Allergodil

Allergodil
Allergodil
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
aerozol do nosa
Dawka
1 mg/ml
Ilość
10 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: MEDA PHARMA GMBH & CO.KG

Allergodil - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Suchość nosa a punkcja zatoki

Witam! Mam 42 lata od jakiegoś czasu mam suchość w nosa kiedyś miałam punkcję na zatoki teraz na wizycię u laryngologa dostałam nasometin i allergodil pomogło na chwilę. zrobiłam tk. zatok wynik jest taki Zatoki czołowe,szczękowe (światło prawej miejsze) i klinowa oraz komórki sitowa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe zatok obustronnie drożne. Ograniczenia kostne zatok i...

Problem z zatkanym nosem w 10. tygodniu ciąży

Jestem w 10tyg ciazy i od samego poczatku mam problemy z zatkanym nosem.bylam u lekarza 2tyg temu mam silny obrzek i dostalam allergodil i otrivin 1mg.teraz zazywam ten slabszy dla dzieci 0.5.moje pytanie czy moge kropic nos przez cala ciaze bo sie naprawde udusze chyba tak strasznie nie umiem oddychac i czy xynometazolina dluzej stosowana ma zly wplyw na plod?czy sa jakies slabsze krople ktore pomoga a nie zaszkodza?a homeopatia...

Allergodil - ulotka preparatu

Allergodil - opis

• Leczenie i profilaktyka objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i

dzieci w wieku powyżej 4 lat.

• Leczenie objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku

powyżej 12 lat.

Allergodil - skład

1 ml kropli zawiera 0,5 mg chlorowodorku azelastyny (Azelastini hydrochloridum) jako substancję czynną.

Jedna kropla zawiera 0,015 mg chlorowodorku azelastyny.

Substancja pomocnicza o znanym działaniu: chlorek benzalkoniowy Pełny wykaz substancji pomocniczych: patrz punkt 6.1.

Allergodil - dawkowanie

Sezonowe alergiczne zapalenie spojówek

Dorosłym i dzieciom w wieku powyżej 4 lat zazwyczaj podaje się jedną kroplę leku do każdego oka, dwa razy na dobę. W razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do jednej kropli, podawanej cztery razy na dobę.

Allergodil, krople do oczu można podać profilaktycznie przed przewidywanym narażeniem na alergen.

Całoroczne alergiczne zapalenie spojówek

Dorosłym i dzieciom w wieku powyżej 12 lat zazwyczaj podaje się jedną kroplę leku do każdego oka, dwa razy na dobę. W razie konieczności, dawkę tę można zwiększyć do jednej kropli, podawanej cztery razy na dobę.

W badaniach klinicznych potwierdzono skuteczność i bezpieczeństwo stosowanego produktu Allergodil, krople do oczu podczas leczenia trwającego maksymalnie 6 tygodni, dlatego jeden cykl leczenia produktem należy ograniczyć do 6 tygodni.

Allergodil - środki ostrożności

Allergodil, krople do oczu nie jest wskazany w leczeniu zakażeń oczu.

Substancja pomocnicza

Produkt leczniczy Allergodil, krople do oczu zawiera chlorek benzalkoniowy, środek konserwujący powszechnie stosowany w preparatach okulistycznych, który może jednak powodować punkcikowe zapalenie rogówki i (lub) toksyczne wrzodziejące zapalenie rogówki.

Ponadto, chlorek benzalkoniowy może powodować podrażnienie oczu i odbarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Podobnie jak w przypadku innych kropli do oczu, podczas stosowania produktu Allergodil, krople do oczu nie należy nosić szkieł kontaktowych.

Inne ostrzeżenia podano w punktach 4.5. i 4.6.

Allergodil - przedawkowanie

Nie są znane specyficzne objawy przedawkowania po podaniu produktu do oczu. W przypadku stosowania produktu zgodnie z zalecaną drogą podania przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Brak doświadczeń z zastosowaniem toksycznych dawek chlorowodorku azelastyny u ludzi. Po przedawkowaniu lub w przypadku zatrucia można spodziewać się zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego (analogicznie, jak stwierdzono w badaniach na zwierzętach). W takich przypadkach należy stosować leczenie objawowe. Nie jest znana specyficzna odtrutka dla azelastyny.

Allergodil - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorowodorek azelastyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Allergodil - działania niepożądane

Objawy niepożądane uporządkowano wg klasyfikacji układów i narządów MedDRA i wymieniono według częstości występowania (przewidywana liczba pacjentów, u których może wystąpić objaw) w sposób następujący:

Bardzo często (> =1/10) Często (> =1/100 do < 1/10) Niezbyt często (> =1/1 000 do < 1/100) Rzadko (> =1/10 000 do < 1/1000) Bardzo rzadko (< 1/10 000)

Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

Zaburzenia układu immunologicznego

Bardzo rzadko

Odczyny alergiczne

Zaburzenia układu nerwowego

Niezbyt często

Gorzki smak w ustach

Zaburzenia oka

Często

Podrażnienie oczu

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: + 48 22 49 21 301, faks: + 48 22 49 21 309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl.

