Addamel N

Addamel N
zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Dawka
-
Ilość
20 amp.a 10ml
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: FRESENIUS KABI AB

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Addamel N - ulotka preparatu

Addamel N - opis

ADDAMELN jest wskazany do stosowania jako uzupełnienie żywienia pozajelitowego w celu zaspokojenia podstawowego lub umiarkowanie podwyższonego zapotrzebowania na pierwiastki śladowe.

Addamel N - skład

1 ml produktu leczniczego ADDAMELN zawiera:

substancje czynne:

ilość:

chromu(III) chlorek sześciowodny

5,33 μg

miedzi(II) chlorek dwuwodny

0,34 mg

żelaza(III) chlorek sześciowodny 

0,54 mg

manganu(II) chlorek czterowodny 

99,0 μg

potasu jodek

16,6 μg

sodu fluorek

0,21 mg

sodu molibdenian dwuwodny 

4,85 μg

sodu selenin bezwodny

6,90 μg

cynku(II) chlorek

co odpowiada:

Cr 0,02 mol

Cu 2 mol

Fe 2 mol

Mn 0,5 mol

I 0,1 mol

F 5 mol

Mo 0,02 mol

Se 0,04 mol

Zn 10 mol

1,36 mg

Zawartości sodu i potasu odpowiadają:

sód 118μg 5,12μmol

potas 3,9μg0,1μmol

Addamel N - dawkowanie

Dawkowanie

Zalecana dawka dobowa produktu leczniczego ADDAMELN u pacjentów dorosłych z zapotrzebowaniem podstawowym do umiarkowanie podwyższonego wynosi 10 ml (jedna ampułka).

Zalecana dawka dobowa u dzieci o masie ciała 15 kg lub powyżej wynosi 0,1 ml produktu leczniczego ADDAMELN/kg mc./dobę.

Sposób podawania

Nie należy stosować nierozcieńczonego produktu leczniczego ADDAMELN.

Instrukcja dotycząca rozcieńczania produktu leczniczego przed podaniem.

Addamel N - środki ostrożności

ADDAMELN należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami wydzielania żółci i (lub) zaburzeniami czynności nerek, u których wydalanie pierwiastków śladowych może być znacznie zmniejszone.

ADDAMELN należy także stosować ostrożnie u pacjentów z biochemicznymi lub klinicznymi objawami zaburzeń czynności wątroby (zwłaszcza z cholestazą).

Jeżeli leczenie trwa dłużej niż 4 tygodnie, niezbędne jest kontrolowanie stężenia manganu we krwi.

Addamel N - przedawkowanie

U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub zaburzeniami wydzielania żółci istnieje zwiększone ryzyko nagromadzenia się w tkankach pierwiastków śladowych.

W przypadku długotrwałego przedawkowania żelaza istnieje ryzyko wystąpienia hemosyderozy, którą w ciężkich i rzadko występujących przypadkach można leczyć dożylną płynoterapią.

Addamel N - przeciwwskazania

Całkowite zatrzymanie odpływu żółci.

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Addamel N - działania niepożądane

Nie ma doniesień o działaniach niepożądanych związanych ze stosowaniem pierwiastków śladowych zawartych w produkcie leczniczym ADDAMELN.

Po podaniu do żył obwodowych roztworu glukozy zawierającego ADDAMELN, zaobserwowano wystąpienie zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych. Nie można jednak określić, czy było to spowodowane podaniem produktu leczniczego ADDAMELN, czy też nie. 

Po miejscowym podaniu jodu, u niektórych pacjentów mogą wystąpić reakcje alergiczne. Nie obserwowano jednak działań niepożądanych po dożylnym podaniu jodków w zalecanych dawkach. 

Addamel N - ciąża i karmienie piersią

Nie prowadzono badań nad wpływem produktu leczniczego ADDAMELN na reprodukcję u zwierząt, ani badań klinicznych w okresie ciąży. Jednakże, zapotrzebowanie na pierwiastki śladowe u kobiet w okresie ciąży jest nieco zwiększone w porównaniu do kobiet niebędących w okresie ciąży.

Nie należy oczekiwać występowania działań niepożądanych w przypadku podania produktu leczniczego ADDAMEL N kobietom w okresie ciąży.

Addamel N - prowadzenie pojazdów

ADDAMELN nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  Addamel N

  Addamel N

  koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji - 20 amp.a 10ml
  FRESENIUS KABI AB
  Powiązane artykuły
  Inne choroby neurologiczne

  Głodna życia. Kiedy szklanka wody powoduje ból (WIDEO)

  Głodna życia. Kiedy szklanka wody powoduje ból (WIDEO)

  Historia Anny Świrk dla wielu osób może być niewyobrażalna. Jeszcze nie tak dawno, bo 3-4 lata temu, żyła jak każda zdrowa, młoda osoba. Niestety jej życie zostało wywrócone do góry nogami i dzisiaj musi zmagać się z bardzo rzadką i nieuleczalną chorobą....

  Normy laboratoryjne

  Glukoza we krwi - charakterystyka, badanie stężenia

  Glukoza we krwi jest jednym ze wskaźników sprawdzanych podczas badania krwi. Analiza biochemiczna krwi pozwala ustalić na ile nasz organizm funkcjonuje prawidłowo. Stężenie glukozy we krwi daje informację o metabolizmie cukru oraz ewentualnych chorobach...

  Newsy - leki i suplementy

  GIF wycofuje serie leku NuTRIflex Lipid special

  GIF wycofuje serie leku NuTRIflex Lipid special

  Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu serii leków NuTRIflex Lipid special. To preparat używany do żywienia pozajelitowego. Z obrotu zostało wycofanych kilka serii tego specyfiku. Dlaczego? Wycofanie leku NuTRIflex Lipid special Główny...

  Samokontrola okołoposiłkowa

  Co się dzieje, gdy zjadamy posiłek? (WIDEO)

  Co się dzieje, gdy zjadamy posiłek? (WIDEO)

  Reakcja organizmu na zjedzony posiłek Maksymalne stężenie glukozy u ludzi zdrowych pojawia się w godzinę po rozpoczęciu spożycia pokarmów, wynosi ok. 140 mg/dl i powraca do wartości sprzed posiłku w czasie 2-3 godzin. Jeśli chodzi o wchłanianie węglowodanów...

  Cukrzyca typu 1 - zachorowalność, leczenie i życie z chorobą

  Co to jest cukrzyca typu pierwszego?

  Cukrzyca typu pierwszego jest przewlekłą chorobą o podłożu autoimmunologicznym. Oznacza to, iż to sam organizm prowadzi do niszczenia swoich własnych komórek, w tym przypadku są to komórki beta wysp trzustkowych. Niestety nie ma obecnie lekarstwa, które...

  Przeszczep trzustki

  Przeszczep wysp trzustkowych w leczeniu cukrzycy

  Cukrzyca jest chorobą społeczną, będącą prawdziwą plagą cywilizacji zachodniej. Aktualnie przyjmuje się, że w samej Polsce choruje na nią około 2 milionów osób (połowa spośród nich nie wie, że jest chora). Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że po roku...

  Glukometr - badanie, rodzaje, leczenie cukrzycy

  Czy twój glukometr jest dokładny?

  Cukrzyca jest podstępną chorobą cywilizacyjną. Szacuje się, że na świecie zmaga się z nią obecnie ok. 400 milionów osób. Brak odpowiedniej kontroli stężenia glukozy we krwi może skończyć się poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Chociaż rodzajów cukrzycy...