Actisept

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
krem
Dawka
0,1 g/g
Ilość
20 g
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

Actisept - ulotka preparatu

Actisept - opis

Produkt leczniczy Actisept stosuje się:

- w zapobieganiu oraz leczeniu zakażeń skóry i błon śluzowych wywołanych przez bakterie, grzyby i wirusy (liszajec, ropne i łojotokowe stany zapalne, czyraki, wyprzenia grzybicze zwłaszcza przestrzeni międzypalcowych stóp, łupież skóry owłosionej),

- do odkażania ran, zwłaszcza powierzchniowych (np. skaleczeń, zadrapań, otarć itp.), po małych zabiegach chirurgicznych, małych powierzchni oparzeń, strupów i owrzodzeń, szczególnie podudzi.

Actisept - skład

1 g kremu zawiera 100 mg powidonu jodowanego (Povidonum iodinatum).

Actisept - dawkowanie

Podanie na skórę.

Produkt leczniczy należy stosować na zmienione chorobowo miejsca na skórze, rany czy oparzenia raz lub dwa razy na dobę, bezpośrednio lub w opatrunku okluzyjnym.

Produktu nie można stosować dłużej niż 14 dni.

Actisept - środki ostrożności

Ze względu na przenikanie jodu do organizmu, produkt leczniczy należy stosować ostrożnie u dzieci.

Unikać kontaktu z oczami.

Produkt leczniczy może zaburzać wyniki badań gruczołu tarczowego. Jod po wchłonięciu do organizmu może powodować występowanie fałszywie dodatnich wyników badań laboratoryjnych, np. na wykrywanie krwi utajonej w kale.

Actisept - przedawkowanie

Systematyczne wchłanianie jodu po długotrwałym stosowaniu produktu leczniczego, szczególnie na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza ran lub oparzeń (ponad 30%), może prowadzić do zaburzenia czynności gruczołu tarczowego oraz wystąpienia licznych ogólnych objawów niepożądanych, takich jak: metaliczny posmak w ustach, ślinotok, palenie lub pieczenie w ustach, podrażnienia i obrzęk powiek, obrzęk płuc, reakcje skórne, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, biegunka, kwasica metaboliczna, hipernatremia oraz zaburzenia czynności nerek.

W przypadku świadomego lub przypadkowego spożycia dużych ilości produktu leczniczego, należy natychmiast zastosować leczenie objawowe i wspomagające, szczególnie zwracając uwagę na zachowanie równowagi elektrolitowej i prawidłowej czynności nerek i tarczycy.

Actisept - przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną (powidon jodowany) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie stosować produktu leczniczego:

- u pacjentów z zaburzeniami czynności oraz chorobami gruczołu tarczowego,

- u dzieci w wieku do 2 lat,

- długotrwale,

- na rozległe powierzchnie ciała (ponad 30%),

- u pacjentów przewlekle chorych,

- u osób z niewydolnością nerek,

- u pacjentów leczonych równocześnie produktami litu.

Actisept - działania niepożądane

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne (podrażnienia i odczyny uczuleniowe).

Stosowanie na duże powierzchnie ran i oparzeń (ponad 30%), może prowadzić do wystąpienia ogólnych objawów niepożądanych, takich jak kwasica metaboliczna, hipernatremia oraz zaburzenia czynności nerek.

W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy przerwać leczenie.

Actisept - ciąża i karmienie piersią

Produkt leczniczy może być stosowany w ciąży jedynie wtedy, gdy jego zastosowanie u matki jest bezwzględnie konieczne, a stosowanie bezpieczniejszego leku alternatywnego jest niemożliwe lub przeciwwskazane.

Stosowanie produktu leczniczego u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią może wywołać zaburzenia rozwoju i czynności tarczycy u płodu i noworodka.

Nie stosować produktu leczniczego do odkażania brodawek sutkowych w okresie karmienia piersią. Unikać stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, gdyż jod wchłonięty do organizmu przenika przez barierę łożyskową i do mleka matki.

