Aflegan

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
roztwór do wstrzykiwań
Dawka
7,5 mg/ml
Ilość
10 amp.a 2ml
Typ
Na receptę Rp
Refundacja
Nie
Producent: PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.

Aflegan - Interakcje

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:

Zobacz wszystkie »

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Aflegan - ulotka preparatu

Szczegółowe informacje dotyczącego tego leku mogą zostać wyświetlone tylko dla osób zawodowo związanych z farmacją lub medycyną.

Aflegan - opis

Zapobieganie powikłaniom płucnym u pacjentów w okresie intensywnej opieki medycznej po zabiegach operacyjnych.

Aflegan - skład

1 ml roztworu zawiera 7,5 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum).

1 ampułka (2 ml roztworu) zawiera 15,0 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum).

Aflegan - dawkowanie

Dorośli: 15 mg (1 ampułka) 2 do 3 razy na dobę, a w ciężkich przypadkach 30 mg (2 ampułki) 2 do 3 razy na dobę, w powolnym wstrzyknięciu dożylnym.

Produkt można również podawać we wlewie kroplowym, rozpuszczony w roztworze glukozy, fruktozy, soli fizjologicznej lub w płynie Ringera.

Produktu Aflegan nie należy mieszać z roztworami o pH wyższym niż 6,2, gdyż może to spowodować zmętnienie i strącanie się osadu wolnej zasady – ambroksolu.

Aflegan - środki ostrożności

Należy zachować ostrożność, stosując produkt u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy oraz niewydolnością nerek lub wątroby .

W niewydolności nerek, w zależności od klirensu kreatyniny, dawkę leku należy zmniejszyć lub wydłużyć przerwy między kolejnymi dawkami.

Aflegan należy stosować ostrożnie u pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego oskrzeli ze względu na możliwość zalegania wydzieliny w drogach oddechowych.

U pacjentów z astmą oskrzelową produkt może początkowo nasilać kaszel.

Uwaga:

Po podaniu leku należy sprowokować u pacjenta kaszel w celu odkrztuszenia rozrzedzonej wydzieliny, ewentualnie wydzielinę odessać.

Produktu nie należy stosować bezpośrednio przed snem .

Aflegan - przedawkowanie
Dotychczas nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Jeżeli jednak u pacjenta wystąpią takie objawy, jak nudności, nadmierne zmęczenie czy nadmierne wydzielanie śluzu, należy wdrożyć leczenie objawowe.
Aflegan - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą .

Aflegan - działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych określono w następujący sposób: rzadko: ≥1/10 000 do < 1/1000; bardzo rzadko: < 1/10 000 (w tym pojedyncze przypadki). W poszczególnych kategoriach częstości występowania działania niepożądane wymienione są według malejącej ciężkości.

Zaburzenia żołądka i jelit:

- rzadko: zgaga, niestrawność, zaparcia;

- bardzo rzadko: nudności i wymioty.

Zaburzenia układu immunologicznego:

- rzadko: reakcje alergiczne (przeważnie wysypki skórne);

- bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne (obrzęk twarzy, duszność, zwiększenie temperatury ciała, dreszcze).

Aflegan - ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak wystarczającego doświadczenia u ludzi ambroksol można stosować w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią jedynie po dokonaniu dokładnej oceny stosunku korzyści do ryzyka. Szczególną ostrożność należy zachować w pierwszym trymestrze ciąży.

Aflegan - prowadzenie pojazdów

Aflegan nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn .

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Ambroxoli hydrochloridum

  Substancja mukolityczna i sekretolityczna, której funkcja polega na zmniejszaniu lepkości wydzieliny oskrzelowej i zwiększaniu jej ilości. Dzięki niej zwiększa się ruchliwość rzęsek i przyspiesza transport śluzowo-rzęskowy. Zwiększa wydzielanie surfaktantu, ułatwia usuwanie wydzieliny z górnych dróg oddechowych, usprawnia drożność oskrzeli oraz łagodzi kaszel. Stosowana jest w schorzeniach z utrudnionym usuwaniem lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych (ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie nosa i gardła, mukowiscydoza).

