Czy mogę kontynuować dziś stosowanie Alpicort?
Witam. Zaczelam stosować alpicort przepisany przez dermatologa. Ufarbowalam dziś rano włosy. Czy mogę kontynuować dziś stosowanie alpicort?
Witam. Zaczelam stosować alpicort przepisany przez dermatologa. Ufarbowalam dziś rano włosy. Czy mogę kontynuować dziś stosowanie alpicort?
Witam. Od trzech dni stosuję Alpicort E. Biorę jednocześnie Regulon. Nie mam zamiaru już więcej stosować Alpicortu E. Ostatni raz użyłam wczoraj wieczorem. Czy zawarte w Alpicorcie estrogeny przenikają do krwi w takim stopniu, że tebletki anty mogą nie działać? Wczoraj doszło do stosunku, czy mogę być w ciąży?
czy moge stosowac alpicort e i fitoestrogeny jednoczesnie mam 60 lat
Witam serdecznie! 2 miesiące po porodzie starsznie zaczęły wypadać mi włosy - lekarz ginekolog-endokrynolog stwierdził bardzo niski poziom estrogenów i zalecił przyjmowanie tabletek yasminelle. Oczywiście nie karmiłam już wtedy piersią, gdy zaczęłam przyjmować tabletki. Jednak włosy nadal wypadały, więc wybrałam się do dermatologa,...
Witam, lekarz przepisał mi na wypadanie włosów związane z hormonami spironol i alpicort E. Po stosowaniu Alopexy5% pojawiło się owłosienie na twarzy, czy po nowych lekach również mogą wystąpić takie skutki uboczne?
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
W przebiegu różnych postaci łysienia, zwłaszcza w łysieniu androgenozależnym.
1 ml płynu na skórę zawiera 2 mg prednizolonu (Prednisolonum), 0,05 mg estradiolu benzoesanu (Estradiolum) i 4 mg kwasu salicylowego (Acidum salicylicum)
Substancje pomocnicze: glikol propylenowy
Sposób stosowania:
Do stosowania na skórę głowy.
Stosować jeden raz na dobę, najlepiej wieczorem.
Gdy tylko objawy zapalne nieco ustąpią, wystarczy stosowanie 2 do 3
razy w tygodniu.
W tym celu nanosić preparat otworem aplikatora skierowanym do dołu,
na leczone miejsca.
Następnie masować palcami skórę głowy przez 2-3 minuty.
Czas trwania leczenia małych powierzchni nie powinien, ze względu na obecność prednizolonu w roztworze, być dłuższy niż 2 - 3 tygodnie. Doświadczenie kliniczne obejmuje okres leczenia do 6 miesięcy. Nie prowadzono badań dotyczących czasu utrzymywania się działania po odstawieniu leku.
Glikol propylenowy może wywoływać podrażnienie skóry.
Lek Alpicort E ze względu na zawartość alkoholu izopropylowego może być stosowany wyłącznie zewnętrznie na skórze głowy.
Przy leczeniu przez okres dłuższy niż 2-3 tygodnie należy, ze względu na zawartość estrogenu w roztworze, stosować szczególne środki ostrożności:
- w przypadku endometriozy lub mastopatii,
- u kobiet, które już przyjmują preparaty zawierające estrogen, leczenie należy prowadzić wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza.
Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem.
W razie przypadkowego przyjęcia doustnego, szczególnie przez dzieci, należy pamiętać, że lek Alpicort E zawiera alkohol izopropylowy. Jak dotąd nie stwierdzono zatruć przy stosowaniu miejscowym leku Alpicort E.
Alpicort E jest przeciwwskazany w:
- w przypadku nadwrażliwości (alergii) na prednizolon, kwas salicylowy, benzoesan estradiolu, glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Alpicort E,
- u niemowląt, dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat,
- w przypadkach nowotworów estrogenozależnych lub w przypadku ich podejrzenia,
- w przypadku niewyjaśnionych krwawień z narządów rozrodczych,
- w okolicach błon śluzowych, w jamie ustnej, do lub w okolicach oczu oraz w okolicach genitaliów lub wewnętrznie,
- w przypadku ospy wietrznej, szczególnych schorzeń skóry (gruźlica, kiła) i zapalnych reakcji na szczepienia,
- przy grzybicach i bakteryjnych infekcjach skórnych,
- w przypadku okołoustnych chorób zapalnych skóry (objawy podrażnienia skóry wokół ust z zaczerwienieniem i guzkami) i trądziku różowatego (zaczerwienienie twarzy z ewentualnymi zapalnymi lub ropnymi pryszczami),
- w wilgotnych lub ostrych schorzeniach skóry głowy.
Rzadko (> 1/10.000 do < 1/1.000) może wystąpić nadwrażliwość skórna.
Bardzo rzadko (< 1/10.000) może, jak w przypadku wszystkich preparatów zawierających glikokortykosteroidy, dojść do zmian skórnych (zmniejszenie grubości skóry, poszerzenie małych naczyń krwionośnych, tworzenie się pasemek, trądzik sterydowy, okołoustne zapalenie skóry, nadmierne owłosienie ciała).
Ponadto możliwe są krótkotrwałe podrażnienia skóry (np. pieczenie, zaczerwienienie).
Podczas długotrwałego stosowania w dużych dawkach lub na dużych powierzchniach oraz w przypadku stosowania niezgodnego z przeznaczeniem możliwe jest działanie ogólnoustrojowe glikokortykosteroidów.
Ciąża:
Ze względu na zawartość estrogenu lek Alpicort E nie jest wskazany do stosowania w ciąży.
Jeżeli w trakcie leczenia dojdzie do zapłodnienia i ciąży, leczenie za pomocą leku Alpicort E należy natychmiast przerwać.
Większość dostępnych obecnie wyników badań epidemiologicznych odnośnie niezamierzonej ekspozycji płodu na estrogen, nie wykazują działania teratogennego lub toksycznego dla płodu. Również ze względu na obecność glikokortykosteroidu powinno się unikać stosowania leku Alpicort E w ciąży.
Podczas długotrwałego leczenia glikokortykosteroidami w ciąży może dojść do wewnątrzmacicznego opóźnienia rozwojowego dziecka. Glikokortykosteroidy w doświadczeniu na zwierzętach prowadziły do rozszczepienia podniebienia. Dyskutowane jest podwyższone ryzyko rozszczepienia podniebienia u ludzkich płodów po podaniu glikokortykosteroidów w pierwszym trymestrze ciąży. Ponadto na podstawie wyników badań epidemiologicznych w połączeniu z doświadczeniami na zwierzętach dyskutuje się nad tym, czy wewnątrzmaciczna ekspozycja na działanie glikokortykosteroidów może doprowadzić do schorzeń metabolicznych i sercowo-naczyniowych.
W przypadku podania glikokortykosteroidów pod koniec ciąży istnieje ryzyko zaniku kory nadnerczy u płodu, które może wymagać zastosowania leczenia substytucyjnego u noworodka.
Karmienie piersią:
Estrogeny mogą mieć wpływ na laktację, ponieważ mogą zmieniać objętość i skład mleka ludzkiego. Niewielkie ilości estrogenów lub ich metabolity mogą przenikać do mleka kobiet karmiących i mieć wpływ na dziecko. Do mleka ludzkiego przenikają także glikokortykoidy. Dlatego podczas leczenia za pomocą leku Alpicort E nie należy karmić piersią lub leczenie lekiem Alpicort E należy rozpocząć dopiero po zakończeniu karmienia piersią.
Alpicort E nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Ten preparat należy do kategorii:
Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Komentarze