
Polecane artykuły

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:
Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.
Zapobieganie powikłaniom płucnym u pacjentów w okresie intensywnej opieki medycznej po zabiegach operacyjnych.
1 ml roztworu zawiera 7,5 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum).
1 ampułka (2 ml roztworu) zawiera 15,0 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum).
Dorośli: 15 mg (1 ampułka) 2 do 3 razy na dobę, a w ciężkich przypadkach 30 mg (2 ampułki) 2 do 3 razy na dobę, w powolnym wstrzyknięciu dożylnym.
Produkt można również podawać we wlewie kroplowym, rozpuszczony w roztworze glukozy, fruktozy, soli fizjologicznej lub w płynie Ringera.
Produktu Aflegan nie należy mieszać z roztworami o pH wyższym niż 6,2, gdyż może to spowodować zmętnienie i strącanie się osadu wolnej zasady – ambroksolu.
Należy zachować ostrożność, stosując produkt u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy oraz niewydolnością nerek lub wątroby .
W niewydolności nerek, w zależności od klirensu kreatyniny, dawkę leku należy zmniejszyć lub wydłużyć przerwy między kolejnymi dawkami.
Aflegan należy stosować ostrożnie u pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego oskrzeli ze względu na możliwość zalegania wydzieliny w drogach oddechowych.
U pacjentów z astmą oskrzelową produkt może początkowo nasilać kaszel.
Uwaga:
Po podaniu leku należy sprowokować u pacjenta kaszel w celu odkrztuszenia rozrzedzonej wydzieliny, ewentualnie wydzielinę odessać.
Produktu nie należy stosować bezpośrednio przed snem .
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą .
Częstość występowania działań niepożądanych określono w następujący sposób: rzadko: ≥1/10 000 do < 1/1000; bardzo rzadko: < 1/10 000 (w tym pojedyncze przypadki). W poszczególnych kategoriach częstości występowania działania niepożądane wymienione są według malejącej ciężkości.
Zaburzenia żołądka i jelit:
- rzadko: zgaga, niestrawność, zaparcia;
- bardzo rzadko: nudności i wymioty.
Zaburzenia układu immunologicznego:
- rzadko: reakcje alergiczne (przeważnie wysypki skórne);
- bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne (obrzęk twarzy, duszność, zwiększenie temperatury ciała, dreszcze).
Ze względu na brak wystarczającego doświadczenia u ludzi ambroksol można stosować w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią jedynie po dokonaniu dokładnej oceny stosunku korzyści do ryzyka. Szczególną ostrożność należy zachować w pierwszym trymestrze ciąży.
Aflegan nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn .
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
34 farmaceutów jest teraz online
maść oczna - 3,5 g - (1mg+3500j.m.+6000j.m.)/g
roztwór do podania w wodzie do picia - 1 l (butelka) - 0,05 g/ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
zawiesina doustna - 100 ml (butelka) - (0,2g+0,04g)/5ml
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Substancja mukolityczna i sekretolityczna, której funkcja polega na zmniejszaniu lepkości wydzieliny oskrzelowej i zwiększaniu jej ilości. Dzięki niej zwiększa się ruchliwość rzęsek i przyspiesza transport śluzowo-rzęskowy. Zwiększa wydzielanie surfaktantu, ułatwia usuwanie wydzieliny z górnych dróg oddechowych, usprawnia drożność oskrzeli oraz łagodzi kaszel. Stosowana jest w schorzeniach z utrudnionym usuwaniem lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych (ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie nosa i gardła, mukowiscydoza).
Komentarze