Afrin

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krople do oczu
Dawka
0,25 mg/ml
Ilość
10 ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: MSD POLSKA SP.Z O.O.

Pytania do farmaceuty

Afrin - ulotka preparatu

Afrin - opis

Preparat wskazany jest do łagodzenia objawów przekrwienia i obrzęku spojówek w powierzchniowych stanach zapalnych oka, takich jak: ostre alergiczne zapalenie spojówek i nieinfekcyjne zapalenie spojówek. Preparat można stosować także w przypadku przekrwienia spowodowanego wodą z basenu, dymem tytoniowym, noszeniem soczewek kontaktowych.

Afrin - skład

1 ml preparatu zawiera 0,25 miligrama oksymetazoliny chlorowodorku (Oxymetazolini hydrochloridum).

Substancja pomocnicza, m.in. benzalkoniowy chlorek.

Afrin - dawkowanie

Podanie do oka.

Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 - 2 krople do worka spojówkowego 3 – 4 razy na dobę. Leczenie należy kontynuować do ustąpienia objawów. Przeciętny czas trwania leczenia wynosi 7 do 10 dni.

Afrin - środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanych dawek.

Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów z: jaskrą, chorobami serca, chorobami tarczycy, podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi, cukrzycą oraz z zaburzeniami w oddawaniu moczu spowodowanymi przerostem gruczołu krokowego.

Po podaniu preparat może powodować ból oczu, zaburzenia widzenia, zaczerwienienie lub podrażnienie oczu. Jeżeli objawy nasilają się lub utrzymują dłużej niż 72 godziny po podaniu, pacjent powinien przerwać stosowanie prepartu i zgłosić się do lekarza.

Nadużywanie prepartu może być przyczyną nadmiernego zaczerwienienia oczu.

Nie należy stosować prepartu w przypadku zmiany zabarwienia lub zmętnienia roztworu.

W celu uniknięcia zanieczyszczenia prepartu nie należy dotykać zakraplaczem do powierzchni oka lub innych powierzchni. Używanie dozownika przez więcej niż jedną osobę może przyczynić się do szerzenia zakażeń.

Przed zastosowaniem prepartu należy usunąć miękkie soczewki kontaktowe.

Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania prepartu u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Preparat Afrin zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienia skórne, reakcje skórne, skurcz oskrzeli.

Afrin - przedawkowanie

W razie przypadkowego podania zbyt dużej dawki preparatu, należy natychmiast przemyć oko jałowym roztworem soli fizjologicznej.

Przedawkowanie może powodować podrażnienie i suchość oczu oraz rozszerzenie źrenic ze zwiększeniem ciśnienia wewnątrzgałkowego u osób wrażliwych. Brak danych dotyczących dawek po podaniu których mogą wystąpić wymienione objawy.

W razie połknięcia należy zastosować standardowe metody usuwania niewchłoniętego preparatu. Brak specyficznego antidotum dla oksymetazoliny. U dzieci oksymetazolina może powodować głęboką depresję centralnego układu nerwowego, należy wówczas skontaktować się z ośrodkiem zatruć i zastosować odpowiednie leczenie wspomagające.

Afrin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną - chlorowodorek oksymetazoliny lub na inną substancję o działaniu sympatykomimetycznym, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparatu nie należy stosować u osób z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania.

Afrin - działania niepożądane

W czasie stosowania prepartu obserwowano podrażnienie oczu i retrakcję (kurczenie się) powiek.

Afrin - ciąża i karmienie piersią

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Preparatu nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią, chyba, że potencjalna korzyść dla matki uzasadnia wszelkie potencjalne ryzyko dla matki, płodu lub noworodka. Nie wiadomo, czy preparat przenika do mleka matek karmiących piersią.

Afrin - prowadzenie pojazdów

Preparat, nawet w przypadku normalnego stosowania, może wpływać na ostrość widzenia a tym samym na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Oxymetazolini hydrochloridum

  Oksymetazolina jest substancją leczniczą o działaniu sympatykomimetycznym stosowaną miejscowo w kroplach do oczu lub nosa. Te pierwsze stosowane są w niebakteryjnym zapaleniu spojówek o charakterze fizycznym lub alergicznym i zmęczeniu oczu. Natomiast krople do nosa stosowane są w zapaleniu błony śluzowej nosa, sezonowym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa i zapaleniu zatok przynosowych.

  Dostępne opakowania
  Afrin

  Afrin

  krople do oczu - 10 ml - 0,25 mg/ml
  MSD POLSKA SP.Z O.O.