Czy przy antybiotyku Duomox można również brać Nurofen lub Theraflu?
Czy przy antybiotyku duomox można również brać nurofen lub theraflu i coś na kaszel np. Flegamine lub acc optima? Dziekuje
Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Najczęściej wykryto interakcje z preparatami:
Zobacz wszystkie »Czy przy antybiotyku duomox można również brać nurofen lub theraflu i coś na kaszel np. Flegamine lub acc optima? Dziekuje
Czy rutinoscorbin, acc optima i ibuprom przeszkadza w oddawaniu krwi ?
Czy przy zapaleniu błony śluzowej żołądka z zanikiem w dnie można używać lek na kaszel o nazwie "ACC optima" ?
Nie przeczytałam dokładnie ulotki i przez kilka dni zazywałam acc optima 3 razy dziennie.Okazało się że można tylko 1 tabletkę. Czy mogłam sobie cos uszkodzić? Proszę o szybka odpowiedź.
Proszę o odpowiedź czy ACC OPTIMA 600 (w ilości 3 tabl-1 dziennie) mogła być przyczyną krwotoku z nosa ,ataku drgawek i b.wysokiego ciśnienia?
ACC optima Hot jest wskazany jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.
3 g proszku (1 saszetka) zawierają 600 mg acetylocysteiny (Acetylcysteinum).
Substancja pomocnicza o znanym działaniu:
3 g proszku (1 saszetka) zawierają 2,045 g sacharozy.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
600 mg acetylocysteiny na dobę (1 saszetka ACC optima Hot jeden raz na dobę).
Bez zalecenia lekarza produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 4 do 5 dni.
Jeśli w tym czasie nie nastąpiła poprawa, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
Sposób podawania
Zawartość saszetki należy wsypać do szklanki z gorącą wodą, dokładnie wymieszać i wypić ciepły płyn. Produkt leczniczy należy przyjmować po posiłkach.
Stosować nie później niż 4 godziny przed snem.
Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.
Należy unikać dłuższego kontaktu przygotowanego roztworu doustnego z metalami i gumą.
- Acetylocysteinęnależy stosować ostrożnie u pacjentów z astmą oskrzelową (ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli), u pacjentów z chorobą wrzodową w wywiadzie, u osób w podeszłym wieku lub z niewydolnością oddechową.
- Stosowanie acetylocysteiny, zwłaszcza na początku leczenia, może spowodować upłynnienie śluzu, prowadząc w ten sposób do zwiększenia objętości wydzieliny oskrzelowej. Jeśli pacjent nie jest w stanie dostatecznie odkrztuszać, należy wdrożyć odpowiednie postępowanie (takie jak drenaż i odsysanie).
- U dzieci w wieku poniżej 2 lat stosowanie acetylocysteiny wiąże się z ryzykiem obturacji dróg oddechowych.
- Jeśli konieczne jest jednoczesne stosowanie acetylocysteiny i antybiotykówpodawanych doustnie, wymienione leki należy przyjmować w odstępie co najmniej 2 godzin.
- Podczas stosowania acetylocysteiny bardzo rzadko notowano ciężkie reakcje skórne, tj. zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella. Należy poinformować pacjenta, aby w razie wystąpienia nowych zmian na skórze lub błonach śluzowych, przerwał stosowanie acetylocysteiny i niezwłocznie zwrócił się o pomoc medyczną.
- Produkt leczniczy zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy nie powinni przyjmować produktu leczniczego.
Informacja dla chorych na cukrzycę:
3 g proszku (1 saszetka) zawierają 2,045 g sacharozy. 3 g proszku (1 saszetka) zawierają 0,17 WW.
Brak doniesień o przypadkach zatrucia po doustnym przyjęciu acetylocysteiny. U ochotników, którzy przyjmowali acetylocysteinę w dawce 11,6 g na dobę przez 3 miesiące nie zaobserwowano ciężkich działań niepożądanych. Acetylocysteina w dawkach do 500 mg/kg mc. była dobrze tolerowana i nie występowały objawy zatrucia.
Objawy zatrucia
Przedawkowanie może spowodować objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty i biegunka. U niemowląt istnieje ryzyko nadmiernego wydzielania.
Leczenie zatrucia
W razie konieczności należy zastosować leczenie objawowe.
- Nadwrażliwość na acetylocysteinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
- Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.
- Ostry stan astmatyczny.
- Nietolerancja fruktozy.
Ze względu na dużą zawartość substancji czynnej produktu ACC optima Hot nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat.
Ocena działań niepożądanych opiera się na częstości ich występowania:
bardzo często: (≥1/10) często: (≥1/100 do < 1/10) niezbyt często: (≥1/1000 do < 1/100) rzadko: (≥1/10 000 do < 1/1000) bardzo rzadko: (< 1/10 000) częstość nieznana: (nie może być określona na podstawie dostępnych danych)
Zaburzenia układu immunologicznego
Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości
Bardzo rzadko: wstrząs anafilaktyczny, reakcje anafilaktyczne lub rzekomoanafilaktyczne
Zaburzenia układu nerwowego
Niezbyt często: ból głowy
Zaburzenia ucha i błędnika
Niezbyt często: szumy uszne
Zaburzenia serca
Niezbyt często: tachykardia
Zaburzenia naczyniowe
Niezbyt często: niedociśnienie tętnicze Bardzo rzadko: krwotok
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia
Rzadko: duszność, skurcz oskrzeli
Zaburzenia żołądka i jelit
Niezbyt często: nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha
Rzadko: niestrawność
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Niezbyt często: pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, świąd, wyprysk
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania
Niezbyt często: gorączka
Częstość nieznana: obrzęk twarzy
W szeregu badań potwierdzono zmniejszoną agregację płytek w obecności acetylocysteiny, jednak nie jest jeszcze możliwa ocena znaczenia klinicznego tego działania.
Ciąża
Nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania acetylocysteiny u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach nie wskazują na bezpośredni lub pośredni szkodliwy wpływ na przebieg ciąży, rozwój zarodka i (lub) płodu, poród lub rozwój pourodzeniowy. Acetylocysteinę należy stosować w okresie ciąży po dokładnym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka.
Karmienie piersią
Nie ma dostępnych informacji dotyczących przenikania acetylocysteiny do mleka kobiecego. Acetylocysteinę należy stosować w okresie karmienia piersią po dokładnym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka.
Płodność
Brak danych dotyczących wpływu acetylocysteiny na płodność.
Nie jest znany.
Ten preparat należy do kategorii:
za darmo
farmaceutów jest teraz online
substancja - 100 g
substancja - 250 g
płyn - 150 ml
pastylki do ssania - 8 pastyl.
Informacje dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o produkcie pobrane zostały z bazy KS-BLOZ i nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane ani wykorzystywane bez zgody producenta bazy KS-BLOZ, firmy KAMSOFT S.A.
Pochodna aminokwasu, cysteiny, wykazuje szybkie i silne działanie mukolityczne. Ma zdolność rozdzielania wiązań dwusiarczkowych w śluzie, tworząc hydrofilne połączenia, co powoduje upłynnienie wydzieliny w oskrzelach. Ma też działanie przeciwutleniające i neutralizuje wolne rodniki w zapalnych lub niedotlenionych komórkach. Stosowana jest przy zatruciu paracetamolem, w zapaleniu oskrzeli lub oskrzelików, mukowiscydozie, rozedmie płuc i innych chorobach dróg oddechowych z zalegającą gęstą wydzieliną śluzową.
Komentarze