  Dostępne opakowania
  Aflegan

  Aflegan

  roztwór do wstrzykiwań - 10 amp.a 2ml - 7,5 mg/ml
  PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.
  Powiązane artykuły
  Leki i suplementy

  GIF zakazuje reklamy Gripexu

  GIF zakazuje reklamy Gripexu

  Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał natychmiastowy zakaz reklamy telewizyjnej popularnych produktów leczniczych Gripex Max i Gripex HotActive Forte. Zdaniem GIF reklama wprowadza odbiorców w poważny błąd. * Dieta  * Sport * Sczepionki * Witaminy...

  Miażdżyca - przyczyny, objawy, leczenie, profilaktyka

  5 sposobów na ochronę tętnic przed tłustym jedzeniem

  5 sposobów na ochronę tętnic przed tłustym jedzeniem

  Jedz awokado Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego zauważyli, że po zjedzeniu hamburgera szkodliwe reakcje w tętnicach zachodzą już w ciągu 2 godzin. Jednak jeżeli posiłkowi towarzyszy kawałek awokado, negatywne skutki praktycznie nie występują. Okazuje...

  Choroby zakaźne i pasożytnicze

  Grypa - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

  Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych,...

  Bóle w klatce piersiowej - przyczyny, diagnostyka

  Ucisk w klatce piersiowej - przeziębienie, przetrenowanie, nerwoból, stres

  Ucisk w klatce piersiowej nie musi od razu sygnalizować zawału serca. Może jednak oznaczać przetrenowanie, silny stres lub być objawem przeziębienia, lub przyczyną urazu. Jak radzić sobie z uciskiem w klatce piersiowej? Ucisk w klatce piersiowej może...

  Niezbędnik pacjenta

  Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści - kwiecień 2016

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym raportem „Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści - kwiecień 2016". Prezentujemy w nim sylwetki ekspertów, którzy w ubiegłym miesiącu odznaczyli się największą aktywnością w udzielaniu odpowiedzi na pytania użytkowników...

  Kaszel

  Suchy kaszel - najgorszy objaw przeziębienia

  Suchy kaszel - najgorszy objaw przeziębienia

  Kaszel, katar, ból gardła i głowy - doskonale wiemy, co to oznacza, mamy przeziębienie lub grypę. Zazwyczaj wymienione dolegliwości idą ze sobą w parze. Jednak według badań przeprowadzonych przez instytutu Millward Brown jedna z nich jest dla nas szczególnie...

  Homeopatia

  Jak leczyć homeopatią przeziębienie?

  Homeopatia jest popularną metodą leczenia we Francji, Wielkiej Brytanii i Czechach. W Polsce jest znana od 100 lat, jednak nie cieszy się takim powodzeniem, jak w innych krajach europejskich. Homeopatia polega na zasadzie: podobne leczy się podobnym....

  Zioła na różne dolegliwości

  Domowe sposoby na kaszel - syrop z buraka (WIDEO)

  Domowe sposoby na kaszel - syrop z buraka (WIDEO)

  Sok z buraka jest polecany w leczeniu przeziębienia i grypy,łagodzi objawy uporczywego kaszlu i chrypki. Jest cennym źródłem żelaza i kwasu foliowego niezbędnego dla przyszłych mam. Oczyszcza drogi oddechowe i wzmacnia odporność organizmu. Przygotowanie...

  Leki i suplementy

  Gripex

  Gripex

  Zimą szczególnie narażeni jesteśmy na działanie niebezpiecznych dla naszego zdrowia zarazków. Bariera ochronna naszego organizmu słabnie, dlatego znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia przeziębienia i grypy. Kiedy pojawią się pierwsze objawy, trzeba zacząć...