pomyłka w ulotkach GIF dostał informację od podmiotu...

  Zapalenie gardła - przyczyny, objawy, leczenie

  Ból gardła (WIDEO)

  Ból gardła (WIDEO)

  Leczenie bólu gardła Ból gardła to bardzo częsta dolegliwość, raz na jakiś czas dotykająca niemal każdego. Jak sobie z nią radzić? Na to pytanie odpowiada lekarz Łukasz Dubielecki. Najważniejszą rzeczą w zwalczaniu bólu gardła jest zadecydowanie, czy...

  Zapalenie gardła - przyczyny, objawy, leczenie

  Skuteczne leczenie gardła

  Skuteczne leczenie gardła

  Zapalenie gardła najczęściej występuje w sezonie jesienno-zimowym. Wówczas jesteśmy najbardziej narażeni na różne infekcje i grypę. W przebiegu choroby możemy odczuwać dyskomfort w postaci bólu gardła. Jednak są na to skuteczne sposoby. Jak leczyć przeziębione...

  Zapalenie gardła - przyczyny, objawy, leczenie

  Naturalne sposoby na ból gardła

  Naturalne sposoby na ból gardła

  Ból gardła dopada każdego z nas, często nie kończy się to na jednym razie. Warto wiedzieć, że takie dolegliwości jak właśnie ból gardła, chrypka lub kaszel można załagodzić naturalnymi sposobami. Nie zawsze trzeba natychmiastowo szukać pomocy w aptece...