Allergodil

Allergodil
Allergodil
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
aerozol do nosa
Dawka
1 mg/ml
Ilość
10 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: MEDA PHARMA GMBH & CO.KG

Allergodil - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Stosowanie leków Miflonide i Buderhin a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam, czy miflonide 200 oraz buderhin (stosowane 2 razy dziennie) wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (jeanine)? Czy stosująć Allergodil skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest zachowana? Czy suplement diety "Allergo Farm" (nasiona pachnotki, liść pokrzywy, ziele rdestu ptasiego, żywe kultury bakterii kwasu mlekowego, inulina, kwas askorbinowy, cytrynian wapnia) wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Suchość nosa a punkcja zatoki

Witam! Mam 42 lata od jakiegoś czasu mam suchość w nosa kiedyś miałam punkcję na zatoki teraz na wizycię u laryngologa dostałam nasometin i allergodil pomogło na chwilę. zrobiłam tk. zatok wynik jest taki Zatoki czołowe,szczękowe (światło prawej miejsze) i klinowa oraz komórki sitowa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe zatok obustronnie drożne. Ograniczenia kostne zatok i rusztowanie jamy nosowej bez cech osteolizy, prawidłowe. Pierwsze objawy suchości nosa miałam w styczniu

Problem z zatkanym nosem w 10. tygodniu ciąży

Jestem w 10tyg ciazy i od samego poczatku mam problemy z zatkanym nosem.bylam u lekarza 2tyg temu mam silny obrzek i dostalam allergodil i otrivin 1mg.teraz zazywam ten slabszy dla dzieci 0.5.moje pytanie czy moge kropic nos przez cala ciaze bo sie naprawde udusze chyba tak strasznie nie umiem oddychac i czy xynometazolina dluzej stosowana ma zly wplyw na plod?czy sa jakies slabsze krople ktore pomoga a nie zaszkodza?a homeopatia na mnie nie dziala:(

Allergodil - ulotka preparatu

Allergodil - opis

• Leczenie i profilaktyka objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i

dzieci w wieku powyżej 4 lat.

• Leczenie objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku

powyżej 12 lat.

Allergodil - skład

1 ml kropli zawiera 0,5 mg chlorowodorku azelastyny (Azelastini hydrochloridum) jako substancję czynną.

Jedna kropla zawiera 0,015 mg chlorowodorku azelastyny.

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: chlorek benzalkoniowy Pełny wykaz substancji pomocniczych: patrz punkt 6.1.

Allergodil - dawkowanie

Sezonowe alergiczne zapalenie spojówek

Dorosłym i dzieciom w wieku powyżej 4 lat zazwyczaj podaje się jedną kroplę leku do każdego oka, dwa razy na dobę. W razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do jednej kropli, podawanej cztery razy na dobę.

Allergodil, krople do oczu można podać profilaktycznie przed przewidywanym narażeniem na alergen.

Całoroczne alergiczne zapalenie spojówek

Dorosłym i dzieciom w wieku powyżej 12 lat zazwyczaj podaje się jedną kroplę leku do każdego oka, dwa razy na dobę. W razie konieczności, dawkę tę można zwiększyć do jednej kropli, podawanej cztery razy na dobę.

W badaniach klinicznych potwierdzono skuteczność i bezpieczeństwo stosowanego produktu Allergodil, krople do oczu podczas leczenia trwającego maksymalnie 6 tygodni, dlatego jeden cykl leczenia produktem należy ograniczyć do 6 tygodni.

Allergodil - środki ostrożności

Allergodil, krople do oczu nie jest wskazany w leczeniu zakażeń oczu.

Substancja pomocnicza

Produkt leczniczy Allergodil, krople do oczu zawiera chlorek benzalkoniowy, środek konserwujący powszechnie stosowany w preparatach okulistycznych, który może jednak powodować punkcikowe zapalenie rogówki i (lub) toksyczne wrzodziejące zapalenie rogówki.

Ponadto, chlorek benzalkoniowy może powodować podrażnienie oczu i odbarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Podobnie jak w przypadku innych kropli do oczu, podczas stosowania produktu Allergodil, krople do oczu nie należy nosić szkieł kontaktowych.

Inne ostrzeżenia podano w punktach 4.5. i 4.6.

Allergodil - przedawkowanie

Nie są znane specyficzne objawy przedawkowania po podaniu produktu do oczu. W przypadku stosowania produktu zgodnie z zalecaną drogą podania przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Brak doświadczeń z zastosowaniem toksycznych dawek chlorowodorku azelastyny u ludzi. Po przedawkowaniu lub w przypadku zatrucia można spodziewać się zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego (analogicznie, jak stwierdzono w badaniach na zwierzętach). W takich przypadkach należy stosować leczenie objawowe. Nie jest znana specyficzna odtrutka dla azelastyny.

Allergodil - przeciwskazania

Nadwrażliwość na chlorowodorek azelastyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Allergodil - działania niepożądane

Objawy niepożądane uporządkowano wg klasyfikacji układów i narządów MedDRA i wymieniono według częstości występowania (przewidywana liczba pacjentów, u których może wystąpić objaw) w sposób następujący:

Bardzo często (> =1/10) Często (> =1/100 do < 1/10) Niezbyt często (> =1/1 000 do < 1/100) Rzadko (> =1/10 000 do < 1/1000) Bardzo rzadko (< 1/10 000)

Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

Zaburzenia układu immunologicznego

Bardzo rzadko

Odczyny alergiczne

Zaburzenia układu nerwowego

Niezbyt często

Gorzki smak w ustach

Zaburzenia oka

Często

Podrażnienie oczu

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: + 48 22 49 21 301, faks: + 48 22 49 21 309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl.

