ACTIMARIS Płyn do przemywania ran

zobacz opinie o produkcie »
Cena
-
Forma
płyn
Dawka
-
Ilość
300 ml (butelka)
Typ
Bez recepty
Refundacja
Nie
Producent: QUADRACARE INTERNATIONAL SP.K.

Pytania do farmaceuty

Nikt nie zadał jeszcze żadnych pytań dotyczących tego preparatu. Możesz zadać bezpłatne pytanie farmaceucie. Napisz własne pytanie lub wybierz jedno z poniższych:

ACTIMARIS Płyn do przemywania ran - ulotka preparatu

ACTIMARIS Płyn do przemywania ran - opis

W zależności od grubości i zwartości pokrywającego ranę martwicy suchej lub rozpływnej, kolonizacji mikrobiologicznej, maceracji brzegów rany lub jej podrażnienia, należy dostosować fazę wilgotną do danego etapu gojenia się rany. Np. rany pokryte włóknikiem, rany o nieprzyjemnym zapachu, rany silnie zainfekowane - zalecany czas stosowania: 15-20 minut (przymoczki). Rany o stabilnym otoczeniu, czystym dnie rany oraz bez zmian mikrobiologicznych - zalecany czas stosowania: 5-10 minut.

Produkt wskazany do oczyszczania, dekontaminacji, nawadniania i nawilżania:

a) ran zakażonych

b) ran przewlekłych: odleżyn, owrzodzeń powstałych na tle zaburzeń krążenia żylnego i tętniczego, owrzodzeń w przebiegu cukrzycy

c) oparzeń termicznych i chemicznych: I i II stopień oparzeń

d) ran ostrych: powstałych w wyniku skaleczenia skóry, ugryzień, przecięcia, otarcia, przerwania i jej zgniecenia, ran pooperacyjnych

e) miejsc zastosowania cewników urologicznych i innych drenów

Zastosowanie śródoperacyjne i przemywanie ran np. w związku poważnymi zranieniami kończyn.

Zastosowanie do namaczania bandaży i opatrunków np. kompresów, gazy, gazików, gąbek, opatrunków hydrokoloidowych, alginianowych, a także dla uwolnienia wrośniętych w ranę bandaży i innych opatrunków.

ACTIMARIS Płyn do przemywania ran - skład

1,2% NaCl / 0,04% NaOCl / pH = 8,5

ACTIMARIS Płyn do przemywania ran - dawkowanie

Użycie ogólne : rana powinna zawsze zostać najpierw nasączona i oczyszczona płynem ActiMaris® tak aby łatwo można było oddzielić opatrunek od rany. Płynu ActiMaris® można również używać do namaczania bandaży i opatrunków. Z powodu relatywnie niskiej zdolności do utrzymania wilgotności opatrunki takie muszą być zmieniane codziennie lub lepiej kilka razy dziennie. Powinny być stosowane często aż do usunięcia martwiczo zmienionych tkanek co łatwo można ocenić wizualnie.

Dekontaminacja skóry np. w razie zakażenia gronkowcem MRSA : w razie potrzeby można, poprzez przemywanie przeprowadzić odkażenie całych powierzchni ciała pacjenta.

Użycie w sytuacji kiedy zmiana wrośniętych opatrunków jest znacznie utrudniona : w sytuacji kiedy zmiana opatrunków jest utrudniona nasączenie ich płynem ActiMaris® jest zalecane do momentu delikatnego oddzielenia opatrunku od rany co zapewnia pozostawienie powierzchni rany bez uszkodzeń.

ACTIMARIS Płyn do przemywania ran - działania niepożądane

Dotychczas nie są znane. Nie można wykluczyć blaknięcia kolorowych tkanin po zetknięciu z produktem ActiMaris®.

Kategorie preparatu

Ten preparat należy do kategorii:

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podziel się na Facebooku
  Zapytaj o lek

  za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Wykwalifikowani farmaceuci

  farmaceutów jest teraz online

  0/500
  Uzupełnij treść pytania o ewentualne dodatkowe szczegóły i kliknij "Wyślij pytanie".

  Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.

  Dostępne opakowania
  ACTIMARIS Płyn do przemywania ran

  ACTIMARIS Płyn do przemywania ran

  płyn - 300 ml (butelka)
  QUADRACARE INTERNATIONAL SP.K.
  ACTIMARIS Płyn do przemywania ran

  ACTIMARIS Płyn do przemywania ran

  płyn - 1 but.a 100ml
  QUADRACARE INTERNATIONAL SP.K.
  Powiązane artykuły
  Pierwsza pomoc

  Niebezpieczne błędy popełniane przy udzielaniu pierwszej pomocy

  Niebezpieczne błędy popełniane przy udzielaniu pierwszej pomocy

  Pierwsza pomoc Wiele osób nie wie, jak odpowiednio zachować się przy różnych wypadkach oraz jak sobie pomóc np. w przypadku choroby. Koniecznie trzeba pamiętać, że nieprawidłowo udzielona pierwsza pomoc, może być gorsza w skutkach, niż jej nieudzielenie....

  Oparzenia - przyczyny, leczenie

  Pierwsza pomoc w przypadku poparzenia petardami

  Pierwsza pomoc w przypadku poparzenia petardami

  Zamierzasz uczcić nadchodzący Nowy Rok, odpalając z wielkim hukiem fajerwerki lub petardy? Zanim to zrobisz, upewnij się, że posiadasz podstawową wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy w przypadku poparzeń. Domena dużych i małych Oparzenia przytrafiają...

  Opalanie

  Aplikacja kremu z filtrem

  Aplikacja kremu z filtrem

  Nakładanie kremów z filtrami Wiele osób używa kremów z filtrem tylko wtedy, gdy zamierzają się opalać. Dość często rezygnują z ochrony przeciwsłonecznej także w pochmurne dni.

  Ciało

  Nosisz takie jeansy? Uważaj na słońce (WIDEO)

  Nosisz takie jeansy? Uważaj na słońce (WIDEO)

  Jeansy z dziurami to hit mody, szczególnie wśród pań. Są popularne od kilku sezonów, a kobiety chętnie je noszą. Dlaczego zatem bywają one niebezpieczne? Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

  Opalanie

  Oparzenia słoneczne nie muszą boleć!

  Ból towarzyszący oparzeniu słonecznemu wydaje się trwać wieczność, powodując, że większość dotkniętych nim osób rezygnuje z pobytu na wakacjach. Okazuje się jednak, że można uniknąć takiej sytuacji. Naukowcy z Wielkiej Brytanii odkryli molekuły, które...

  Pierwsza pomoc

  Pierwsza pomoc w upalne dni

  Pierwsza pomoc w upalne dni

  Apteczka pierwszej pomocy latem Przed sezonem wakacyjnym, warto przejrzeć zawartość swojej apteczki i w razie potrzeby uzupełnić ją preparatmi lub akcesoriami, które uznamy za stosowane. Z pewnością przydatne okażą się preparaty na oparzenia słoneczne.

  Opalanie

  Oparzenia słoneczne (WIDEO)

  Oparzenia słoneczne (WIDEO)

  Objawy poparzenia słonecznego Poparzenia słoneczne zdarzają się każdego lata. Mocno czerwona skóra, pieczenie i ból - to pierwsze objawy oparzenia słonecznego. W niektórych przypadkach mogą pojawić się dreszcze, nudności i gorączka. Jeżeli na ciele pojawiają...

  Opalanie

  Oparzenia słoneczne - zdjęcia

  Oparzenia słoneczne - zdjęcia

  Młodzi ludzie na plaży Ból towarzyszący oparzeniom słonecznym wydaje się trwać wieczność, powodując, że większość dotkniętych nim osób rezygnuje z dalszego pobytu na wakacjach. Ważny jest zatem umiar w kąpielach słonecznych.