Akutol stop spray 60 ml

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
opatrunek elastyczny w aerozolu
Dawka
-
Ilość
60 ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: SALUS INTERNATIONAL SP. Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Akutol stop spray 60 ml - ulotka preparatu

Akutol stop spray 60 ml - skład

AKUTOL STOP Spray 60 ml. preparat tamujący drobne krwawienie ze składnikami ziołowymi

Charakterystyka: AKUTOL  STOP  spray  przeznaczony jest do opatrywania drobnych ran powierzchniowych skóry. Składnik aktywny – tworzy nad raną mechaniczną warstwę proszku. Warstwa alginatu absorbuje ze zranionego miejsca  krew i powstające wysięki, tworząc równocześnie chłodzący hydrożel, wspomagający proces gojenia.  Wyciągi z rumianku pospolitego i nagietka lekarskiego dezynfekują ranę i działają przeciwzapalnie. Olej z rokitnika, aloe vera i wosk z jojoby wspomagają naturalne nawilżenie zranionego miejsca i przyspieszają proces gojenia.                                  

Sposób użycia:  Przed użyciem mocno wstrząsnąć opakowaniem. Pojemnik trzymać pionowo dnem do dołu. Preparat nanosić poprzez rozpylenie na dezynfekowane miejsce z odległości 15-20 cm od powierzchni ciała. Preparat stosować w ilości odpowiadającej wielkości rany tak, aby nie spływał z opatrywanego miejsca. Rozpylając przez 2 sekundy nanieść około 1 g preparatu, co wystarcza na opatrzenie około 5 cm2 rany. W razie konieczności można zabieg powtórzyć po wcześniejszym delikatnym oczyszczeniu zranionego miejsca. W celu utrwalenia powstałego hydrożelu zastosować  Akutol spray opatrunek elastyczny.                                                                                     

Uwaga: Preparatu AKUTOL  STOP  spray  nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na któryś ze składników.

Środki bezpieczeństwa: Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Pojemnik pod ciśnieniem: chronić przed działaniem promieni słonecznych i nagrzaniem powyżej 50 °C. Opakowania nie dziurawić nawet po opróżnieniu i nie wrzucać do ognia. Nie rozpylać do otwartego ognia lub na rozżarzone przedmioty. Przechowywać poza zasięgiem źródeł zapalenia – zakaz palenia papierosów. Opakowanie przekazać do likwidacji w ramach zorganizowanego zbioru odpadów.  Zużyć najpóźniej do dnia podanego na dnie pojemnika. Podczas aplikacji nie jeść, nie pić, nie palić. Nie stosować w pobliżu ognia. Rozpylać ostrożnie i uważać, aby preparat nie dostał się do oczu. Nie wdychać preparatu.

Okres przydatności do użycia: 2 lata – data podana na dnie pojemnika. 

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturach 10-25 °C.

Skład: Methylene dimethyletherum 54,1 g, Dimethyletherum  30,0 g, Calcium alginate 11,2 g, Natrium alginate 2,8 g, Jojoba esters 0,5 g, Hippophae rhamnoides oil 0,5 g, Aloe vera 0,3 g, Calendula officinalis 0,3 g, Matricaria recutita 0,3 g, Menthol 0,3g.

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego na Polskę:

Salus International Sp. z o.o. , ul. Pułaskiego 9, 40-273 Katowice. +32 788 00 00 www.akutol.com.pl

 

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  Akutol stop spray 60 ml

  Akutol stop spray 60 ml

  opatrunek elastyczny w aerozolu - 60 ml
  SALUS INTERNATIONAL SP. Z O.O.