Allergodil - ciąża i karmienie piersią

Brak wystarczających danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania azelastyny u kobiet w okresie ciąży. W badaniach doświadczalnych na zwierzętach duże dawki doustne tej substancji powodowały działania niepożądane (obumarcie płodu, zahamowanie wzrostu i wady rozwojowe kośćca). Po miejscowym zastosowaniu produktu, stężenia substancji czynnej w organizmie są minimalne (rzędu pikogramów) należy jednak zachować ostrożność stosując produkt Allergodil, krople do oczu podczas ciąży.

Niewielkie ilości azelastyny przenikają do mleka kobiecego i dlatego nie zaleca się stosowania produktu Allergodil, krople do oczu u kobiet karmiących piersią.

Allergodil - prowadzenie pojazdów

Można się spodziewać wystąpienia lekkiego przemijającego podrażnienia oczu, wywołanego zakropleniem produktu. Jest mało prawdopodobne, aby powodowało to znaczne zaburzenie widzenia. Jednak pacjenci odczuwający jakiekolwiek przemijające zaburzenia widzenia nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn, do chwili ustąpienia tych objawów.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Azelastini hydrochloridum

  Dostępne opakowania
  Allergodil

  Allergodil

  aerozol do nosa - 10 ml (butelka) - 1 mg/ml
  MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
  Allergodil

  Allergodil

  tabletki powlekane - 20 tabl. - 2 mg
  MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
  Allergodil

  Allergodil

  krople do oczu, roztwór - 6 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
  Allergodil

  Allergodil

  krople do oczu, roztwór - 10 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
  Powiązane artykuły
  Łzawienie - rola łez, niedrożność kanalika łzowego, nadmierne wydzielanie łez

  Bakteryjne zapalenie spojówek (WIDEO)

  Bakteryjne zapalenie spojówek (WIDEO)

  Przyczyny bakteryjnego zapalenia spojówek Bakteryjne zapalenie spojówek wywoływane jest najczęściej przez gronkowce lub paciorkowce. Charakterystycznym objawem wszystkich zapaleń spojówek o podłożu bakteryjnym jest obecność wydzieliny ropnej lub śluzowo-ropnej...

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  5 najczęstszych dolegliwości oczu

  5 najczęstszych dolegliwości oczu

  Oczy dostarczają nam 80 proc. wiedzy o świecie. Mówi się też, że są zwierciadłem duszy. Spełniają więc niezwykle istotną rolę i każdego dnia wykonują tytaniczną pracę. Niestety zdarza się, że nie dbamy o nie właściwie. Również z wiekiem nasz wzrok się...

  Łzawienie - rola łez, niedrożność kanalika łzowego, nadmierne wydzielanie łez

  Leczenie zapalenia spojówek (WIDEO)

  Leczenie zapalenia spojówek (WIDEO)

  Postępowanie w przypadku zapalenia spojówek Zapalenie spojówek to bardzo często występująca choroba oczu, szczególnie u osób noszących szkła kontaktowe, bądź długo pracujących przy monitorach. Zapalenie spojówek może występować jako zakażenia bakteryjne...

  Zespół suchego oka - film łzowy, przyczyny, objawy, leczenie

  Problemy z zakraplaniem oczu

  Skuteczność działania wszystkich preparatów okulistycznych (krople, maści, żele), a przez to skuteczność leczenia, w ogromnym stopniu zależy od prawidłowego ich podawania. Niestety, bardzo często zdarza się, że pacjenci nie potrafią we właściwy sposób...

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  Jaki preparat do pielęgnacji oczu wybrać?

  Jaki preparat do pielęgnacji oczu wybrać?

  Na rynku jest całe mnóstwo preparatów do oczu. Dedykowane są osobom pracującym przed komputerem, noszącym soczewki kontaktowe lub po zabiegach okulistycznych. I choć wiele z nich sugeruje, że przynosi natychmiastową ulgę zmęczonym oczom, działają krótko...

  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  Sprawdź, jak pielęgnować oczy, nosząc soczewki kontaktowe

  Sprawdź, jak pielęgnować oczy, nosząc soczewki kontaktowe

  Są osoby, które nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez soczewek kontaktowych. Na ich noszenie decydują się najczęściej osoby z dużą wadą wzroku. Na co dzień nie zastanawiamy się, czy prawidłowo dbamy o oczy. Uwagę poświęcamy im dopiero wówczas,...

  Zespół suchego oka - film łzowy, przyczyny, objawy, leczenie

  Syndrom oka biurowego - wszystko, co musisz o nim wiedzieć (WIDEO)

  Syndrom oka biurowego - wszystko, co musisz o nim wiedzieć (WIDEO)

  Syndrom oka biurowego - wszystko, co musisz o nim wiedzieć W latach 90. XX wieku zaczęto u pracowników biurowych obserwować syndrom oka biurowego. Po wyjściu z pracy mieli oni uczucie ciała obcego w oku, odczuwali też pieczenie, swędzenie czy kłucie....

  Leki i suplementy

  Dwie serie popularnych kropli do oczu wycofane z obrotu

  Dwie serie popularnych kropli do oczu wycofane z obrotu

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży na terenie całej Polski dwie serie kropli do oczu Starazolin. Z decyzji wydanej 18 kwietnia 2017 roku wynika, że z aptek znikną krople do oczu Starazolin (Tetryzolini hydrochloridum, 0,5 mg/ml)...

  Leki i suplementy

  Seria kropli do oczu Tobrosopt-DEX wycofana z aptek

  Seria kropli do oczu Tobrosopt-DEX wycofana z aptek

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży na terenie całej Polski serię kropli do oczu Tobrosopt-DEX, które stosowane są w leczeniu stanów zapalnych oczu. Z decyzji wydanej 18 stycznia 2017 roku wynika, że z obrotu znikną krople do oczu...