Actisept - prowadzenie pojazdów

Actisept nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Actisept - Zamienniki

Dla tego produktu znaleziono preparaty, które możesz stosować zamiennie w terapii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Substancja czynna

  Povidone-iodine

  Jodopowidon, czyli substancja lecznicza zwalczająca zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze i pierwotniakowe. Stosowana w zapaleniach pochwy na tle drożdżycy, rzęsistkownicy, a także zakażeń mieszanych i niespecyficznych. Wykorzystywana także do dezynfekcji skóry i błon śluzowych przed zabiegami chirurgicznymi, badaniami diagnostycznymi, wprowadzaniem igieł i cewników.

  Dostępne opakowania
  Actisept

  Actisept

  krem - 20 g - 0,1 g/g
  PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
  Actisept

  Actisept

  krem - 10 op.a 1g - 0,1 g/g
  PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
  Powiązane artykuły
  Piegi - przyczyny, profilaktyka, usuwanie

  Piegi na skórze (WIDEO)

  Piegi na skórze (WIDEO)

  Piegi najczęściej pojawiają się na nosie, czole, ramionach i policzkach Piegi to plamki, które pojawiają się najczęściej na nosie, czole, ramionach i policzkach. Dla wielu pań stanowią poważny defekt kosmetyczny, którego chciałyby się natychmiastowo...

  Opatrunki i bandażowanie

  Nowe odkrycie w zakresie medycyny regeneracyjnej?

  Nowe odkrycie w zakresie medycyny regeneracyjnej?

  Specjaliści z Polski pracują nad lekiem, który ma pomóc w gojeniu się ran. W badaniach biorą udział cztery instytucje naukowe oraz dwie firmy biotechnologiczne. Czy nowe hydrożele przyspieszą regenerację skóry? Co dokładnie badają naukowcy ? Badania...

  Łuszczyca - przyczyny, objawy, leczenie

  Terapia biologiczna na łuszczycę plackowatą

  Resort zdrowia wprowadza zmiany w leczeniu najcięższych postaci łuszczycy plackowatej. Zdaniem lekarzy nie wpłyną one korzystnie na dostęp pacjentów do leczenia biologicznego. Łuszczyca Łuszczyca jest przewlekłą chorobą zapalną, która dotyka głównie...

  Łuszczyca - przyczyny, objawy, leczenie

  Dermovate - wskazania, dawkowanie, cena, skutki uboczne

  Dermovate to maść wydawana na receptę zalecana przede wszystkim dla osób chorych na łuszczycę. Dermovate działa przeciwalergicznie, przeciwzapalnie oraz przeciwświądowo. Lekarz zapisał się Dermovate? Przeczytaj szczegółowe informacje na temat stosowania...

  Choroby i dolegliwości

  Choroby weneryczne - rodzaje, objawy, diagnostyka

  Choroby weneryczne to inaczej choroby przenoszone drogą płciową. Seks wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale także z konsekwencjami w postaci różnych chorób. Uprawianie seksu bez prezerwatywy i częste zmienianie partnerów seksualnych grozi ryzykiem...

  Patronaty

  Konferencja Edukacja & Integracja

  Konferencja Edukacja & Integracja

  Konferencja Edukacja & Integracja w Gdańsku Konferencja jest organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "Psoriasis".

  Furuncle

  Czyrak

  Czyrak

  Zdjęcie czyraka Stanowi zapalnemu mieszków towarzyszy wytworzenie tzn. czopa martwiczego.

  Egzema - rodzaje, przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie

  Egzema na rękach

  Egzema na rękach

  Zmiany skórne Ostrzejsza postać egzemy.

  Łuszczyca - przyczyny, objawy, leczenie

  Leczenie łuszczycy: refundacja (WIDEO)

  Leczenie łuszczycy: refundacja (WIDEO)

  Refundacja leczenia łuszczycy Od momentu rozpoznania łuszczycy, sklasyfikowania jej objawów oraz określenia jej podłoża, próbowano dobrać odpowiednie leki, które pozwoliłyby pacjentom na pełne wyleczenie się z tej wyjątkowo dotykającej pacjentów w sensie...

  Dermatoskopia - zastosowanie, przebieg

  Dermatoskop

  Dermatoskop

  Przyrząd do dermatoskopii Dermatoskop jest urządzeniem stosowanym przez lekarzy do badania dermatoskopowego.