Allergodil - ciąża i karmienie piersią

Brak wystarczających danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania azelastyny u kobiet w okresie ciąży. W badaniach doświadczalnych na zwierzętach duże dawki doustne tej substancji powodowały działania niepożądane (obumarcie płodu, zahamowanie wzrostu i wady rozwojowe kośćca). Po miejscowym zastosowaniu produktu, stężenia substancji czynnej w organizmie są minimalne (rzędu pikogramów) należy jednak zachować ostrożność stosując produkt Allergodil, krople do oczu podczas ciąży.

Niewielkie ilości azelastyny przenikają do mleka kobiecego i dlatego nie zaleca się stosowania produktu Allergodil, krople do oczu u kobiet karmiących piersią.

Allergodil - prowadzenie pojazdów

Można się spodziewać wystąpienia lekkiego przemijającego podrażnienia oczu, wywołanego zakropleniem produktu. Jest mało prawdopodobne, aby powodowało to znaczne zaburzenie widzenia. Jednak pacjenci odczuwający jakiekolwiek przemijające zaburzenia widzenia nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn, do chwili ustąpienia tych objawów.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Azelastini hydrochloridum

  Dostępne opakowania
  Allergodil

  Allergodil

  aerozol do nosa - 10 ml (butelka) - 1 mg/ml
  MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
  Allergodil

  Allergodil

  tabletki powlekane - 20 tabl. - 2 mg
  MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
  Allergodil

  Allergodil

  krople do oczu, roztwór - 6 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
  Allergodil

  Allergodil

  krople do oczu, roztwór - 10 ml (butelka) - 0,5 mg/ml
  MEDA PHARMA GMBH & CO.KG
  Powiązane artykuły
  Cationorm - przynieś ulgę swoim oczom

  5 najczęstszych dolegliwości oczu

  5 najczęstszych dolegliwości oczu

  Oczy dostarczają nam 80 proc. wiedzy o świecie. Mówi się też, że są zwierciadłem duszy. Spełniają więc niezwykle istotną rolę i każdego dnia wykonują tytaniczną pracę. Niestety zdarza się, że nie dbamy o nie właściwie. Również z wiekiem nasz wzrok się...

  Okulistyka

  Krople do oczu - skład, działanie, termin ważności, konserwanty

  Krople do oczu - skład, działanie, termin ważności, konserwanty

  Coraz częściej cierpimy na zespół suchego oka. Ta dolegliwość polega na tym, że oko produkuje zbyt mało łez lub słaba jest ich jakość. Łzy są bardzo ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Naturalne można zastąpić sztucznymi. Ważne,...

  Newsy

  GIF wycofuje z aptek krople do oczu. Powodem jest wada jakościowa

  GIF wycofuje z aptek krople do oczu. Powodem jest wada jakościowa

  Główny Inspektorat Famaceutyczny opublikował komunikat dotyczący popularnych kropli do oczu, stosowanych m.in. w zespole suchego oka. W produkcie leczniczym wykryto wadę jakościową, która zmusiła Inspektorat do podjęcia decyzji o wycofaniu kropli z aptek. Wycofanie...

  Okulistyka

  6 faktów i mitów na temat higieny wzroku

  6 faktów i mitów na temat higieny wzroku

  Promieniowanie UV może uszkodzić wzrok Większość ludzi jest świadomych niekorzystnego wpływu promieniowania UV na skórę. Rzadko jednak pamiętamy o tym, że czynnik ten jest szkodliwy również dla naszych oczu. Może się on wręcz przyczynić do uszkodzenia...

  Okulistyka

  Hyal Drop Pro - skład, działanie, wskazania, sposób użycia

  Hyal Drop Pro - skład, działanie, wskazania, sposób użycia

  Hyal Drop Pro to wyrób medyczny w formie kropli do oczu. Produkt łagodzi objawy zespołu suchego oka, może być stosowany również przez osoby, stosujące soczewki kontaktowe. W składzie Hyal Drop Pro znajduje się kwas hialuronowy, który łagodzi podrażnienia,...

  Zespół suchego oka - film łzowy, przyczyny, objawy, leczenie

  Najlepszy preparat sztucznych łez!

  Najlepszy preparat sztucznych łez!

  Artykuł sponsorowany Film łzowy nawilża, oczyszcza i odżywia rogówkę, a także wyrównuje drobne nierówności na jej powierzchni, dzięki czemu jest ona przezroczysta i zachowuje swoje właściwości optyczne. Ponadto łzy wypłukują drobne ciała obce oraz mają...